i Corona verpest plannen De Vries Nieuwe voorzitter TC Animo wil inzetten op netwerkbijeenkomsten CORONAVIRUS 9 verder. Dat het nu twee keer kort na elkaar gebeurd is zuur. Ik kon echter in beide gevallen onmo gelijk verder. Bovendien moet je oppassen dat je de rest van het seizoen niet gaat hypothekeren als je te lang blijft doorfietsen." Het heeft de Nederlandse de legatie bij Riwal Readynez Cy cling Team sowieso nog niet echt meegezeten. Landgenoot en sprinter Arvid de Kleijn maakte met de nodige adelbrieven de overstap van Metec, maar zit na een valpartij in de Clasica de Al- meria met gebroken ribben langs de kant. ,,Er is vooralsnog inderdaad weinig reden tot jui chen, maar zoiets heb je niet in de hand. Het is allesbehalve een goeie aftrap geweest, maar ge lukkig is het seizoen nog lang zat." Rentree Wanneer de coureur uit Middel burg effectief terug in het wie- lerpeloton te zien zal zijn, is nog gissen. ,,Na diverse onderzoeken is gebleken dat het kuitkopje on der mijn knie scheef zat. Dat heeft mijn volledige been onder spanning gezet. Gelukkig kun nen ze dat snel verhelpen, maar ik liep er blijkbaar al een tijdje mee. Ik verwacht echter snel te genezen. Ik kan nu overigens wel al fietsen, maar dat mag geen naam hebben. Dat kan je niet eens trainen noemen, maar ik ben op de goede weg." Over de exacte rentreedatum durft hij echter nog niets te zeg gen. ,,Het is een geluk bij een on geluk dat ik in maart sowieso weinig zou rijden. Wat dat be treft, kwam het nog relatief goed uit. Aan de andere kant wil je ge zien het coronavirus zo weinig mogelijk koersen missen. Je weet immers niet welke koersen nog afgelast gaan worden. Ik kan echter niets forceren. Ik moet eerst een periode fatsoenlijk kunnen trainen voordat ik über haupt aan wedstrijden mag den ken." Toch is Van der Lijke voor zichtig positief. ,,Het gaat al een stuk beter met mijn knie en ik heb mijn gemiste seizoenstart kunnen relativeren. Ik focus me nu volledig op mijn herstel en dan zien we wel wat mogelijk is. Het zou natuurlijk mooi zijn als ik op tijd in conditie ben voor de Amstel Gold Race, maar ik ga me er niet op blindstaren. Er komen nog genoeg mooie andere koer sen." De Eliminator-wedstrijd - een af valrace - zou op vrijdagavond zijn. De dag ervoor werd er een bijeen komst belegd in het hotel van de deelnemers. Daarbij kreeg ieder een te horen dat de World Cup tóch niet door zou gaan. De Vries: ,,In Dubai waren er nog geen mensen met het coronavirus, maar in Abu Dhabi wel. Dat is één van de andere emiraten. Het schijnt dat het koningshuis uit eindelijk heeft gezegd dat de World Cup afgelast moest wor den. In Dubai hadden ze er heel veel reclame voor gemaakt en er werd veel publiek verwacht. Met al die mensen wilden ze geen ri sico nemen." De regerend Nederlands kam pioene in deze discipline - vaak ook wel city mountainbike ge- noemd - had zich verheugd op de wereldbekerwedstrijd in het voor haar onbekende land. Eind vorig jaar eindigde ze al bij twee World Cups op het podium en dat smaakte naar meer. ,,Eerst was er grote teleurstelling bij iedereen. Je zit toch opeens voor niets in zo'n ver land. Maar ja, dat overal sport evenementen worden afgelast, maakt het iets draaglijker." 39ste verdieping De tickets van De Vries stonden vast. Pas op zondag zou ze weer terugvliegen. ,,Dus hebben we maar een beetje vakantie gevierd. We hebben ook nog wel wat ge traind, hoor. Onder meer op de rollers. We zaten op de 39ste ver- Sportevenementen worden overal afgelast, dat maakt het iets draaglijker dieping van ons hotel voor het raam wat op de fiets te trappen. Niet verkeerd met zo'n uitzicht." De volgende wereldbekerwed strijd is eind deze maand in Barce lona. De Vries wil erheen, maar schat in dat de kans klein is dat-ie doorgaat. Tussendoor rijdt ze wat kleinere koersen in Nederland en België. Henk van de Voorde Terneuzen Ondernemer Van Leuven was een jaar geleden al toegetreden tot het bestuur van Animo namens de sponsorcommissie. ,,Animo heeft inmiddels 75 sponsors. We probe ren dit aantal verder uit te brei den, onder andere door het organiseren van netwerkevenemen ten", zegt Van Leu- ven. Zo zijn er tij dens de thuisdu els van Animo op 4 april en 23 mei, tegen Delftse Ten- nisbond en het Aardenburgse TC Sjef, speciale meetings voor de sponsors. „Het eerste herenteam van Animo speelt in de topklasse, het hoogste niveau van Nederland op zaterdag Het is tijdens hun wedstrijden al tijd druk op het park. Ook voor het bedrijfsleven uit Terneuzen en omstreken is het interes sant om te komen kij ken. Zeker omdat het vrij uniek is dat vier spelers uit de regio Terneuzen de kern vormen van zo n topteam, aan gevuld met enkele Belgische spelers", vervolgt de uit Sluis kil afkomstige Van Leuven, die sinds zijn 25ste in Terneuzen woont en werkt. Dankzij echtgenote Jelka, die een jaar of vijf geleden met tennissen begon bij TC Animo, pakte ook Michel het racket weer ter hand. ,,Ik heb tennis altijd leuker gevon den dan voetbal. Aanvallend ten nis, daar beleef ik de meeste spel vreugde aan. Van lange rally's moet ik het niet hebben", ver klaart de Animo-preses. Vliegende Hollander Met bijna 500 leden is TC Animo, dat in 2017 het 100-jarig bestaan vierde, een van de grootste tennis verenigingen van Zeeland. Het is een financieel gezonde club, mede dankzij het florerende Vliegende Hollander Tennistoernooi (VHT). ,,We beschikken over elf tennisba nen. Die hebben we voor het VHT allemaal hard nodig. Ondanks een dalend ledenaantal blijft dit toer nooi qua inschrijvingen en omzet ieder jaar doorgroeien", benadrukt Van Leuven. Tijdens de ledenver gadering werd gepleit voor padel, een combinatie van tennis en squash, bij TC Animo. Padel is na melijk een laagdrempelige manier om nieuwe leden te werven. ,,Ik ga binnenkort contact opnemen met wethouder Jack Begijn over de mogelijke realisering van een pa- delbaan bij TC Animo", aldus Van Leuven. Het sluit allemaal mooi aan bij de door oud-voorzitter Van de Vrede uitgestippelde toekomst visie, met als speerpunten duur zaamheid en sportontwikkeling. woensdag 11 maart 2020 GO STEN CHRISTENSEN Van der Lijke op verken ningstocht in het tenue van zijn nieuwe ploeg Riwal Rea- dynez Cycling Team. foto tor- Voor mountainbikester Didi de Vries (22) begon het mountain bikeseizoen met een teleur stelling. De wereldbekerwed strijd in Dubai ging, terwijl ze er al zat, niet door vanwege het coronavirus. ,,Voordat we gin gen, hadden we er al expliciet naar gevraagd", vertelt ze na terugkomst in Wilhelminadorp. ,,De organisatie en het konink lijk huis van de Verenigde Ara bische Emiraten hadden groen licht gegeven. Dus iedereen was gewoon afgereisd..." Roeland van Vliet Wilhelminadorp - Didi de Vries (22) Didi de Vries was al in Dubai. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Onder leiding van voorzitter Mi chel van Leuven gaat de Terneu- zense Tennis Club Animo extra inzetten op netwerkbijeenkom sten voor sponsors. Van Leuven (42), mede-eigenaar van het technisch detacheringsbureau Nouvall, werd tijdens de alge mene ledenvergadering van af gelopen maandag unaniem ge kozen als opvolger van Frank van de Vrede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41