Belastingstelsel moet overhoop Cafémoord: Eis 9 jaar plus tbs in hoger beroep Krentenbol CORONAVIRUS 2 De telefoon bij het ziekenhuis Adrz in Goes staat rood gloeiend na de bekendmaking dat een medewerker is besmet met het coronavirus. Commentaar Voor duizenden Nederlanders die zijn benadeeld door de Belastingdienst is het een belangrijke week. In de zoge noemde toeslagenaffaire gingen ambtenaren ver buiten hun boekje. De jacht op fraudeurs liep helemaal uit de hand. Ouders van wie de dienst dacht dat zij onterecht kinderop- vangtoeslag hadden opgestreken, werden veel te hard aange pakt. Donderdag wordt duidelijk hoe zij worden gecompen seerd. Deze kwestie gaat vooral over een extreem slechte ambte lijke uitvoering. Dit is niet het grootste probleem. Er zijn ge woon veel te veel toeslagen en kortingen. Ze zijn allemaal be doeld om voor bepaalde groepen de scherpe kantjes af te halen van de koopkrachteffecten van algemene maatregelen. Maar de overheid kan het totaal niet meer beheersen en de burger begrijpt het niet meer. De Tweede Kamer wacht nog op advies van ambtenaren en op de inbreng van de nieuwe staatssecretarissen Vijlbrief en Van Huffelen. De Kamer is nog niet vergeten dat eerdere po gingen om het toeslagen- en belastingstelsel te vereenvoudi gen, jammerlijk zijn mislukt. Niet omdat het te moeilijk is. Maar omdat een combinatie nodig is van een inkomensafhankelijke zorgpremie, een verhoging van het minimumloon en een gesub sidieerde kinderopvang. Voor elke achterban zitten daar bijzon dere voor- en nadelen aan. Daarom worden de partijen in de Kamer het niet eens. Maar het zal toch een keer moeten ge beuren. Het huidige systeem is onhoudbaar. De overheid kan het ingewikkelde systeem niet meer beheersen en de burger begrijpt het niet Mede vanwege de veroordeling tot tbs waren de twee in hoger beroep gegaan bij het gerechtshof in Den Bosch. Het slachtoffer werd op 3 maart 2017 doodgeschoten bij een ruzie in café De Drie Musketiers. De 30-ja- rige man uit Breskens zou tegen de ander hebben geroepen dat hij moest schieten. De Zoetermeerder bekende te hebben geschoten, maar ALMANAK Ze is nog maar vijf jaar oud. Maar die meid uit Scharendijke zet je met enige regelmaat aan het denken. Zeker als het om woorden gaat. Zo ook die keer dat ze een beetje kramp had in haar buik. Of ze wel wat wilde eten, vroeg haar moeder. Ja dat wel. ,,Een hele en een halve de verdachten ontkenden dat een opdracht tot het schieten zou zijn gegeven. Volgens het Openbaar Mi nisterie staat vast dat beiden ver antwoordelijk zijn voor het mede- plegen van de doodslag. Volgens het OM staat vast dat beiden verantwoordelijk zijn voor het medeplegen van de doodslag Tegen een derde verdachte, de 24-jarige K.R. uit Breskens, werd in hoger beroep dezelfde straf geëist als was opgelegd door de rechtbank: zes maanden waarvan zestig dagen voorwaardelijk. Hij had het groepje van wie de hoofdverdachten deel uitmaakten naar het café gereden. krentenbol", gaf ze nauwkeurig aan. „Anderhalve krentenbol dus?", checkte haar moeder nog even voor de zekerheid voor ze de broodtrommel opende. Haar dochter keek haar met lichte verbazing aan. ,,Ja. En dan de andere een hele." Drietal probeert in te breken Beweegvriendelijk Nollebos gewenst MIDDELBURG Pretcollege over muziek van Bach Wie deze maandag de enorme hoe veelheid auto's op het parkeerter rein van ziekenhuis Adrz in Goes ziet, zou niet zeggen dat een mede werker diezelfde ochtend positiefis getest op het coronavirus. Bezoe kers reageren over het algemeen nuchter op de situatie. ,,De koning gaat toch ook gewoon naar Indone sië?" Wel staat de telefoon bij zowel de receptie als de afsprakencentrale roodgloeiend. Mensen willen we ten of hun afspraak nog doorgaat. ,,Het is heel druk ja", zegt woord voerster Mirjam van Zuilen ('sorry, geen hand') van Adrz. Alle mede werkers van het ziekenhuis zijn 's ochtends ingelicht over de posi tieve besmetting van hun collega. Omwille van privacy wil Van Zui len niet zeggen of het om een man of een vrouw gaat, op welke afde ling hij of zij werkzaam is en hoe de besmetting is opgelopen. Volgens de GGD Zeeland gaat het om een inwoonster van de gemeente Goes. Ophef Buiten op het parkeerterrein is de besmetting van de ziekenhuisme dewerker nog niet bij iedereen be kend. ,,Jeetje, dat wist ik niet", zegt Matty Traas uit Heinkenszand. ,,Maar ik ga nog wel gewoon naar binnen hoor. Ik heb geen angst voor Goed voor jezelf zorgen, vitamientjes nemen en alles goed schoonhouden het virus. Als we van elke melding zoveel ophef maken, zitten we er nog wel een tijdje aan vast." Ook Gerrald Mulder vindt de si tuatie 'overtrokken'. ,,Er moeten wel passende maatregelen worden genomen, maar we moeten niet al les in onze eigen hand willen hou den", aldus de Westkapellenaar, verwijzend naar zijn geloof. Bang voor besmetting is hij niet. ,,Ik ben gezond en fit, ik kan wel wat heb ben." Diana de Kever is vanuit Kloos- terzande naar het ziekenhuis geko men, samen met mevrouw Van Stevendaal. Zij had via de media al van de besmetting gehoord. ,,Weg- wezen hier", lacht ze. Bezorgd is ze niet over de wereldwijde corona- uitbraak. ,,Ik dacht eerst: het wordt allemaal een beetje opgeklopt, maar het komt nu wel dichtbij. Ik laat mijn leven niet beïnvloeden. Goed voor jezelf zorgen, vitamien- tjes nemen en alles goed schoon houden." De Heinkenszandse Annet van Waas blijft ook nuchter. ,,Acht jaar geleden heb ik een grote operatie overleefd, dus waarom dit niet." Een 'beetje ziek' wordt ze wel van alle aandacht voor corona. ,,Het is nu eenmaal zo. En ja, als de koning op staatsbezoek naar Indonesië gaat, wat heb ik dan nog te vertel len?' Malaise ,,Er is blijkbaar weinig tegen te doen", reageert Loes Passieux uit Goes, die zich wel 'grote zorgen' maakt. ,,Het is niet zomaar een of twee erbij in het land, het verdub belt gewoon." Ze vindt dat niet ade quaat met de situatie wordt omge gaan. ,,Het wordt aan de mensen zelf overgelaten. Iemand die terug kwam uit besmet gebied en het RIVM belde, kreeg te horen: u moet gewoon doen wat u wil doen. Dat is niet de juiste manier denk ik." Ze voorziet ook economische malaise. ,,Ik denk dat veel bedrijven gaan sluiten. Personeel wordt naar huis gestuurd of moet in quarantaine. Paniek zaaien? Ik ben nuchter en realistisch denk ik." In overleg met de GGD is de be smetting 's ochtends 'extern ge communiceerd', dat wil zeggen: er is een persbericht uitgestuurd. dinsdag 10 maart 2020 II Tegen de 23-jarige A.D. uit Zoe- termeer en de 30-jarige Bressi- aander N.G. zijn gisteren in hoger beroep straffen van negen jaar en tbs met dwang verpleging geëist voor doodslag op de 24-jarige Sirwan Kassan in Oostburg. Eerder waren ze door de rechtbank in Middelburg tot zes jaar en tbs veroordeeld. Theo Giele Den Bosch Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Drie jongens hebben gis teren rond 14.45 uur ge probeerd in te breken in een woning aan de Volke- rakstraat. Ze zouden ge signaleerd zijn in de tuin van de woning. Er was schade aan de tuinpoort en een kozijn van de wo ning. Via Burgernet werd opgeroepen naar de drie uit te kijken. Het signale ment van de verdachten luidt als volgt: drie jon gens van ongeveer 1,65 meter, gekleed in het zwart. Eén van hen droeg een zwarte pet, de tweede droeg een pet van het merk Gucci, en de derde heeft blond haar. s VLISSINGEN Wat wil de jongere Vlis- singer zien in het Nolle bos als aansporing om buiten in beweging te komen? Dat vraagt de gemeente Vlissingen in een enquête voor inwo ners tussen de 21 en 40 jaar. De enquête spitst zich al gauw toe op het Nollebos en eventuele behoefte aan voorzienin gen van verlichte paden en speelvelden tot wc's, horeca en winkels. De uitkomsten worden ge bruikt bij de plannen voor de invulling van het bos. De enquête kan ingevuld worden tot 30 maart en is te vinden via de link: nl.surveymonkey.com/r/ sportvlissingen. Wim Thijs uit Middel burg verzorgt vandaag een 'pretcollege' over Johann Sebastian Bach. Dat gebeurt in de salon van de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg, vanaf 19.30 uur. Thijs laat de diepere lagen en de rijke symbo liek in de muziek van Bach zien. Voor de pauze komen diverse composities aan bod. Na de pauze ontrafelt Thijs de Goldbergvariaties. Op 21 maart, Bachs ge boortedag, geeft Geof frey Madge een uitvoe ring van dit meester werk in de Zeeuwse Concertzaal. Luc Oggel Goes - Diana de Kever Mevrouw Van Stevendaal (r) en Diana de Kever: ,,Ik dacht eerst: het wordt allemaal een beetje opgeklopt, maar het komt nu wel dichtbij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34