Goes versterkt zich met Toon Jochems O O) CD O II 8 ZEELAND Bronzen plak voor amazone Kim Alting Kylian van Huizen verovert NK-zilver Pattinama-Kerkhove terug in de top 100 Ott en Bilterijst eisen hoofdrol op in Axel PAARDENSPORT Kim Alting won tijdens de Nederlandse in doorkampioenschappen dressuur in Almelo een bronzen medaille in de klasse B. De 21-ja- rige amazone uit Veere zette met Las Vegas N een score van 68,389 procent neer. Het ticket voor het NK had ze eerder verdiend met haar Zeeuwse titel. Alting was erg tevreden over haar proef en over haar 3,5 jarige paard Las Vegas N. ,,Hij is nog erg jong, maar heeft zich echt super ge dragen. Ik ben erg blij en dankbaar dat ik deze knappe jonge hengst onder het zadel heb.'' Las Vegas N is eigendom van dressuurstal Nijpjes. ,,Daar krijg ik van Chantal en Jessica Nijpjes alle hulp en begeleiding tijdens het rijden.'' Kylian van Huizen heeft een zilveren medaille gewonnen op het Nederlands kampioenschap Ju Jitsu. De sporter van Ju Jitsu Gym Vlissin- gen werd tweede in de categorie tot 16 jaar -66 KG. In de poulefase verloor Van Huizen op punten van Isaia Gulickx en wist hij met full ippon te winnen van Dylan Lemmens. Daar mee kwalificeerde hij zich voor de halve fi nale. In de halve eindstrijd rekende hij op punten af met Brian Koot. De finale tegen Lu cas Meijer verliep minder voorspoedig. Van Huizen verloor op punten en moest genoegen nemen met een zilveren medaille. Zijn team genoot Mathijs van Gansewinkel viel net bui ten het podiu men werd vierde. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is te rug in de mondiale top 100 van het vrouwen dubbelspel. De speelster uit Zierikzee steeg op de maandag uitgekomen ranglijst zeventien plaatsen naar nummer 97. Die stijging dankt ze aan haar prestaties op het WTA-toernooi van Lyon, waar ze aan de zijde van Bibiane Schoofs tot de finale reikte. Voor Pattinama- Kerkhove is het haar rentree in de top 100. Haar hoogste dubbelranking bereikte ze in juni 2018 toen ze nummer 58 van de wereld was. Naast 180 punten voor de wereldranglijst leverde de finaleplaats zo'n 5.800 euro prij zengeld op voor het Nederlandse duo. hoger winstpercentage bij Goes. Biljarters Handbal Jochems speelt bij de medekoploper van de zondag-tweede klasse E in het hart van de defensie. De 26-jarige centrale verdediger moet het gat opvullen dat ontstond na het ver trek van Sherief Tawfik (stopt) en Jarreau Manuhuwa (ASWH). De ex-speler van Dosko is de derde nieuweling bij Goes. Eerder werd duidelijk dat Tho mas de Rijke en Renzo Roemeratoe overkomen van eer steklasser Vlissingen. Naast Tawfik en Ma nuhuwa verlaten ook Steve Schalkwijk (Hoek) en Daniël Wissel (ASWH) de club. Mart de Kroo, Tim de Winter en Sylvio Hage gaan naar Kloetinge. AXEL Barbara Ott en Wendy Bil terijst eisten op de dressuurwed- strijd van de RSV Luctor et Emergo in Axel in de klasse M de overwin ningen op. Barbara Ott liep met schimmelmerrie Black Eyed Peas in de eerste proef naar de overwin ning (62,83 procent). In de tweede proef stuurde ze United-dochter naar de tweede plaats (60,83). Na haar tweede plaats stuurde Wendy Bilterijst uit Kloosterzande in de tweede proef Day-Hart Baileys naar de zege (63,50): ,,Baileys gaf mij een goed gevoel en groeide in de wedstrijd'', sprak Bilderijst trots. WIELRENNEN VAN DER LIJKE nog de hoop dat het mee zou val len. ,,Ik ben doorgefietst in de hoop dat na die etappe de fysio wonderen zou kunnen verrichten. Het was meteen een lastige ope- ningsrit met veel hoogtemeters. Ik heb die uiteindelijk met pijn en mooie uitgereden. Vervolgens ben ik goed verzorgd door de medi sche staf van de ploeg. Een knie is echter van cruciaal belang voor een wielrenner. Als je daaraan Het zou mooi zijn als ik op tijd fit ben voor de Amstel Gold Race, maar ik ga me er niet op blindstaren klachten hebt, heeft dat nu een maal tijd nodig." Toch gaf Van der Lijke de moed niet op. ,,Ik ben nog van start ge gaan in de tweede etappe, maar ik kreeg al snel weer klachten en het was erger dan de dag ervoor. Er zit op dat moment niets anders op dan afstappen, ik kon echt niet ambities stak hij niet onder stoe len of banken. ,,Ik ga dit jaar voor een overwinning en hoop een mooie prestatie neer te zetten in de Amstel Gold Race", liet hij kort voor de jaarwisseling optekenen. Hoe anders is de situatie drie maanden later. De ellende begon voor Van der Lijke al meteen bij de eerste koers in Saudi-Arabië. „Tij dens de lange reis daar naartoe be gon ik ziek te worden", kijkt Van der Lijke terug. Ik heb de eerste etappe nog gereden, maar ik voelde me echt niet fit. In overleg met de ploeg heb ik daarop wijse lijk besloten om niet meer van start te gaan in de tweede etappe." Een valse start dus, maar geluk kig stond kort daarna de Ronde van Murcia al op zijn programma. ,,Er was geen vuiltje aan de lucht, toen ik in Murcia arriveerde. De eerste vijftig kilometer van de openingsetappe merkte ik ook nog niets. Kort daarna begon ik echter last van mijn knie te krijgen." Knieproblemen Van der Lijke had op dat moment Hij had zijn sei zoenstart com pleet anders in gebeeld. Wiel renner Nick van der Lijke verruilde het ter ziele Roompot-Charles voor het Deense Riwal Readynez Cy cling Team in de overtuiging dat die frisse wind hem goed zou doen.- Ziekte-' enblessureleed gooien echter vooralsnog roet in het eten. ,,Het is' natuurlijk flink balen, maar ik kan niet anders dan het ondergaan", aldus een teleurgestelde Van der Lijke. Over zijn wintervoorberei- dingen op het nieuwe seizoen had Van der Lijke nochtans niets te klagen. Alles verliep naar wens en de 28-jarige renner was klaar om erin te vliegen. Zijn Quote van de dag Alleen zijn voetbalvriend Rogier Veenstra en John Karelse scoorden een woensdag 11 maart 2020 JU JITSU Lesley Pattinama-Kerkhove (rechts) en Bibiane Schoofs haalden samen de finale van het WTA-toernooi in Lyon. foto bsr agency TENNIS - In de rubriek RudeStats wordt aan de hand van statistieken het eindrapport opgemaakt voor Daan Eikenhout in dienst bij Goes. GO l Vier biljartwed strijden zijn deze week af gelast. Gister avond werden er drie afgelast en ook het duel van komende zaterdag tus sen De Distel 5 en Zandee Kloetinge gaat niet door. 1,7.1 Het kwartet Zeeuwse hand ballers dat ac tief is in de eer ste divisie heeft zich met hun clubs veilig ge speeld. Tho mas Houtepen (foto) en Zeno Canninga leg den met Feyen- oord Handbal beslag op de zevende plaats. Ques Canninga eindigde met Quintus 2 een plaatsje lager, maar nog net boven de streep van de nacompetitie. Sebastiaan Hoftijzer was met GHV al langer veilig, zij eindigden als nummer vier op de ranglijst. Toon Jochems versterkt vol gend seizoen de gelederen van derdedivisionist Goes. Hij komt over van het Brabantse Cluzona. Len Wolters Goes a -Nick van der Lijke (28) Rotterdam Job de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40