u Manusama (54) is de nieuwe politiechef Populatie bruinvissen Oosterschelde stabiel 2 WENDY WAGENMAKERS Column r" Ik zie 'm nog geregeld lopen, de Vlissingse pandjesbaas die mij ooit via Twitter een massaver krachting toewenste. Omdat ik een stukje had geschreven dat hem niet aanstond. Destijds haalde ik mijn schouders erover op. toen ik na een column over tatoe ages mijn ontmaagding beleefde als mikpunt van reaguurders - voor wie niet hele dagen sociale media afstruint: dat zijn mensen die rea geren op berichten, doorgaans on genuanceerd. Het begon met het predicaat zure trut, gevolgd door een middelvinger en een reeks mensen die niet weet wat ironie inhoudt. zijn, je ouders verloren in de oorlog die je jeugd ruïneerde, na een helse tocht zijn gestrand in een smerig tentenkamp waar het leven niet beter is, een volle laag traangas krijgen en vanachter een toetsen bord in 's-Gravenpolder als 'fake news' worden afgedaan. Internet haalt het slechtste in de mensheid boven. Bleef de mening van tante Annie over buitenlan ders vroeger beperkt tot verjaar dagskringen, nu kan zij als @an- niei76ii362 compleet losgaan met haar xenofobe denkbeelden. Dat gebeurt dan ook. Een bericht over Jan Vantoortelboom, die huis schrijver wordt in Goes, leverde via Facebook nul reacties op. Op een artikel over de bijdrage van Duitse toeristen aan de Zeeuwse econo mie kwamen zeven reacties. Maar over een steekpartij in het asielzoe kerscentrum in Middelburg had den 330 mensen iets te zeggen. Op merking die de meeste duimpjes oogstte was van een grootvader uit Zutphen, die het voorval niet erg zei te vinden. „Zolang ze elkaar maar om zeep helpen." Gutmensch of deugneus. Als me demenselijkheid niet meer samen gaat met bepaalde politieke voor keuren, dan zijn we toch wel heel diep gezonken met zijn allen. Mensen die niet weten wat ironie inhoudt DE STELLING Vandaag: Eindtoets is belangrijker dan advies van school Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Gemeente sluit drugswoning ïfl&SSs-. Netwerkborrel voor goede doel VLISSINGEN Henneptelers stelen voor 89 mille aan stroom Verder spreken hem de afwisseling van stedelijk gebied, buitengebied, industriegebied en een grote zeeha ven aan. Manusama: ,,Samen met mijn collega's wil ik er graag voor zorgen dat de Zeeuwse burger zich veilig voelt. Met elkaar zorgen voor een veilige en leef- bare samenleving met aandacht voor de mens is mijn ambi tie." Manusama heeft als politieman op di verse plekken ge werkt. Onder meer in Rotterdam, Rijswijk, Den Haag, in Breda bij het Korps Landelijke Politiediensten en als laatste bij de Politieacademie, waar hij sectorhoofd basis politie onderwijs was. Daarnaast is hij ook maatschappelijk actief in diverse organisaties buiten de politie. De huidige districtschef Ronald Weydema neemt binnenkort af scheid van de politie-eenheid Zee land-West-Brabant. Vanaf 1 april gaat hij met pensioen. Er leven vijftig tot zestig bruinvissen in de Oosterschelde. Dat schat Stich ting Rugvin in naar aanleiding van een telling in 2019. Frank Zanderink van de stichting ziet dat de stand in de loop van de ja ren ongeveer gelijk is gebleven. ,,Een stijging van het aantal bruinvissen was leuker geweest, maar gezien het tekort aan vis voor mens en dier was dat ook niet te verwachten." In 2019 lanceerde Stichting Rug vin de eerste online foto-identifica tiecatalogus van bruinvissen. Nu, een jaar later, zijn daar ook de gege vens uit 2019 aan toegevoegd. In dat jaar werden 43 verschillende vol wassen bruinvissen gefotografeerd, waarvan er 37 al eens op de plaat zijn vastgelegd. Daarnaast werden bij vijf van deze bruinvissen kalfjes gezien. Dat betekent dat er in 2019 minimaal 48 bruinvissen in de Oosterschelde zwommen. Het werkelijke aantal zal hoger liggen, verwacht Stichting Rugvin, omdat niet alle individuen elk jaar op de foto worden vastge legd. Boot Sinds 2015 heeft Stichting Rugvin een eigen boot waarmee het elk jaar van april tot en met oktober foto- identificatietochten op de Ooster- schelde maakt. Bruinvissen zijn in dividueel te herkennen aan het pig mentpatroon, de rugvinvorm, litte kens en eventuele inkepingen in de rugvin of op de rug achter de rug vin. Het onderzoek in de Ooster- schelde levert interessante informa tie op, zo vertelt Zanderink. ,,We zien sommige dieren vaker sinds we in 2015 met foto-identificatie zijn begonnen. Dat is een teken dat het goed met de dieren gaat. Degenen die al langer rondzwemmen, lijken goed te weten waar ze moeten vis sen." BENZINEPRIJS IN VRIJE VAL LANSZAMEft Ti.MK.EN HENK,.. dinsdag 10 maart 2020 Dat deed ik ook vorige week, Prima, kan ik best hebben. Maar je zal maar een kind van 12 Noem mij dan maar een zure trut, Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik word nu pas echt bang van het coronavirus 1782 reacties GOES De burgemeester van Goes heeft gisterochtend een woning aan de Rem- brandtlaan in Goes voor drie maanden gesloten. In het pand werden op 11 februari hennepplanten aangetroffen. Deze zijn op dezelfde datum door de politie in beslag geno men. De woning gaat dicht tot en met 1 juni. De sluiting van het pand aan de Rembrandtlaan is be doeld om de betrokken heid van deze locatie bij de georganiseerde drugshandel te doorbre ken en eventuele overlast weg te nemen. VLISSINGEN Zakelijk borrelen en tege lijk een goed project in Guatemala steunen: het kan woensdag 18 april tij den Moves Make Miles op de HZ in Vlissingen. HZ-studenten Wahine Wisse, Rik Zweger, Anne- Louise de Muijnck en Niels Westendorp willen tussen 19.00 en 21.00 uur studenten en 50- plussers aan bedrijven koppelen om zo hun net werk te kunnen uitbrei den. De opbrengst gaat naar MIVA, een organsia- tie die kinderen met een handicap in Guatemala steunt. Aanmelden kan via moves-make-miles. webnode.nl. Illegale hennepkweke rijen in Zeeland hebben het afgelopen jaar voor 89.000 euro aan stroom gestolen. Dat heeft net beheerder Enduris vast gesteld. De ontdekte kwekerijen tapten samen bijna 1,1 miljoen kilowattuur stroom af. Enduris zegt dat hen nepkwekerijen voor brandgevaarlijke situa ties zorgen, omdat ze steeds vaker in woonwij ken worden aangetrof fen. De elektrische in stallaties zijn vaak ama teuristisch in elkaar ge knutseld en het stroom verbruik is hoog. Joost Manusama (54) is de nieuwe chef voor het politiedistrict Zeeland. Hij gaat per direct aan de slag en heeft er zin in: „Het wer ken in het Zeeuwse gebied spreekt mij bijzon der aan door de dyna miek van het gebied, de geografisch ligging en de grens met België." Wendy de Jong Middelburg ZEELAND5 Wendy de Jong Goes FOTO STICHTING RUGVIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2