Helpende handen zijn nodig bij 66 klussen IN DE REGIO 6 Regeling dateert uit 1998 P SCHEEPSHELLING WOONTORENS yt? m *&m - Vanaf komend weekeinde hond aan de lijn MIJN DORP, MIJN STAD k 'v- 'NS IS® ^ÏïSÉIKES^^ Domburgers kunnen ook dit jaar op zondag niet in de botsauto's, van suikerspinnen snoepen of genieten van een optreden. Want ook eind juni mag de kermis niet op zondag open. Wel op vrijdag, zaterdag en maandag. Een verzoek van de kermisex ploitanten en de Stichting Dom- burgse Kermis voor de zondagse openstelling is afgewezen door het dagelijks bestuur van de gemeente. Restaurants en winkels zijn gewoon open, alleen de kermis blijft dicht Robert Jan Provoost van de stich ting vindt dat jammer. Hij wijst erop dat zondags elke winkel, res taurant en snackbar in Domburg open is. „Vreemd dat de kermisex ploitanten dan niets mogen doen." Ook een ander verzoek is afgewe zen. ,,We willen graag dat de ker mis op maandagavond tot 24.00 uur kan doorgaan. Nu moeten we al om 23.00 uur stoppen. Eén uurtje erbij, dat komt de sfeer ten goede", aldus Provoost. Maar ook dat ver zoek haalde het niet. Het college is namelijk bang dat één extra uur kermis ervoor zorgt dat de toleran tiegrens van de inwoners wordt overschreden. Momenteel klaagt niemand als er op maandag kermis- muziek klinkt tot 23.00 uur en het college wil dat zo houden. Op sterven na dood Robert Jan Provoost weet nog dat een aantal jaren geleden de kermis op sterven na dood was. ,,Er waren nauwelijks exploitanten die naar Domburg wilden komen. Op ver zoek van de burgemeester hebben we met een paar verenigingen onze schouders eronder gezet en nu heb ben we weer een leuke kermis met redelijk wat attracties. De exploi tanten komen graag en er bestaat een kans dat er nog meer komen als we hen meer kunnen bieden." Het dagelijks bestuur van de ge meente staat uitbreiding van de zondag niet toe omdat de gemeen teraad in 1998 dat zo bepaalde. Daar houdt het college zich aan. Provoost vindt het merkwaardig dat het niet met de tijd meegaat en de gemeen teraad vraagt de regeling te verrui men. ,,Want dat besluit is van 22 jaar terug." Hij sluit niet uit dat de stichting in beroep gaat tegen de afwijzing of na de collegewisseling het verzoek nogmaals instuurt. Het huidige da gelijks bestuur van SGP/CU, VVD en DTV viel enkele weken terug. De fracties van PvdA/GL, CDA en DTV onderhandelen nu over een nieuw collegeprogramma. VLISSINGEN Staatsbosbeheer Zeeland vraagt hondenbezitters vanaf komend weekeinde hun hond aan de lijn te houden als zij een terrein van Staatsbosbeheer bezoeken. Vanaf eind deze maand tot in de zomer worden op veel plekken reekalfjes geboren. Zij zijn zeker de eerste dagen geheel afhankelijk van hun moeder. Deze zoogt de jongen - meestal twee per keer - om de paar uur. In de tussentijd liggen de kalfjes op een verdekte plek in het bos te slapen. Staats bosbeheer zegt dat elk jaar tiental len kalfjes door honden worden gedood. Ook op de grond broe dende vogels lopen gevaar door loslopende honden. Liefst 66 klussen wachten vrijdag en zaterdag op helpende handen, verspreid over Walcheren. Het merendeel van de vrijwilligersac- ties voor NLDoet is in Middelburg (31) en Vlissingen (21), maar ook in de dorpen is er werk zat. Zo moeten de muziektent en de decorstukken van stichting Speel- stad Vlissingen geschilderd wor den. De mensen van het ZB Taal- café hebben daar al hulp toege zegd. De scouts van De Golfbre kers willen graag een nieuwe vuurkuil. In Oost-Souburg heeft clubgebouw De Blazer van de bijna honderdjarige muziekver- eniging Vlijt en Volharding zorg nodig. Repair café Middelburg zoekt hulp bij de ombouw van oude draaischijftelefoons tot wonderfoons. Bij de duivenver- eniging in Arnemuiden zijn de toiletten aan renovatie toe. In Middelburg heeft de Sterren wacht een schoonmaakbeurt no dig en in Veere zoeken De Schotse Huizen en het stadhuis ramenlap- pers. In Westkapelle worden figu ranten gezocht die het een uitda ging vinden om jonge hulphon den te laten wennen aan gekke en onverwachte situaties. Alle klussen staan op het over zicht van het Oranjefonds op de website van NLDoet.nl. Ook aan melden kan via de website. Learn to Sing Android voor senioren begint vandaag met de cursus 'Android voor se nioren'. Tijdens zes bij eenkomsten van twee uur gaan de deelnemers aan de slag met het be sturingssysteem van An droid. De bijeenkomst vindt plaats in het ge bouw van Welzijn Veere, (Schoolstraat 4, Oostka- pelle). De bijeenkomsten beginnen om 10.00 uur. Aanmelden kan via 0118-583687 en a.wisse@welzijnveere.nl. Lezing over Reynaert de Vos Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; Schoolstraat 4, 10.00-12.00 uur: Start cursus Android smartphone/tablet dinsdag 10 maart 2020 De kermis blijft dicht op zondag WA v 1 mss?? S's;V^ VLISSINGEN De laatste restanten van de oude scheepshelling van De Schelde verdwij nen deze week diep onder het zand. Tot aan de plaats waar voorheen de Blauwe brug over de dokdeuren lag, wordt het Dok opgevuld met 10.000 kubieke meters zand. De Hellingbaan wordt ook nog een keer ver- legd. De weg tussen de rotonde bij de Aagje Dekenstraat en de Vrijgang was al eerder ver legd van de parkeergarage tot bij de bouwke ten, vanaf half mei loopt de weg achterlangs de bouwketen. Zo wordt de bouwplaats vrijge maakt voor de drie woontorens die WVO daar laat bouwen. foto dirk-jan gjeltema Tot spijt van de Stichting Dom- burgse Kermis mag er op de laatste zondag van juni niet ge feest worden in de kustplaats. ,,Alles is dan open behalve de kermis." Emile Calon Domburg -Robert Jan Provoost Claudia Sondervan Vlissingen VLISSINGEN De Sea Sound Singers houden op maandag 16 en maandag 23 maart nog Learn to Sing avon den in het verenigings gebouw aan de Wild baan 21 in Vlissingen en niet, zoals eerder ver meld in deze rubriek, in Nieuw- en Sint Joosland. Tijdens deze avonden worden de kneepjes van het a capella zingen bij gebracht. Meer info op seasoundsingers.nl OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere MIDDELBURG In de derde lezing van Erfgoed Zeeland over LA Ouderen op de tablet. volksverhalen gaat Rik van Daele vanmiddag in op de verschijningsvor men van Reynaert de Vos door de eeuwen heen. De lezing is om 14.30 uur bij Erfgoed Zeeland (Looierssingel 2). Entree is tien euro. In deze reeks zijn er nog twee lezingen: Bijgeloof in Zeeland (31 maart) en Vervlogen Zeeuwse volkswijsheid (21 april). AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren GRIJPSKERKE Nim- merdor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag 50+; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis 50+; Desafi- nado, 10.30-12.30 uur: Schrijfcafé voor vrouwen; Wijkcen trum Hof van Buuren, 19.30-21.00 uur: Thema avond Huma nistisch verbond 'Wat zou jij doen'; Kantine FC Dauwendaele, 19.30-23.00 uur: Kaartavond van Kla- verjasclub 't Verza- kertje'; Cinema Mid delburg, 20.00 uur: Adam OOSTKAPELLE De voor senioren VLISSINGEN Van Doornlaan 33 A, 13.30-16.30 uur: Seni oren tafeltennis; Gymzaal Theo Thijs- sen, 16.00 uur: Kleu- tergym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Is raëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; Grand Café Willem, 19.30 uur: Avond van het Humanistisch Verbond 'Als je kind anders is WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38