18-jarige spits maakt veel indruk bij sterrenformatie van Bayern München ülws- 2APF V 27 Willem van Hanegem zet wekelijks speciaal de tv voor hem aan: Joshua Zirkzee van Bayern München. Wie is die 18-jarige aanvaller die volgens De Kromme vandaag een plek in de voorselectie van Oranje verdient? woensdag 11 maart 2020 Mikos Gouka en ik had het gevoel dat ik ook tot de talenten behoorde die een aan bieding zouden krijgen'', zei Zirk zee. ,,Feyenoord zei dat ik heel goed bezig was, zo moest door gaan en dat ik dan misschien vol gend jaar ook zo'n contract zou kunnen tekenen.'' Zirkzee besloot te vertrekken, Feyenoord kreeg 150.000 euro. Goals Zirkzee in de Bundesliga: één minuut tegen Freiburg, één goal. Zeven minuten tegen Wolfsburg, één goal. Drie minuten tegen Paderborn, geen goal. 90 minuten tegen Hoffenheim, één goal. 70 minuten tegen Augsburg, geen goal. Hekelingen De plaatselijke club waar het voor de spits allemaal begon: VV Heke lingen. Dat was lang voor hij 1.93 meter werd en in de Bundesliga naam maakte. Ivan Perisic De Kroaat moest eruit op 11 de cember 2019. Zirkzee debuteerde die avond voor Bayern München tegen Tottenham Hotspur in de Champions League. Vier minuut jes, 3-1 winst voor de Duitsers. Jordan Zirkzee Bij Feyenoord verloren ze Joshua Zirkzee, maar de Rotterdammers hebben nog een ijzer in het vuur. Zijn 14-jarige broertje Jordan speelt in de opleiding van Feye- noord. In Onder 15. Ook hij begon bij Hekelingen en Spartaan '20, en is eveneens aanvaller. Koeman De man die moet beslissen of de spits van Bayern inderdaad al toe is aan een plekje in de selectie van Oranje. Toen Zirkzee stage liep bij Everton, was Koeman daar trainer. Het was één van de redenen voor Zirkzee om te overwegen naar Everton te verkassen. Lewandowski Robert Lewandowski heeft een liesblessure. De verwachting is dat hij nog enkele weken moet toekij ken. Trainer Hansi Flick wil zo min mogelijk veranderen. En dus kwam er de laatste Bundesliga- duels een spits voor een spits. Müller Thomas Müller is misschien wel het meest enthousiast over Zirk- zee. Van Hanegem: ,,Ik vond Mül- Rotterdam ADO Den Haag Via zijn neef Nelson Amadin, die nu bij FC Dordrecht speelt, be landde Zirkzee ooit bij Spartaan'20. Daar, na drie jaar, wa ren de scouts van ADO de eersten die hem rijp vonden voor de jeugdopleiding. Basisdebuut De spits stond op 29 februari voor het eerst in de competitie in de ba sis bij Bayern. Tegen Hoffenheim maakte hij de 0-3. Coutinho Philippe Coutinho. Die verkaste ooit voor 145 miljoen euro exclu sief bonussen van Liverpool naar Barcelona. Daar haalde Bayern München hem weer op. Diezelfde Coutinho moest op 18 december plaatsmaken voor Zirkzee tegen Freiburg. De 1-1 moest van het sco rebord. En Zirkzee deed wat hij moest doen: 1-2. Debuut Freiburg Kort voor de kerst was het zover. Een week na zijn eerste speelmi nuten in de Champions League debuteerde hij in de Bundesliga. Exact 104 seconden na zijn inval beurt uit tegen Freiburg schoot hij Bayern München kort voor tijd naar een 1-2 voorsprong (foto). Everton Bij Feyenoord waren ze in de zomer van 2017 woest. Zirkzee trainde mee bij Everton en de Engelse club had volgens de Rotterdammers geen toestem ming gevraagd. Zirkzee speelde zelfs twee oefenduels voor Everton tijdens een internationaal toernooi in Tsjechië. Toch koos hij voor Bayern. Feyenoord Slechts één jaar speelde Zirkzee in de jeugd van Feyenoord. In VI ver telde hij in januari dat hij daar ei genlijk niet weg wilde. ,,De spelers van Onder 17 kregen een contract Joshua Zirkzee heeft genoeg reden to lachen. fotos ap, dpa, bsr agency ler lang een vervelende gozer als speler, maar de manier waarop hij met Zirkzee bezig is, vind ik zo mooi. Hij speelt hem aan, helpt hem, praat met hem. Zo begeleid je jonge talenten.'' Nigeria Gernot Rohr, de bondscoach van Nigeria, houdt Zirkzee ongetwij feld ook in de gaten. De aanvaller, die als tweede naam Orobosa heeft, is zoon van een Nigeriaanse moeder en Nederlandse vader. Overstap De stap ooit van Hekelingen naar Spartaan '20. Wat een amateurclub is dat toch. Ook Luc Castaignos, Bruno Martins Indi, Jetro Wil lems, Denzel Dumfries en Anwar El Ghazi speelden daar in Rotter dam. Paderborn Paderborn was op 21 februari de eerste club waar Zirkzee in de Bundesliga tegen speelde en waar hij niet tegen scoorde. Hij stond toen tegen de laagvlieger ook maar drie minuten op het veld. Schiedam, opgegroeid in Spijke- nisse. Nog steeds is daar zijn ou derlijk huis. Trainer Flick Hansi Flick is onder de indruk van de jonge Nederlander. Maar om de Poolse doelpuntenmachine Le- wandowski ooit echt op te volgen, moet er nog veel gebeuren. ,,Jos- hua weet ook dat als hij wekelijks op deze positie wil spelen er nog dingen beter moeten. Hij heeft het goed gedaan, maar nog niet top'', aldus de coach van Bayern (foto boven). Uitkiezen Het was kiezen voor Zirkzee toen hij had besloten om Feyenoord te verlaten. Ajax en PSV toonden in teresse, maar dat vond hij niet kunnen na een jaar Feyenoord. Everton, Benfica en Bayern waren de andere kandidaten. Al moest hij in München wel eerst stagelopen voor hij mocht tekenen. Vriend Kevin Felida (foto rechts) is de grote vriend van Zirkzee. De mid denvelder speelt bij FC Den Bosch. Hij stond op het veld toen Ahmad Mendes Moreira van Excelsior ra cistisch werd bejegend. ,,Ahmad en ik waren de enige donkere spe lers op het veld. Ik voelde me bij hem betrokken'', zei Felida tegen NRC Handelsblad. Willem De 76-jarige Willem van Hanegem is zeer gecharmeerd van de jonge spits. ,,Oproepen voor de inter lands tegen Amerika en Spanje deze maand'', zegt Van Hanegem. ,,Ja, hij is nog jong. Mooi toch? Hij staat wel bij Bayern München op het veld. Of denk je dat ze dat doen omdat ze hem lief vinden?'' X transfersom Bayern München denkt niet aan een verkoop, maar de markt waarde zou volgens de website transfermarkt.nl op dit moment zo'n 4 miljoen euro zijn. Dat zal snel oplopen de komende jaren. Youth League Het voorportaal van de Champi ons League. Vier wedstrijden, drie goals voor de spits. Zaakwaarnemer Kia Joorabchian is de zaakwaarne mer van de spits. Mikaël Silvestre, oud-international van Frankrijk, werkt voor hem. Ze hebben Zirk- zee tot medio 2023 onder contract staan in München. Qatar In zijn tweede seizoen bij Bayern München mocht Zirkzee al mee op trainingskamp naar Qatar. Toen Sandro Wagner naar China ver kaste, kon hij zelfs definitief aan sluiten bij de eerste selectie. Rummenige Voorzitter Karl-Heinz Rumme- nigge is blij met de doorbraak van Zirkzee. ,,Dit heeft effect op de an dere jonge spelers. Ze weten nu dat ze de kans krijgen bij Bayern'', zei de voormalige topspeler. Sebastian Hoeness (37), zoon van Dieter, was de U23- trainer van de aanvaller. Spijkenisse Zirkzee: geboren in Het abc van Joshua Zirkzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27