FORMULE 1 Blijft China het enige vraagteken? De Vries gaat elektrisch Op naar de 25 races? Testrondes en Christian Horner. En niet on belangrijk, de cijferfetisjisten en deskundigen beamen het nu ook. Groter is de onzekerheid die het coronavirus met zich meebrengt en die zeker de eerste weken het gesprek in de paddock zal bepalen. Die gedachte dat Mercedes het nu moeilijker gaat krijgen, is deels historisch ingegeven. In het laatste jaar van een geldend regelpakket is de situatie voor een coup vaak het gunstigst gebleken. Alle auto's zijn verbeterde versies van die van vorig jaar. De RB16 van Ver stappen is geen revolutie meer, maar een evolutie van de RB15. Net zoals de nieuwe W11 van Merce des geen compleet nieuwe wonder- wagen is. In 2021 wordt veel anders. Dat betekent dat alle teams al met een schuin oog naar de toekomst kijken. Snel succes is prachtig, maar de echte winst op de lange termijn maak je door straks goed voorbereid aan het nieuwe hoofdstuk van de For mule 1 te starten. De alge mene gedachte is dat het speelveld hierdoor in 2020 dichter bij elkaar zit. Dat het circus hiërarchisch in Melbourne gewoon doordraait zoals het eind vorig jaar was in de laatste races in Texas, Brazilië en Abu Dhabi. Daar werd Verstappen derde, eerste en tweede. Die gedachte belooft veel voor komend seizoen. De beste coureur zonder Mercedes onder zijn kont heet al dik ander halfjaar Verstappen. Op zijn 22ste heeft hij meer dan 100 races ervaring, acht keer gewonnen en 31 keer het podium ge haald. De tijd van rijpen is geweest, die van oog sten aangebroken. Het vertrouwen in Red Buil en Honda is enorm, niet voor niets tekende Verstappen deze winter al onverwacht vroeg bij tot eind 2023. Op een grid vol vraagtekens is hij de ko mende maanden geen factor in de grote tombola van stoeltjes. Be langrijk, want een machtsover name vraagt alle power en ook volledige focus. Om de jongste wereldkampioen te worden moet hij in zijn zesde seizoen voorbij Mercedes en zesvoudig wereld kampioen Hamilton. „Ik wil zijn waar Lewis nu is. Ik wil dat de mensen het saai gaan vinden, om dat ik elke race win", zo richtte de CORONAVIRUS Nederlander eind vorig jaar al het woord aan de Britse fans in een in terview met The Sun. Die woorden zette hij dit voor jaar extra kracht bij door Hamilton 'niet onverslaanbaar' te noemen. ,,Lewis is een geweldige coureur, maar hij is God niet. Als hij con tinu wordt uitgedaagd, kan ook hij kwetsbaar zijn. Dus denk ik dat de wereldtitel voor ons mogelijk is.'' Hamilton reageerde gevat. ,,Praten buiten de auto zie ik als een teken van zwakte'', zo sloeg hij terug. Het gevecht waar heel de For mule 1-wereld van droomt, is zo nog voor de eerste race van 2020 al begonnen. Nu hopen dat het op het asfalt een spannend, onvoor spelbaar vervolg krijgt. woensdag 11 maart 2020 Geen Nederlands gezelschap voor Verstappen dit seizoen in de koningsklasse. Formule 2-kam- pioen Nyck de Vries (25) kiest voor een avontuur in de Formule E bij Mercedes. Richard Verschoor en Bent Viscaal racen in de Formule 3. Beitske Visser is er opnieuw bij in de W-Series. Vooraf werd Fl-seizoen 2020 aangekon digd als het langste seizoen ooit met 22 races. Dat aantal blijft echter alleen over eind als de GP van China nog terugkeert. Eigenaar Liberty heeft de ambitie om de F1 te laten groeien tot 25 races per jaar. Mercedes reed tijdens de testweken in Barcelona de meeste rondes: 903. Ferrari volgde met 844. Red Bull kwam tot 780 en was daarmee de nummer 5. Haas noteerde veruit de minste rondes: 649. De tijd van oogsten is *1 Het coronavirus haalde al een streep door de Grand Prix van China. De race in Sjanghai is uitgesteld, het is nog maar de vraag of dit evenement later terugkeert op de overvolle ka lender van 2020. De tweede race, in Bahrein, wordt zonder publiek verreden. Over het doorgaan van de eerste Grote Prijs van Vietnam moet nog worden besloten. Max Verstap pen gaf vorige week na zijn eerste rondjes in Zandvoort aan gewoon af te gaan op wat de FIA beslist en zonder nervo siteit naar Melbourne af te rei zen. ,,Ik heb het volste vertrou wen in alles wat zij beslissen. Wij rekenen op de FIA en hopen dat ze de juiste beslis singen nemen, mochten die ge nomen moeten worden.'' Zandvoort is nu de vierde GP op de kalender. Daar volgen ze de ontwikkelingen op de voet, twee maanden voor de race. ,,De gezondheid moet altijd op nummer 1 staan en in hoeverre wij daar als sportevenement in blijven passen, gaan we zien'', vertelde sportief directeur Jan Lammers. ,,Dit treft ons alle maal, maar het heeft geen en kele zin om nu al op de zaken vooruit te lopen. Dit moeten we aan het inzicht van het RIVM overlaten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51