Voorzichtig doen is er niet meer bij K Op jacht naar alle records van Michael Schumacher 6 FORMULE 1 Ze zijn drie van de grootste concurrenten van Max Verstappen. Wat mogen we komend seizoen verwachten van Charles Leclerc, Lewis Hamilton en Sebastian Vettel? 'De wetenschap dat ik hier de komende vijf jaar rijd, geeft ook veel zekerheid' woensdag 11 maart 2020 reeg Charles Leclerc toch even op zijn falie, toen hij zich begin dit jaar op het hoofd kwartier in Maranello meldde. Tijdens het winterreces was de Monegask zomaar gaan skydi ven, zo liet hij trots zien op Instagram. Maar dat hij daar geen toestemming voor had gevraagd aan de leiding van Ferrari, vond teambaas Mattia Binotto niet zo fijn. Voor zo'n levensgevaarlijke stunt is die 22-jarige Leclerc net even iets te waardevol, moe ten ze bij Ferrari gedacht hebben. Vandaar de uit brander. ,,Ik zal het niet meer doen. Hoe mooi het ook was, dit zal me geen tweede keer meer gebeu ren", beloofde Leclerc, die afgelo pen jaar al bewees een snelle leer ling te zijn onder moeilijke om standigheden. Hij kwam binnen bij de illustere miljoenenstal na een prima roo- kiejaar in dienst van Sauber. Braaf stelde hij zich aanvankelijk op, als de duidelijke nummer 2 achter teamveteraan Sebastian Vettel. Maar met de eerste pole en een podium in de tweede race in Bahrein bleek begin 2019 al dat Leclerc toch niet van plan was het heel voorzichtig aan te doen. Meermaals clashte hij met de tien jaar oudere Duitser en vaak bewees hij nu al sneller te zijn. Leclerc startte vorig seizoen zeven keer vanaf poleposition en in België en Italië won hij zijn eerste races. Vooral die thuis zege op Monza leverde hem bij de tifosi een abso lute heldenstatus op. Natuurlijk roepen Leclerc en Vettel nu in koor dat ze nog steeds goed met elkaar door één deur kunnen en dat ze niet meer gaan clashen in 2020. Maar reken maar dat er niet al te veel voor nodig is om de gretige youngster en de soms wat nukkige routinier te laten bot sen. De druk zal bij beiden liggen. Met een aflopend contract móet Vettel be wijzen dat hij nog niet afgeschreven hoeft te worden en Leclerc zal willen laten zien dat het logisch is dat Ferrari hem al tot 2024 gestrikt heeft. Bovendien heeft ook hij net als Max Verstappen nog een keer de kans om jongste wereldkampi oen ooit te worden. „Ik ken het team nu veel beter, weet beter wat ik kan verwach ten. En de wetenschap dat ik hier de ko mende vijfjaar rijd, geeft ook veel zekerheid." Polepositions Natuurlijk is hij al de grootste van zijn generatie, maar in 2020 kan Lewis Hamilton zich ook naast de grootste ooit plaatsen. Wint de 35-jarige Brit van Mercedes in de nieuwe Mercedes W11 opnieuw de wereldtitel, dan evenaart hij de zeven kampioenschappen van Michael Schumacher. En er zijn meer Schumi-records die Hamilton kan laten sneuvelen, dit kalenderjaar. Qua GP-zeges leidt Schumacher nog met 91-84, nog acht keer winnen en Hamilton is ook op dat vlak de Duitser voorbij. En nog slechts vijf keer naar het podium racen (155-151) en de regerend wereldkampioen heeft ook het vaakst de gang naar het ereschavot ge maakt. Lang zei Hamilton geen zier te geven om al die statistieken. ,,Maar als iemand mijn records kan breken, dan is het Le wis", vertelde Schumacher in 2008 zelf al eens aan de BBC. ,,In mijn tijd geloofde ook niemand dat ik die vijf titels van Juan Manuel Fangio zou verbeteren en toch deed ik het. Records zijn er nu Grands prix eenmaal om gebroken te worden." Dat mag dan zo zijn, zo denkt Hamilton er zelf niet meteen over. ,,Michael evena ren is nooit een doel voor mij geweest en dat wordt het nu ook niet", vertelde hij eind vorig jaar in Texas, na het veroveren van zijn zesde wereldkampioenschap. ,,Lang leek het zo enorm ver weg. En zelfs nu het dan dichtbij lijkt, voelt die ze vende nog steeds heel ver uit zicht voor mij. Dat vraagt nog maandenlang enorm veel inzet van mijn team en me zelf en ik wil niet dat het daarin altijd maar om dat ene idee draait. Ik wil van elk succes kunnen genieten, want het is allemaal niet vanzelf sprekend." Buiten die records speelt er nog iets: de toekomst van Hamilton. Zijn miljoenencontract loopt eind dit jaar af. De onderhan delingen met Mercedes lo- J pen al een tijd. Maar hoe langer een nieuw ak koord uitblijft, hoe lo gischer de geruchten over een mogelijke overstap naar Ferrari worden. ,,We hebben onze doelen al met elkaar gedeeld en de toewijding naar elkaar uitgesproken, dus ik voel helemaal niet de drang om nu haast te gaan maken", vertelde Hamilton laatst nog op Sky Sports, over de contractbesprekin gen met Mercedes. GO Leclerc ging in december even skydiven en kreeg een uitbrander van Ferrari. fotos anp privé CHARLES LECLERC De snelle leerling, de LEGENDE en het grote vraagteken Leclerc pakte afgelo pen seizoen 7 pole- positions, het meest van alle coureurs. Lewis Hamilton en Valtteri Bottas had den er beiden 5. Tekst: Arjan Schouten LEWIS HAMILTON Hamilton schreef in 2019 11 grands prix op zijn naam. Doet hij dat in 2020 weer, dan komt zijn totaal op 95 GP-zeges, 4 meer dan nu nog recordhouder Michael Schumacher.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54