Boekenweek f V Zeeuwse (22) heeft corona: Vervelend dat heel het dorp het weet CORONAVIRUS 2 JAN VAN DAMME ONTBIJT WIENTJES Column Een tweedehandsafdeling op de zolder van een Gentse boekhandel. Jaren geleden. Het rook er stoffig. Nou ja, muf, naar op elkaar gepakte natte jas sen. de roemloos vergeten romans. Jo- han Daisne met zijn Trap van steen en wolken en De man die zijn haar kort liet knippen. Van Ward Ruys- linck stonden er De ontaarde sla pers en Het dal van Hinnom. Hoe ik ook zocht, het ooit door mij stuk gelezen Reservaat kon ik er niet vinden. Al die vergane Vlaamse grootheden. Voor één of max twee euro kon je ze meenemen. Ik her inner me een boekenfeest in Bri tannia in Vlissingen. Het enige en meteen het laatste dat ik mee maakte, pakweg veertig jaar gele den. Daar hadden ze de spraakma kende Vlamingen van toen op het podium gezet. Ruyslinck was be- paald geen lachebekje. Jef Gee- raerts oogde bol en lichtvoetig. Dat was schijn. Zijn Gangreen-ro mans over rauwe misstanden en misdaden in koloniaal Congo lo gen er niet om. Zeker weet ik het niet meer, maar mijn gevoel zegt dat ook Hugo Raes van de partij was. Toen een grootheid met zijn Faun met kille horentjes. Rond de eeuwwisseling werd hij als schrij ver ten grave gedragen, hij had niks meer te zeggen en wat hij eer der had gezegd werd niet langer gewaardeerd. deze dagen met zijn essay Generaal zonder leger een flinke scheut spiri tus op het hooguit smeulende lite raire vuurtje. Onze schrijvers bak ken er volgens hem maar weinig van, ze zijn arrogant en elitair, fan tasieloos. Dwarsdenker Eus geeft stem aan het gerommel in de maatschappelijke onderbuik. Elke boekenweek heeft een eigen ritme. Een beetje hijgerig, dat hoort er tegenwoordig bij. Met veel Facebookverontwaardiging. Op zolder heb ik mijn stapeltje Daisnes teruggevonden. Daarin lees ik: 'Woorden zijn als zoovele kleedjes van de waarheid'. Elke boekenweek heeft een eigen ritme. Een beetje hijgerig DE STELLING Vandaag: Ik wil niet van het gas af Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters AMAZON 6E5TART IN NE&ERLAN& Man mishandeld bij oversteken zebrapad J Beeld Boertien terug naar Abdij Het is een van de redenen dat ze niet met haar naam in de krant wil. Dat haar dorpsgenoten het weten, vindt de Heinkenszandse al erg ge noeg. Dus heel Zeeland hoeft er wat haar betreft geen naam en gezicht bij te krijgen. ,,Het lijkt bijna wel of j e meteen als crimineel wordt weg gezet. Vrienden hebben ook ineens klachten, terwijl ik ze al anderhalve week niet heb gezien. En toevallig was ik afgelopen weekend net even een uurtje bij de voetbal dus daar maken ze er ook meteen een pa nieksituatie van. Geloof me, er lo pen heel veel mensen rond met het virus, terwijl ze dit niet weten. En ik voel me totaal niet ziek." Toeval Dat ze zelf corona heeft, werd min of meer bij toeval ontdekt. De Zeeuwse werkt als verpleegkun dige in een Brabants ziekenhuis. ,,Afgelopen weekend deed het RIVM een steekproef en toen bleek een collega besmet te zijn. Dat was reden om onze hele afdeling maan dagmorgen te testen. Ik was de enige die het ook had, best vreemd want ik heb helemaal geen contact gehad met die collega. Ik kan het dus net zo goed hier in de buurt hebben opgelopen of via vrienden. Vanochtend kreeg ik te horen dat ik het had. In het begin moest ik wel een beetje lachen, heb ik weer dacht ik nog. Maar verder kan ik er toch niks aan doen en is het een kwestie van uitzieken en afwach ten. Ik moet mijn ziekteverschijn selen elke dag doorgeven aan de GGD, ze denken overigens dat het niet erger zal worden dan dit." Zelf zou de Heinkenszandse nooit aan de bel hebben getrokken bij de GGD. ,,Ik heb een verkoud heidje, zoals iedereen dat wel eens heeft. Voor de rest voel ik me prima. Ik heb geen koorts, geen verhoging, geen longontsteking, geen snot. Al leen een droge hoest. Als ik echt ziek was, had ik het wel gezegd. Als Het lijkt bijna wel of je meteen als crimineel wordt weggezet je ziet welke maatregelen we ne men in het ziekenhuis, dan denk ik hoe kom ik er in hemelsnaam aan. Daarom is het ook niet zeker dat ik het in het ziekenhuis heb opgelo pen." Thuisisolatie Ze heeft inmiddels iedereen met wie ze contact heeft gehad bena derd en zit in thuisisolatie. ,,Ik mag geen sociale contacten hebben bui ten om het gezin. Ik mag alleen de tuin in, er mag niemand op bezoek komen. In ons gezin is verder ook nog niemand getest, omdat ze geen ziekteverschijnselen hebben. Ze mogen ook gewoon boodschappen doen. Ik moet mezelf maar een beetje zien bezig te houden nu. Beetje films kijken misschien. Aan de ene kant baal ik, aan de andere kant ben ik blij dat ik niet ziek ben. En dood gaan we allemaal. Maar bij mijn opa en oma ga ik maar even niet op bezoek, want dan zoek je het wel op. Ik zal waarschijnlijk wel heel blij zijn als dit allemaal voorbij is." woensdag 11 maart 2020 In een hoekje kwam ik ze tegen, Ach ja, wie schrijft blijft ook niet. Eus, met haarimplantaat, gooit Reageer op pzc.nl Gisteren: Eindtoets is belangrijker dan advies van school 731 reacties IK LAS BAT BAAR OOK WERKNEMERS CORONA HEBBEN ZEKER, ALS JE HET VOOR 23-59 OUR bestelt, heb je het moroen IN HUIS. VLISSINGEN Een 24-jarige Vlissinger is maandag rond 15.00 uur in de Paul Kruger- straat in Vlissingen mis handeld. Vermoedelijk naar aanleiding van een verkeersruzie. Kort voor de mishandeling zou de voetganger tijdens het oversteken geen voor rang hebben gekregen van een automobilist die waarschijnlijk reed in een donkere Mercedes. De voetganger gaf aan dat hij voorrang had en liep door. Kort daarna zou hij zijn geslagen door de au tomobilist en diens bijrij der. Het slachtoffer raakte gewond. MIDDELBURG De kinderen van voorma lig commissaris van de koningin Kees Boertien hebben een borstbeeld van hun vader aan de provincie geschonken. Boertien was van 1975 tot en met 1992 commis saris van de koningin in Zeeland. De toenmalige burgemeester van Mid delburg Chris Rutten maakte het borstbeeld in 1992 als geschenk na mens de gezamenlijke burgemeesters. Boertien overleed in 2002. Het beeld wordt binnenkort in het bijzijn van de familie van Boertien geplaatst in de Studeerkamer van het Statencomplex. MIDDELBURG Vlaketunnel dicht voor onderhoud De Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57) bij Middelburg gaan een paar avonden en nachten dicht voor onderhoudswerkzaam heden. Het verkeer wordt omgeleid. De Vla ketunnel sluit voor beide richtingen op maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 maart van 20.00 tot 06.00 uur. Donderdag 19 maart gaat de weg om 06.00 uur weer open. Het Dampoortaquaduct wordt voor beide rich tingen afgesloten op maandag 23 en dinsdag 24 maart van 20.00 uur tot 06.00 uur. Ze wordt heel de dag al platge- beld, haar vrienden doen ineens paniekerig en in het dorp is het het gesprek van de dag. Gister ochtend kreeg een 22-jarige vrouw uit Heinkenszand te horen dat ze het coronavirus bij zich draagt. ,,Het is vervelend dat meteen heel het dorp het weet. De paniekerigheid die ont staat is echt overdreven." Maurice Steketee Heinkenszand - Heinkenszandse vrouw met coronavirus MIDDELBURG Speciaal adviseur Bernard Wientjes (l) is deze week aan de slag gegaan in Zeeland. Wientjes is door het kabi net, de provincie Zeeland, de gemeente Vlissingen en water schap Scheldestromen gevraagd te zoeken naar een manier om het afblazen van het project marinierskazerne goed te maken. Gisteren was er een gezamenlijk ontbijt in de Abdij in Middel burg. Wientjes sprak met bestuurders van de drie betrokken Zeeuwse overheden, onder wie gedeputeerde Jo-Annes de Bat (m) en dijkgraaf Toine Poppelaars (r). foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2