O Pearl Jam zegt serie optredens af 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Drie dagen voor zijn overlijden werkte Aart Staartjes nog mee aan een nieuwe poppenserie. De Truffelsis daarmee een postuum eerbetoon aan de acteur. POPPENSERIE DE TRUFFELS Quote van de dag 'We zijn in Brabant niet zo in paniek als iedereen wil doen geloven' Het was de dag die je wist dat zou komen: de eerste BN'er zit in thuisquarantaine. En het is nog Klaas Dijkhoff ook, dus Jinek en Opi doken er meteen op, met Skype- en Facetime-in- terviews. Want vrijwillige ophokplicht betekent nu eenmaal óók dat een snotterende VVD-fractie- voorzitter uit rampgebied Brabant niet even kan aanschuiven in een tv-studio. De beelden die dat opleverde waren om meer redenen interessant. Ten eerste: zo vaak zie je Dijkhoff niet in een sportieve, zwarte trui met crewneck. Laat ik nu denken dat die man in een jasje met geruit gilet slaapt, maar niet dus. Het kle dingstuk zal hem geen nieuwe nominatie opleve ren voor Best Geklede Man, maar het gaf hem wel ineens een veel jeugdigere uitstraling. Dus als ik het campagneteam van zijn VVD mag adviseren, zou ik hem in aanloop naar de volgende verkiezin gen de straat op sturen in zo'n sweater. Die levelt lekker met de dracht van de doorsnee Nederlander en kan net zo iconisch worden als de grijze hoody van Mark Rutte. Ten tweede: het muurtje dat hij als achtergrond had gekozen voor de interviews. Bij Jaïr van Jinek was het onbestemd grijsblauw, als op een schoolfoto, maar bij Opi was Dijkhoff geswitcht naar een wandje met een baksteenlook. Moeilijk te zeggen of het schoonmetselwerk betrof of steen strips. Willemijn Veenhoven dacht al dat hij in een steegje stond. Nee, dit was gewoon zijn huis, aldus een lichtgebelgde Dijkhoff. Er stond een muziek installatie naast hem, wees hij, en aan de muur hingen lp's. Dat was voor de kijker niet te zien, want zijn hoofd schermde precies een lijst af. Om dat dat geen accessoires zijn die passen in de woonkamer van een gezin met twee dochters en de bijbehorende explosie van Barbie's en Hello Kitty, vermoed ik dat Dijkhoff een mancave heeft. Dat past ook wel bij zijn baard. En ten derde, het belangrijkste: het filmpje schetst een perfect tijdsbeeld. De nuchtere, licht voetige houding van Dijkhoff is exemplarisch voor de huidige sfeer in ons land. We doen met z'n allen graag een beetje lacherig om de hele coronagekte, maar ondertussen. Iedereen herkent dat kleine stemmetje in zijn hoofd dat fluistert: ja maar, wat als... (vul zelf maar in). Dus geven we ellebogen, blijven we met snotneus braaf thuis van werk en wassen we net iets vaker onze handen. Het geeft gek genoeg ook een gevoel van saamhorigheid en gezelligheid, alsof Oranje moet spelen en Covid-19 de tegenstander is die we met z'n allen in de pan gaan hakken. En dat allemaal dankzij een snotneus boven een zwarte sweater in een mancave. Toch zaak om seksfilm Paay Meilandjes gaan wijnen op Tenerife Het is een plek in de ruimte. Daar, er gens tussen de planeten Jupiter, Mars en Pluto, runnen geëvolueerde groenten en fruitjes een truffelhotel. Daar zit ook een bekende aan de bar. In een rood kostuum. Met karakteris tieke bril. De haren vertrouwd ach terover gekamd, hier en daar krul lend in de nek. Mopperend. Het is Aart Staartjes. De acteur is in de rol van Opa Aart gekropen. De beelden van de pilot die drie dagen voor het overlijden van Aart Staartjes zijn opgenomen, voe len een beetje unheimisch aan. ,,Mijn vader was hier ontzettend in zijn ele ment. Spelen, acteren, dat vond hij het leukste'', zegt zoon Paul, die zelf is betrokken bij het nieuwe project. De Truffels, zoals de poppenserie moet gaan heten, is ontsproten aan het brein van Harm Lust, creatief di recteur van Moonmedia. ,,Toen Se samstraat ophield, dacht ik: wat nu? Er ligt al een Engelse versie ergens bij een producent in Los Angeles, maar mijn handen jeukten om er voor Ne derland en België een soortgelijk pro gramma van te maken", stelt Lust, die enkele ex-poppenspelers van Sesamstraat bij elkaar riep om te brainstormen. Bert Plagman (Tom mie), diens vrouw Bianca (Jolene) en ook Aart Staartjes zagen het meteen zitten met het poppenavontuur in de ruimte, een combi tussen Sesamstraat en de Muppet Show. „Het is een fami lieshow in de ruimte waar allerlei avonturen worden beleefd. Van groenten en fruitjes zijn poppen ge maakt: een knoflook, peer, appel, komkommers en een paddenstoel met ogen en een mond. Ze ontvan gen een Nederlandse artiest die met een spacebus naar het hotel is ge bracht en daar gaat zingen.'' In de proefaflevering treedt Benja min Herman op. Lust: ,,Ik kan me De Amerikanen stellen de optre dens in eigen land uit vanwege de uitbraak van het coronavirus. ,,Als inwoners van de stad Seattle zijn we hard geraakt en hebben we met eigen ogen ge zien hoe snel deze rampzalige si tuatie kan escaleren. De scholen van onze kinderen zijn net als universiteiten en bedrijven ge sloten. Het is heftig en het wordt erger voordat het beter wordt'', leggen de bandleden uit op sociale media. Vanaf juni staat de Europese tour ge pland. Die shows gaan vooralsnog door. De avonden op 22 en 23 juli in Ziggo Dome in Am sterdam zijn uitverkocht. Pearl Jam is voorlopig geadvi seerd om de shows nu af te bla zen omdat het riskant is wan neer grote menigtes bij elkaar komen. ,,De veiligheid en het welzijn van de mensen die ons steunen is en blijft altijd onze grootste prioriteit", aldus de band. Frontman Eddie Vedder en zijn leden balen enorm van de beslissing. „Het spijt ons zo erg... We zijn erg van slag. Als ie mand zich precies zo voelt door dit nieuws, we delen die emotie met je." De band zou het N oord-Amerikaanse deel van de Gigaton Tour op 18 maart aftrappen. Nieuwe data voor de optredens worden later bekendgemaakt. Volgens Vedder is het gevaar van het vi rus extra groot, omdat de fans van de band 'ongelooflijk trouw zijn en van ver reizen om een optreden mee te maken. Dat vin den we geweldig en waarderen we. Maar reizen is nu even af te raden.' huis woensdag 11 maart 2020 GO INTERNET De twee man nen die op Twit ter het beruchte plasseksfilmpje van Patricia Paay verspreid den, moeten op 14 mei voor de strafrechter ver schijnen. Een eerder 'straf- voorstel' werd door de mannen afgewezen. TELEVISIE Met een Televi- zierring op zak is Chateau Mei- land hét suc cesnummer van SBS 6. In het nieuwe seizoen, vanaf 23 maart te zien, gaat de familie eerst bij komen op Tene- rife voordat het klussen in Frankrijk weer begint. ■u De laatste wens van Aart Staartjes Dennis Jansen Nederlandse fans van Pearl Jam houden hun adem in nu de band de tour door Noord- Amerika heeft afgelast. Grote vraag: komt de groep toch naar Nederland? ANP —Robèrt van Beekhoven vertelt op Radio 2 dat hij gewoon doorgaat met zijn cursussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28