Titel in het tijdperk van Lewis heeft meer waarde Column Papa Jos in het vizier GP-zeges Terwijl ook het Formule 1-circus in al zijn geledingen in de ban is van het coronavirus, blijft hét doel van Max Verstappen met Red Bull kaarsrecht overeind: hij wil de jongste wereldkampioen ooit worden. eerste wereldtitel nog tijdens de regeerperiode van Lewis Hamilton méér waarde heeft dan eentje in de toekomst waar mogelijk geen direct gevecht met de Brit aan vooraf is gegaan: het ging er bij Max Verstappen niet in. Het maakt hem niet uit tegen wie hij vecht. Of die auto nou roze, zilvergrijs of rood is, allemaal hetzelfde voor de Limburger. Hij wil gewoon winnen. Toen de interviewer nog eens aandrong met de vraag of het écht hetzelfde is, dat het mis schien toch net wat meer voldoening geeft als je een zesvoudig wereldkampioen verslaat, gaf Verstappen een beetje toe. Misschien voor één titel, klonk het schoorvoetend. Maar of hij die strijd om het kampioenschap van een rookie of een wereldkampioen wint, daar denkt hij later toch niet meer aan terug. Zo werkt sport niet voor hem, legde hij uit. Hij wil gewoon winnen. En dat de historische context van een prestatie hem nauwelijks boeit, weten we inmiddels ook wel. Maar natuurlijk is het een duizend keer mooier verhaal als hij Natuurlijk is het een duizend keer mooier verhaal als Max dit jaar Mercedes onttroont dit jaar hoogstper soonlijk Mercedes ont troont, op het toppunt van zijn regeerperiode. Als hij als jongste we reldkampioen ooit de grote Lewis Hamilton van de zeven record- titels van Michael Schumacher houdt. Natuurlijk heeft zo'n verhaal meer waarde dan een eerste kampioenschap in 2022 of 2023, als de vedette van deze generatie misschien al wel ongeslagen is afgezwaaid. Dat van helden die onttroond moe ten worden door nieuwe helden. Van de grootste kampioenen die opeens ook episch blijken te kunnen verliezen. Precies dat vleugje drama waar een toch al ontzettend voorspelbare sport als Formule 1 al jaren naar snakt. Het zou 2020 tot een droomseizoen maken, meesle pend materiaal voor een Netflix- documentaire. Natuurlijk blijft Verstap pen roepen dat het hem niet kan schelen. Maar reken maar dat hij 's avonds als hij in bed stapt ook wel eens droomt van dit scena rio. F1KORT -r Met Max Verstappen (22) de ge schiedenisboeken herschrijven als jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1. Zo expliciet als nu formuleerden ze het grote doel nog niet eerder bij Red Bull. Rond het begin van komend sei zoen hangt een groot vraagteken vanwege het coronavirus. Maar het blijft hét jaar van de waarheid. De stip op de horizon voor Max Verstappen. De grootste en laatste kans om Sebastian Vettel als jong ste kampioen ooit (23 jaar, vier maanden en elf dagen) de boeken uit te racen. Dus geen excuses meer, maar met de billen bloot vanaf de eerste race. En dat zal moeten ook, om een einde te ma ken aan de hegemonie van Mer cedes en Lewis Hamilton. Je als team verschuilen achter een haperende motor (Renault) of een pril huwelijk met Honda, die fase is voorbij. Ellende genoeg gehad met de Franse motorleve rancier, maar de Japanners brach ten na een voorzichtige start beterschap in 2019. Méér power, méér betrouwbaarheid, structu reel sterkere kwalificaties en dus méér competitiviteit. Een For mule 1-cliché, maar niet voor niets. Structureel meedoen om de zeges is nog zoveel betekenisvol ler dan incidenteel eens kunnen winnen op een gunstig circuit. Met Honda draaide Verstappen zijn beste seizoen ooit: zeges in Oostenrijk, Duitsland en Brazilië én de eerste twee polepositions van zijn carrière. Afgezien van een mini-dip net na de zomerstop Ik wil dat de mensen het ook saai gaan vinden, omdat ik elke race win deed de Limburger heel het sei zoen mee voor de podiumplaat sen. Met 278 punten eindigde hij voor het eerst als derde in het we reldkampioenschap. Dus rest er in zijn loopbaan, waar de groei- curve altijd omhoog is blijven lo pen, nog maar één volgende stap: vechten om de titel. Mercediaans De voorwaarden voor zo'n scena rio lijken geschapen. In Barcelona manifesteerde Red Bull zich bij de tests bijna Mercediaans dege lijk. Alsof deze winter eindelijk het besef collectief is ingedaald dat ze er meteen moeten staan bij de eerste race in Melbourne. Dat werd de voorgaande jaren ook steeds geroepen, maar steevast moest na de eerste afspraken in Australië en Bahrein de nare con clusie worden getrokken dat er nog altijd een gat bestond. Dat zal nu niet meer het geval zijn, roe pen topmannen Helmut Marko woensdag 11 maart 2020 Hij vond het zelf maar onzin, toen hij de vraag kreeg bij de wintertests in Barcelona. Dat een Puur sportief beschouwd hartstikke logisch. Het is het klassieke, betoverende sportverhaal. - Arjan Schouten @arianschouten GO Op vrijwel alle vlakken is Max Verstappen zijn vader al voorbij, maar nog niet in het aan tal GP's. Pa Jos reed tussen 1994 en 2003 mee in 107 races. Zoon Max staat na vijf sei zoenen op 102 races. Hij evenaart zijn vader in Barcelona en passeert hem in Monaco. Ferrari staat op 991 GP-zeges, het meest van alle teams. McLaren volgt met 863. Wil liams heeft er 744. :5É®ÖSe t Tekst: Arjan Schouten Max Verstappen (22)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50