g-a s? Nooit te laat voor sorry Vlaamse studenten winnen kookwedstrijd op Horecabeurs Goes Tanken fors goedkoper door dalende olieprijs Regen CORONAVIRUS 2 Chauffeurs van Kotra Logistics komen hun cabine niet meer uit tijdens het laden en lossen. Ook andere bedrijven treffen voorzorgsmaat regelen. We mijden ieder menselijk contact Commentaar Koning Willem-Alexander zegt sorry tegen Indonesië. Ruim zeventig jaar na het grove geweld waarmee Ne derland na de Tweede Wereldoorlog greep probeerde te houden op het wingewest Nederlands-Indië. De gemiddelde In donesische burger zit niet op deze excuses te wachten. Als de bloedige onafhankelijkheidsstrijd die een eind maakte aan het Nederlandse kolonialisme nog ergens pijn doet, dan is het bij de Indische gemeenschap in Nederland. Deze mensen kregen na de Japanners te maken met de terreur van de Indonesische opstandelingen. Dan wil je je niet verontschuldigen. Nooit. Toch is het goed dat de koning namens ons allemaal excuses heeft aangeboden. De grote tragiek van Indische Nederlanders is dat zij zichzelf na de oorlog terugvonden in het verkeerde kamp. In de krachtsverhoudingen van die tijd had de Nederlandse over heersing van de Indonesische archipel geen toekomst. Toch stuurde Nederland een klein leger op een kansloze missie om de oude orde te herstellen. Koning Willem-Alexander noemt het nu netjes een 'geweldsontsporing', maar de acties van de militairen van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger waren soms ronduit gruwelijk. Nederland heeft er veel te lang over gedaan om zich daarvoor formeel te verontschuldigen. Nu is het eindelijk gebeurd. Beter laat en nogal politiek correct dan nooit. Nederlandse overheid wachtte veel te lang met excuses aan Indonesië Aan de wedstrijd die Foodlab Zeeland op touw zet, deden acht teams van mbo-scholen mee. Zelfs eentje uit het Franse Calais. Studenten op mbo-niveau 3 tra den in de ring. Zowel de presta ties in de keuken als in de bedie ning werden beoordeeld. De op telsom van beide bracht Hotel school ter Duinen op het hoogste ALMANAK Het waait, stormt, giet, plenst, hoost of miezert. Alle denkbare varianten van regen en wind kwamen de afgelopen tijd voor bij en de Hulster verslaggeefster was er klaar mee. Ze vertrok voor een paar dagen naar een Spaanse stad. Met een zonnetje, achttien graden en een zacht treetje van het erepodium. Het Scalda College in Middelburg pakte de prijs voor de beste be diening. Hotelschool Curio uit Bergen op Zoom kreeg een prijs voor de beste wijn-spijscombina- tie. Sanne van Gessel van Curio won tevens de Zeeuwse Talent- prijs voor haar bediening. De beste Het ROC van Amsterdam was vo rig jaar nog goed voor de winst en pakte toen ook de prijs voor het beste keukenteam. Deze keer ble ven de Amsterdammers met lege handen staan. Ter Duinen bleek vorig jaar de beste in de bedie ning, maar was deze editie voor iedereen een maatje te groot. briesje in het vooruitzicht. Daar aangekomen liep het net even anders dan voorspeld. Ja, het was er lekker warm en zonnig. Maar er hing één donkere re genwolk, die zich eerst even moest legen. Op haar. ,,Ik voel me hier al helemaal thuis", ver zuchtte ze. Man opgepakt voor mishandeling medebewoner VDL bouwt helft van masten voor hoogspanning BIJ NADER INZIEN Horecabeurs Goes Chauffeurs van transportbedrijf Kotra Logistics uit Yerseke die op Italië rijden, komen hun vrachtwa gen niet meer uit tijdens het laden en lossen. ,,We mijden ieder men selijk contact", zegt financieel man Jan de Koeijer. Nu rijden de vrachtwagens nog naar Italië. De vraag is: hoe lang nog. ,,Nog even en de handel ligt compleet op zijn gat", zegt Jan de Koeijer. Vrijdag zijn bij het trans portbedrijf nog tien vrachtwagens vertrokken. Gevuld met vlees en vis, bestemd voor de Italiaanse markt. De Koeijer verwacht dat het er deze week nog hooguit de helft zijn. Alle chauffeurs die naar Italië rij den hebben duidelijke instructies meegekregen voor het laden en los sen, vertelt De Koeijer. ,,Ze leggen de vrachtbrief achter in de wagen en blijven vervolgens in de cabine tot de lading is gelost." Dezelfde in structies krijgen buitenlandse chauffeurs die in Yerseke laden en lossen. ,,Die bellen vooraf dat ze ko men." Kotra Logistics doet veel za ken met Italië. Wekelijks gaat het om tien tot vijftien vrachtwagens Goed nieuws voor de Zeeuwse au tomobilist. Door de dalende olie prijs is een liter benzine in een maand tijd een stuk goedkoper ge worden. Wie zijn tank de afgelopen dagen vol gooide is het vast opgevallen, de benzineprijs is flink aan het zakken. Door het coronavirus kelderden de beurzen en stortte de olieprijs in. Dat is meteen te merken aan de pomp. Vorige maand betaalde je bij de TinQin Middelburg, die toen het goedkoopst was in onze provin cie, 1,579 euro per liter Euro 95. Gis teren was de prijs gezakt naar 1,509 euro, 7 cent goedkoper. Het goed- koopst is nu de TinQ in Kuitaart waar je gisteren 1,499 euro betaalde voor een liter. Snelweg Niet alle tankstations gaan mee in de prijzenoorlog, bij sommige Zeeuwse pompen betaal je nog meer dan 1,70 euro per liter. Dat is meestal langs de snelweg. Het kan dus flink schelen in de portemon nee waar je gaat tanken. Benzine is in Zeeland hoe dan ook al flink aan de prijs. Volgens platform Alstu is Zeeland na Flevo land zelfs de duurste provincie om de tank vol te gooien. Onderzoekers noteerden begin februari een ge middelde prijs van 1,602 euro per li ter Euro 95-benzine. woensdag 11 maart 2020 Een Vlaamse zege tijdens de kookwedstrijd om de Zilte Bo kaal op de Horecabeurs in Goes. Hotelschool ter Duinen uit Koksijde ging met de trofee naar huis. Frank Balkenende Goes Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De politie heeft maandag rond 18.30 uur in een wo ning aan de Paul Kruger- straat in Vlissingen een 19-jarige verdachte aan gehouden wegens mis handeling. De politie ont ving een melding dat er onenigheid zou zijn in de woning. Een 21-jarige be woner bleek gewond te zijn geraakt, nadat hij was geslagen door een 19-ja- rige medebewoner. Waarom de twee ruzie hadden, is nog niet dui delijk. RILLAND VDL Network Supplies uit Hapert (Noord-Brabant) mag de helft van de mas ten bouwen voor de nieuwe hoogspannings lijn tussen Borssele naar Rilland. Het gaat om de produc tie, levering en plaatsing van 104 wintrackmasten tussen Willem-Annapol- der (bij Kapelle) en Ril land. De werkzaamheden beginnen eind dit jaar. In april maakt TenneT, de landelijk beheerder van het elektriciteitsnetwerk, bekend welk bedrijf de masten mag neerzetten tussen het hoogspan ningsstation Borssele en Willem-Annapolder. In het verslag over de Horecabeurs in Goes staan twee zaken ver keerd vermeld. Niet brasserie De Lindeboom uit Serooskerke nam deel aan een kookwed- strijd, maar De Olmen uit hetzelfde dorp. Daar naast ontbreekt er een r in de naam van gast vrouw Davina Raderma- cher die op de foto staat. De Olmen streed tegen zeven andere teams om de Zeeuwse Mosseltrofee, een kook wedstrijd die Foodlab Zeeland voor de zesde keer hield. Foodlab is een organisatienetwerk van culinair, gastrono misch en voedselprodu- cerend Zeeland. 'Nog even Timo van de Kasteele Yerseke Een Spaanse chauffeur blijft dinsdagmiddag bij Kotra Logis tics in zijn cabine zitten, terwijl zijn wagen wordt gelost. FOTO MARCELLE DAVIDSE - Jan de Koeijer, Kotra Logistics Maurice Steketee Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34