Hulpverleenster terug op Lesbos Niks is gewoon bij Sinfonietta Festival £Ï3 8 ZEELAND Van kleuterconcert tot concertwandeling op zoek naar een sportieve Informatie of aanmelden? KPAMTEMBEZOR@EKI.NIL BEZOR® JEZELF EEN LEUKE BIJVERDIENSTE 's Ochtends voor ?.oo uur bezorsen ZATERPA© VOOR 0.00 UUR VeRSOEPIN© CA. 200 TOT <«00 PER WEKEN Gratis peze krant lezen Minder pasen is bespreekbaar Iepereen is welkom vanaf is jaar El JE A AN? WORD KRANTENBEZORGER De 24-jarige Molenaar kreeg zondagmiddag van haar hulporganisatie Eu- roRelief groen licht om te rug te keren naar het Griekse eiland. Ze liet zich niet afschrikken door de brand die za terdagavond een huis van collega's van One Happy Family in de as legde. „Wat daar de oorzaak van is, staat nog niet vast. Het kan net zo goed kortsluiting zijn geweest", tempert de nuchtere Bruse over verhitte berichten over Lesbos. Uit veiligheid voor de medewer kers, heeft EuroRelief de werktij den in het kamp wel aangepast, ver telt Molenaar. De diensten lopen nu parallel met die van de Griekse hulpverleners. ,,Als de Grieken naar huis gaan, gaan wij ook. In zo'n groep vallen wij minder op." Mensenstroom De lokale bevolking is de constante mensenstroom beu en vindt dat Europa vier jaar na de deal met Tur kije actie moet ondernemen om de druk van de ketel te halen. Mole naar juicht het initiatief van een aantal Nederlandse gemeenten toe, om vluchtelingenkinderen op te nemen die alleen in Moria ver blijven. Zeeland zou dat voorbeeld moeten volgen, vindt ze. „Ook al is het een druppel op de gloei ende plaat, het is een be ginnetje. Het gaat hier om zo'n duizend kinderen, die zonder ouders in de modder De lokale bevolking vindt dat Europa actie moet ondernemen in een tentje zitten." Onder hen veel wezen, maar ook kinderen die hun ouders op de vlucht zijn kwijt geraakt of door hen op goed geluk op een boot zijn gezet. Sinfonietta Amsterdam is een strijkorkest van wereldklasse. Het is ook een unieke club, omdat de musici staand spelen, zonder diri gent. Het is een orkest dat het liefst opereert als een kamermuziekge zelschap. Niet omdat ze zo nodig anders willen zijn, zoals eerste vi oliste Candida Thompson vorig jaar zei in de PZC. Het is eerder zo dat ze de kortste weg zoeken naar het hart van de muziekliefhebber, zonder concessies te doen aan de kwaliteit. Prominente gasten Het Sinfonietta String Festival Zeeland is een goed voorbeeld. Voor de tweede keer bivakkeert het Amsterdamse gezelschap in Zeeland. Op zaterdag 23 en zondag 24 mei worden concerten gegeven in en rondom de Grote Kerk van Veere en in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg. Daarvoor zijn prominente gasten opgetrom meld, zoals het Nederlands Ka merkoor, de jonge vioolvirtuoos Emmanuel Tjeknavorian en mees- terpianist Severin von Eckard- stein. De concertwandeling en het kleuterconcert zijn nieuw vergele ken bij vorig jaar. De Kamermu- ziekroute door Veere is op zater dagmiddag de opening van het festival. Op drie verschillende lo caties in het historische Veere spe len musici van Amsterdam Sin fonietta, alleen of maximaal met zijn drieën. Het publiek wandelt van plek naar plek en maakt zo alle drie de concerten mee. Op drie locaties in het historische Veere spelen musici van Amsterdam Sinfonietta Op zondagoch tend kunnen kleu ters van vier en vijf met hun ouders in de Grote Kerk kennis maken met de viool, de altviool, de cello en de con trabas, bespeeld door musici van Sinfonietta. Ze brengen de voor stelling Schipper mag ik overvaren1 vol spelletjes en liedjes. Intussen heeft dan ook het za terdagavondconcert plaatsgevon den, in de Grote Kerk. Dat heet Spiegel im Spiegel. Samen met het Nederlands Kamerkoor onder zoekt het Amsterdam Sinfonietta de grenzen van tijd, ruimte en klank in werken van Britse en Bal- tische componisten. Daarbij spe len en zingen ze om het pu bliek heen. Er doen ook tien masterstudenten van het Conservatorium van Am sterdam mee. e- l JSu Iets traditioneler De zondag verloopt iets tradi tioneler. In de Zeeuwse Con certzaal staat een kamermu ziekprogramma ge pland rond de muziek van Gustav Mahler met medewerking van pianist Severin von Eckardstein. Tijdens het slot- concert, in de Grote Kerk van Veere, doet de Oosten rijkse violist Em manuel Tjeknavo- rian mee, die on langs de Opus Klassik Award won. Op het pro gramma staat mu ziek van Benjamin Britten en Wolfgang Amadeus Mozart. dinsdag 10 maart 2020 De kust is weer veilig op Lesbos voor hulpverleenster Debora Molenaar. Gisterochtend nam ze in alle vroegte de veerboot terug uit Athene en heeft ze haar werk in vluchtelingenkamp Moria her vat. „Geweld is afgelopen week end uitgebleven, maar de frus tratie bij de Grieken zit diep. Dus we hopen maar dat het goed blijft gaan. Alleen voor hoe lang, dat weet niemand." Marcel Modde Lesbos Amsterdam Sinfonietta tijdens het eerste Sinfonietta String Festival Zeeland, in de Grote Kerk van Veere. foto gijs koole/amsterdam sinfonietta Een wandeling langs intieme concerten op mooie locaties in Veere, virtuoze musici die kleu ters spelenderwijs kennis laten maken met de mooiste strij- kersmuziek, een koor en orkest dat óm het publiek heen staat in plaats van andersom. Bij het tweede Sinfonietta String Fes tival Zeeland is niks gewoon. Ernst Jan Rozendaal Veere Info en kaarten: www.grotekerkveere.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40