NYNKEDEJONG Zes doden bij opstanden van gevangenen Italië Ouder worden in eigen huis: Steeds meer mensen kiezen voor een traplift 7 Column De ongeregeldheden braken uit nadat bekend werd dat de familie bezoeken in de Italiaanse gevan genissen voorlopig worden stop gezet in verband met de corona epidemie. In Milaan staken tien tallen gedetineerden delen van de gevangenis in brand en klommen al 'Vrijheid'! Vrijheid!' schreeu wend op het dak. Hetzelfde ge beurde in Poggioreale in Napels, de grootste gevangenis van Italië. De gedetineerden eisen dat ze weer bezoek kunnen ontvangen. In totaal zijn er nu in 27 Itali aanse gevangenissen rellen aan de gang. In Pavia, bij Milaan, werden twee bewaarders in elkaar gesla gen en in Modena gingen gedeti neerden met bewakers op de vuist. Daar vielen zes doden, al is niet helemaal duidelijk of die di rect het gevolg zijn van de ge- vechten. Volgens de politie zijn twee gedetineerden overleden aan een overdosis, nadat een aan tal gedetineerden in wist te bre ken in de ziekenboeg en de apo theek van de gevangenis. Een deel van de gevangenis in Modena werd vernield en er werd brand gesticht. In de gevangenis in Foggia in het zuidoosten is een groep van zo'n vijftig gevangenen ontsnapt. Van hen werden er 34 gelijk weer opgepakt. De politie zoekt massaal naar de nog voort vluchtige gedetineerden. De gedetineerden krijgen geen bezoek vanwege corona De beslissing tot schorsing van de bezoekregeling werd genomen om verspreiding van het corona virus tegen te gaan. De vakbond van gevangenispersoneel had daar op aangedrongen. Die vond het vreemd dat de coronavoor zorgsmaatregelen golden tot aan de gevangenispoort. ,,Het perso neel is bezorgd'', zei vakbondslei der Aldo Di Giacomo tegen La Re- pubblica. ,,Het is onze taak de be wakers en hun families te be schermen.'' O Veiligheid Natuurlijk wilt u dat uw traplift u veilig naar boven en beneden brengt. Gelukkig moeten alle trapliften in Nederland aan strenge veiligheidseisen voldoen. Zo heeft een traplift standaard een veiligheidsriem en beweegt hij op een rustig tempo. Kan ik vast komen te zitten op de trap? Elke traplift is uitgevoerd met klembevei liging. Dat betekent dat uw traplift auto matisch tot stilstand komt als er een ob stakel op de trap ligt. Een veilige traplift heeft klembeveiliging op meerdere plek ken. Mocht de traplift stilvallen, dan kunt u de stoel bij de meeste modellen hand matig of zelfs automatisch naar de trap draaien. U kunt ook vragen of uw traplift blijft werken bij stroomuitval. Wat zijn de extra veiligheidsopties voor een traplift? Veel trapliftmodellen zijn uit te breiden met extra veiligheidsmaatregelen. U kunt hierbij denken aan een voetenplank die automatisch opklapt. Of een stoel die au tomatisch naar de overloop draait, zodat u altijd veilig op en afkunt stappen. Blijft mijn trap beloopbaar voor andere gebruikers? Een traplift wordt standaard op de brede kant van uw trap geplaatst. U kunt ook vragen of de traplift aan de binnenzijde van uw trap geplaatst kan worden. De trapleuning kan in de meeste gevallen blijven zitten, waardoor de trap veilig be loopbaar blijft voor iedereen. O Prijs Ook de prijs van een traplift kan een belangrijk onderwerp zijn. Wat de kosten zijn voor uw traplift is afhankelijk van uw trap, het trapliftmodel dat u kiest en uw wensen. Een traplift voor een rechte trap is bijvoorbeeld voordeliger dan een trap lift voor een trap met een bocht. Kan ik ook besparen op de prijs van een traplift? Een tweedehands traplift is vaak voorde liger dan een nieuwe. Het is belangrijk dat de traplift grondig gereconditioneerd OTOlIFT wordt voor hij op uw trap komt te staan. U kunt vragen of alle slijtgevoelige onder delen worden vervangen. En of u ook ga rantie krijgt op uw tweedehands traplift. Ik heb een traplift alleen tijdelijk nodig. Kan dat ook? Heeft u de traplift alleen tijdelijk nodig? Dan kan huren ook een optie zijn. U kunt de leverancier vragen of u een nieuwe of tweedehands traplift krijgt en of het jaar lijks onderhoud en 24/7 service bij storin gen inbegrepen is in het maandbedrag. Q Maatwerk Een traplift is altijd maatwerk. Dat houdt in dat een traplift perfect past op uw trap. Het is dan ook erg belangrijk dat een ad viseur uw trap nauwkeurig inmeet en dat er een (digitale) tekening gemaakt wordt van uw trap. Dat geldt ook voor tweede hands en gehuurde traplift. Om de traplift perfect op maat te maken voor uw situ atie, is een thuisadvies noodzakelijk. Bij de meeste leveranciers is dit thuisadvies gratis en vrijblijvend. Maak dan een afspraak voor een gratis én vrijblijvend thuisadvies. Ik zie ons nog zitten: het was een mooie zomeravond, we zaten in de tuin. De vriendin die had ge kookt, liep met een dikke buik rond: ze zou in oktober bevallen van haar eerste dochter. Ineens be gonnen onze telefoons te piepen. Allerhande pushberichten omdat er in Oekraïne een vliegtuig neer gestort zou zijn. We renden naar de televisie, en in de uren die volgden zou dui delijk worden wat voor enorme ramp dit was. denk ik aan de bolle buik van mijn vriendin. Om dat die herinnering pre cies aangeeft hoe snel een mensenleven kan gaan. De dochter in die buik gaat inmiddels naar school, tekent gede tailleerde poppet jes en kan het woord 'giraf' schrijven. Zo veel is er al gebeurd sinds het neerstorten van het vlieg tuig. De seizoe- uit Naarden, zouden nu 18, 16 en 13 zijn geweest. De oudsten klaar voor een vervolgopleiding. De jongste waarschijnlijk een echte puber. Kaela Goes was pas 2 jaar oud. Welke Frozen-prinses zou nu haar favoriet zijn? Arjuna en Sri Paulissen waren 5 en 3 jaar oud toen zij omkwamen. Zonder die fatale raket hadden ze nu een le ven geleid vol sportclubjes en middagenlang springen op de trampoline, zoals ik mijn eigen neefje en nichtje zie doen. Gisteren begon het proces te gen de verdachten van de fatale aanslag. Tegen de mannen die er voor zorgden dat we nooit zullen weten wat al die kinderen nog hadden kunnen leren en mogen beleven. 17 juli 2014 lijkt als de dag van gisteren, maar het is alweer een kinderleven geleden. Zonder die fatale raket hadden ze nu een leven geleid vol sportclubjes nen kwamen en gingen. Baby's werden geboren, mensen gingen dood. Sporters wonnen gouden medailles, bewindspersonen tra den af. Maar de levens van al die men sen die afgelopen zaterdag op de voorpagina van de bijlage bij deze krant stonden, zijn gestopt op 17 juli 2014. Er zaten kindjes in het vliegtuig die zo jong waren dat ze nog niet geleerd hadden hoe je giraf schrijft. Pubers die nog moesten bedenken wat ze later wilden worden. Sportieve tie ners die nog droom den van een gouden medaille. Sophie, Fleur en Bente, drie zusjes dinsdag 10 maart 2020 GO ^0 @Nynke Aanslaa Bij een opstand in de gevange nis in Modena in midden-Italië zijn zes doden gevallen. In Mi laan en Napels zaten gisteren gedetineerden op het dak en in Frosinone, bij Rome, hadden honderd gedetineerden de ge vangenis gebarricadeerd. Angelo van Schaik Rome Advertentie Wilt u thuis blijven wonen in uw ver trouwde omgeving, maar wordt de trap een steeds groter obstakel? U bent niet de enige. Eén op de tien 65-plussers en een kwart van de 75-plussers heeft veel moeite met traplopen. Een traplift is dan een oplossing om weer veilig naar uw bovenste verdieping te komen. Maar waar moet u op letten bij de aanschaf? <g£> KONINKLIJKE -V TRAPLIFTEN Bent u benieuwd or een Otolift traplift op uw trap past? Kijk hiervoor op www.otolift.nl of bel gratis naar 0800 444 770 6. Als ik aan de MH17 denk, Wat zou er van hen geworden zijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7