Wereldberoemde historicus Johan Huizinga krijgt eerherstel IN DE REGIO 6 Plannen voor hoger tarief MIJN DORP, MIJN STAD Via zijn contacten hoort hij dat de nieuwe coalitie plannen heeft de toeristenbelasting met vele tien tallen procenten te verhogen per 1 januari 2021. ,,Van 1,30 naar 2 euro per persoon per overnachting." En ook zouden, aldus Troy, de Er zijn afspraken dat de belasting alleen met inflatiecorrectie wordt verhoogd partijen die onderhandelen over een coalitieakkoord een gediffe rentieerd tarief willen invoeren. Zodat hotelbezoekers straks meer betalen dan campinggasten. ,,Op die manier probeert de politiek de eenheid tussen de verschillende toeristische branches te onder mijnen. Dat zou echt een heel slechte zaak zijn." Troy wijst erop dat de samen- werking tussen de gemeente en de toeristische sector nu nog erg goed is. ,,Een voorbeeld voor ve len." Ook wordt momenteel een onderzoek uitgevoerd naar de ma nier waarop de gemeente meer geld kan ontvangen uit het toe risme. Dat werd opgestart nadat het Veerse college vorig jaar ook eenzijdig de toeristenbelasting wilde verhogen. Een raadsmeer- derheid blokkeerde dat plan waarna besloten werd samen het onderzoek uit te voeren. Troy vindt dan ook dat gewacht moet worden tot dat onderzoek is afge rond voor er besluiten genomen worden over de toeristenbelas ting. ,,Er zijn immers afspraken met de gemeente dat de toeristen belasting alleen met de inflatie correctie wordt verhoogd. Dat convenant is in 2018 voor een pe riode van vier jaar ondertekend." Troy geeft ook aan dat er mo menteel twee zaken zijn die drin gend moeten worden aangepakt door het nieuwe Veerse college. Dat is het Zeeland-breed organi seren van het ophogen van de stranden. En het onderbrengen van taken die door de VVV Zee land worden uitgevoerd. Die orga nisatie wordt dit jaar opgeheven terwijl nog niet duidelijk is wie die taken gaat uitvoeren. Ook geeft hij aan dat alle strandgebrui- kers moeten bijdragen aan het op hogen van de stranden. Formateur Wouter van Zand- brink wil bevestigen noch ont kennen dat de coalitie in wording plannen heeft om de toeristenbe lasting te verhogen. Schrijver Leonard Huizinga wordt door Middelburg geëerd met een hele wijk. Maar zijn wereldbe roemde vader J ohan moet het doen met een kleine straat. Aan dat on recht moet een einde komen, vindt een groep Middelburgers die zich hebben verenigd in het 'Huizinga- team'. De eerste stap naar eerherstel is gezet. Een kleine stap weliswaar, maar goed, het begin is er. Het wandelpad door Park Toorenvliedt wordt vernoemd naar één van de belangrijkste boeken die de histo ricus Johan Huizinga schreef: Herfsttij der Middeleeuwen. Huizinga verbleef vaak in de villa Toorenv liedt en wandelde dus zelf ook door het park. Verwarring „Eigenlijk wilden we dat dit het Jo- han Huizingapad zou gaan heten", zegt Rob Stufkes van het Huizinga- team. Maar daar stak de straat naamcommissie van de gemeente een stokje voor. Dan lag immers verwarring op de loer met de Johan Huizingalaan in het Molenwater park. Die laan is de enige verwij zing naar Huizinga in Middelburg en ligt ook nog eens in het ver keerde park, vindt Stufkes. Maar goed, hij heeft er ook begrip voor dat het pad in Park Toorenvliedt dus een andere naam moet krijgen. Het Huizinga-team en de straat naamcommissie hebben een com promis gevonden. Een mooi com promis zelfs. Dat vindt ook Stufkes. ,,Achteraf zijn we er niet zo rouwig om dat het deze naam is geworden: het Herfsttij der Middeleeuwen pad." Klassieker bij uitstek Dat is toch 'de klassieker bij uitstek' van Johan Huizinga, vindt Stufkes. ,,Het boek verscheen honderd jaar geleden, in 1919, voor het eerst. Het is inmiddels aan de 38e druk toe en het is in 28 talen vertaald. Johan Huizinga is echt wereldberoemd." De straatnaamcommissie geeft ad vies over straatnamen aan het col lege van B en W. Zodra de officiële goedkeuring binnen is, wil Stufkes dat het straatnaambordje tijdens een mooie festiviteit wordt ont huld. Maar daar moet het niet bij blijven. ,,De tweede stap wordt een plaquette bij de buitenplaats, de derde stap een beeld in het park." Het Huizinga-team richt zich op 2022. ,,Dan is het 150 jaar geleden dat J ohan Huizinga werd geboren." Bijeenkomst ChristenUnie Kinderkunstweek in de bibliotheek Lezing in het MuZEEum Da mesmode zomer jassen nu met 50% korting! woensdag 11 maart 2020 Toerist moet meer opbrengen Het pad in Park Toorenvliedt krijgt de naam Herfsttij der Middeleeuwenpad. foto dirkjan gjeltema De complete Veerse toeristi sche sector en de onderne mers waarschuwen de fracties van PvdA/GL, CDA en DTV om de toeristenbelasting niet een zijdig te verhogen. Als de nieuwe coalitie dat toch doet, kan dat gevolgen hebben voor de samenwerking, aldus Jerry Troy van de Federatie van On dernemersverenigingen Veere. Emile Calon Domburg -Jerry Troy Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Christenunie Middel burg houdt donderdag een Proeflokaal. Tijdens deze avond maken deel nemers vrijblijvend ken nis met de politiek in de gemeente. Wat gebeurt er achter de schermen en hoe komen besluiten tot stand? Aanmelden kan via fractievoorzitter Willemien Treurniet: wa- treurnietcu@gmail.com of 06-49606635. MIDDELBURG In de bibliotheken in Middelburg en Vlissin- gen vindt van 11 tot en met 22 maart de Kinder- kunstweek plaats. Alle kleine en grote kunste naars en liefhebbers zijn welkom om te komen kijken naar kunst en om mee te doen aan de ver schillende workshops. Alle activiteiten staan op dezb.nl. Reserveren kan via secretariaat @dezb.nl. VLISSINGEN In het Zeeuws Maritiem muZEEum wordt van daag een lezing gege ven met de titel: 'Waarom Vlissingen in Willemien Treurniet. foto gemeente middelburg 1548 de eerste stad was die Jacob van Deventer in opdracht van keizer Karel V in kaart moest brengen'. De vertelling gaat over een onder zoek naar de bevol kingsaantallen van Zeeuwse steden tussen 1500 en 1800. Vlissin- gen speelt hierin een cruciale rol. Aanvang om 20.00 uur. De toegang is gratis voor leden. Aan melden via vriendenmu- zeeum@zeelandnet.nl. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten MELISKERKE Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- len, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor 50+; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; ZB, 13.30-15.00 en 15.30-17.00 uur: Kapla Bouw-event voor kinderen; Ci- nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning De beentjes van Sint- Hildegard; Kinderboerderij de Klepperhoeve, 14.00 15.00 uur: Ponyrijden voor kinderen; 15.45 16.45 uur: 'Help de boer dieren te voe ren' OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30 15.30 uur: Natuur- spreekuur 'Daar vraag je me wat' SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en tentoon stelling 'Brandweer- veteranen uit Zee land' VLISSINGEN Vrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Schelde- hof, overdag: Exposi tie 'Zee-eeuw' door cursisten Schilder cursus Vlissingen; Van Doornlaan 33 A, 13.00-17.00 uur: Dy namic tennis; Sint Ja- cobskerk, 19.30 uur: Avondgebed geïnspi reerd door de Duitse theoloog Dietrich Bonhoeffer; Zeeuws Maritiem MuZEEum, 20.00 uur: Lezing Peter van Druenen over geschiedenis Vlissingen. Scheldestraat 54 Vlissingen wmv.shop54.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38