II CORONAVIRUS IR'""' A 4 Update CORONABESTRIJDING IN DE WERELD Aantal besmettingen wereldwijd: 118.101 Aantal doden wereldwijd: 4262 Aantal mensen genezen wereldwijd: 64.391 Aantal besmettingen in Nederland: 384 Aantal doden in Nederland: 4 SPANJE SUPERMARKT ENGELAND FESTIVAL TUNESIË VLIEGVELD steekproef onder medewerkers van een aantal Brabantse ziekenhuizen. Bijna 4 procent van de werknemers met verkoudheidsverschijnselen blijkt het virus te hebben opgelopen. In Noord-Brabant werd de eerste pa tiënt van Nederland ontdekt, bijna twee weken geleden. Voor zover het RIVM kan nagaan, horen al die besmette ziekenhuisme dewerkers bij het totaalgetal van 382. ,,Het kan natuurlijk zo zijn dat er mis schien gevallen opduiken, die nog niet zijn meegenomen'', zegt Van Dissel. ,,Dat merken we dan wel. Maar het lijkt positief, al zeg ik dat met een enorme slag om de arm, dat we minder snel lijken te stijgen dan in sommige andere landen is ge beurd. Al is het nog te vroeg om daar uit af te leiden dat wat we proberen te doen, ook echt werkt.'' Genezen Ondertussen druppelen ook steeds meer berichten binnen van patiënten die inmiddels weer genezen zijn. Zo is een 5-jarig meisj e uit Alphen gene zen verklaard na opnieuw twee keer getest te zijn, meldt de GGD aldaar. Ook zijn er enkele patiënten in Bra bant en een in Almere die besmet waren, maar 24 uur achter elkaar geen klachten hadden en 'dus' gene zen zijn, volgens de richtlijnen van het RIVM. Ook in Pijnacker-Noot- dorp zijn twee mensen weer in orde, net als een dermatoloog uit Houten. Van de 382 zijn er 161 besmet geraakt in het buitenland. Voor 156 patiënten is de bron onbekend of is onderzoek nog gaande. Ruim de helft van hen woont in Noord-Brabant. De meeste mensen die positief zijn getest, wo nen in diezelfde provincie: 157 perso nen. In de provincie Utrecht zijn er 55 gevallen. Maandag is een patiënt overleden, een 78-jarige met een kwetsbare gezondheid. In totaal zijn nu vier personen met het coronavi rus overleden. In Brabant wordt hard ingegrepen: inwoners wordt gevraagd zoveel mo gelijk thuis te blijven en talloze eve nementen (waaronder drie wedstrij den in het betaald voetbal) worden tot maandag verboden. Jaap van Dissel van het RIVM denkt dat het nog niet nodig is dit meteen in andere provincies ook te doen: ,,Het gaat erom in hoeverre we de besmettingen begrijpen: kunnen we besmettingen nog redelijk een- voudig herleiden naar bijvoorbeeld een vakantie in Italië? De GGD's in Brabant, die het toch al heel druk hebben, zijn daar in verhouding veel meer werk aan kwijt. Vandaar dat we daar nu harder moeten drukken om het virus tegen te houden. Maar ja, we zijn ook daar nog steeds in de fase van indammen, proberen onderlinge contacten zoveel mogelijk te vermij den. Ze hebben daar ook gewoon pech gehad. Brabant behoorde tot de laatste regio's die op vakantie gingen. Dat zie je terug.'' Stabiel Hoewel het totaal aantal besmettin gen in Nederland gestaag toeneemt, lijkt er geen echte stijging te zitten in het aantal besmettingen dat er per dag bij komt. Dat aantal is redelijk stabiel. Zondag steeg het aantal be smettingen met 77 gevallen, maan dag 'daalde' dat naar 56 en gisteren kwamen er 61 bij. Van Dissel wil daar echter nog geen conclusies uit trekken. ,,Tien jaar ge leden bij de Mexicaanse griep kwa men we één keer per week met cij fers. De dynamiek is tegenwoordig anders, dat begrijpen wij ook en dus komen we elke dag met updates, maar iedereen zit erg op die dagcijfers terwijl je het eigenlijk over een week moet bekijken.'' Van Dissel weet ook dat een aantal patiënten 'onder de radar' lijkt te blij ven. Dat blijkt bijvoorbeeld uit een Brabant behoorde tot de laatste regio's die op vakantie gingen. Dat zie je terug woensdag 11 maart 2020 'We zetten extra druk De Belgische regering adviseert evenementen vanaf duizend mensen die zich binnen afspelen, af te gelasten. Premier Sophie Wilmès heeft dat op een persconferentie gezegd. Het schrappen van indoormassa-evene- menten is nodig om de verspreiding van het virus te vertragen, zei ze. Kijk op de site bij /video voor de laatste stand van zaken rond het coronavirus In de Spaanse hoofdstad Madrid wordt gehamsterd en ontstaan lange rijen in de supemarkt. foto ap Bij de paardenraces op de baan in het Engelse Cheltenham heeft de organisatie ontsmettingszeepdispensers opgehangen. foto getty images De Europese Unie maakt een investeringsfonds van 25 miljard euro vrij om de sociaal-econo- misce gevolgen van de corona uitbraakt te beper ken. 7,5 miljard daarvan komt al snel beschikbaar, zo werd gisteren bekend. Het aantal coronageval- len in Italië is opgelopen tot boven de tienduizend. Het dodental in Italië staat nu op 631. Oostenrijk en Slovenië sluiten de grens met Italië in verband met het coro navirus. Supporters zijn de ko mende vijf weken niet welkom in voetbalsta dions in Frankrijk. De Franse bond besloot gis teren vanwege de uitbraak van het coronavirus alle wedstrijden uit de hoogste twee divisies, de Ligue 1 en de Ligue 2, tot 15 april achter gesloten deuren af te werken. Passagiers die aankomen op de luchthaven van Tunis worden gescreend met een thermometer, zodat eventueel koorts direct wordt ontdekt. foto afp Het aantal coronapatiënten in Ne derland stijgt naar 382. Dat bete kent 61 nieuwe patiënten. Direc teur Jaap van Dissel van het Cen trum Infectieziektebestrijding van het RIVM zegt: ,,We zijn nog steeds aan het indammen, maar we drukken in Brabant nu wel veel harder." Victor Schildkamp Bilthoven -Jaap van Dissel, RIVM Rest wereld Januari Aantal besmettingen China stabiliseert, rest wereld stijgt Februari Bron: Johns Hokins CSSE, stand 20.00 u Maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4