Michael van Gerwen kan het ook met zijn nieuwe pijlen 27 Na een weifelende start van 2020 rechtte Michael van Gerwen de rug bij het UK Open. Zondagavond boekte hij zijn eerste toernooizege van het jaar. „Mensen bleven er maar over praten.'' CAS spreekt Lawson vrij Bayardo krijgt haar paspoort Oranje tegen Oostenrijk Vlijmen Toen Michael van Gerwen (30) gis terochtend landde op Schiphol, had hij de op het UK Open gewonnen beker niet bij zich. ,,Die is nog in Londen. Mijn koffer was vol. Dat ding komt wel een keer.'' Denk echter niet dat dit zomaar een toernooizege was voor de Vlij- menaar. Hij is weliswaar al jaren de nummer 1 van de wereld, de afgelo pen maanden haperde de prijzen- machine enigszins. Hij raakte zijn wereldtitel kwijt en won nog geen toernooi in 2020. „Natuurlijk gaat dat knagen'', er kent hij. ,,Deze bevestiging had ik wel nodig, vooral mentaal. Maar aan de andere kant: ik ben van pij len gewisseld begin dit jaar en had mezelf drie a vier maanden de tijd gegeven om te wennen. Die tijd is nog niet om en ik heb het UK Open gewonnen, wat ik na het WK als het belangrijkste toernooi zie.'' Hij trainde de laatste tijd meer dan voorheen. ,,Die keuze voor nieuwe pijlen kwam van mijzelf, hè. Ik had met de oude kunnen blij ven gooien, maar ik was toe aan een nieuwe uitdaging. Dan moet ik er ook alles aan doen om zo snel mo gelijk weer op mijn topniveau te komen. Voor niet-darters klinkt het misschien gek, maar het zijn heel kleine dingen die het verschil ma ken. Daarom trainde ik zo veel. En probeerde ik dingen uit. Een iets andere grip, de hardheid van het materiaal, de puntlengte, het ge wicht meer of minder aan de voor kant van de pijl... Als ik iets anders wilde, ging ik facetimen met de producent. In Wales hebben ze een fabriek waar ze alles snel kunnen produceren.'' Toernooizeges bleven uit, Van Gerwen bleef uitproberen. ,,Afge- lopen donderdag had ik een com pleet ander setje in de Premier League tegen Michael Smith. Ik verloor, maar gooide wel ruim 99 gemiddeld. Dat is niet verkeerd.'' Maar dat setje ging onder in de kast. ,,Ik had dat andere setje, waar ik zo veel mee had getraind, nog onvol doende de kans gegeven, bedacht ik. Daarom heb ik dat mee naar Mi- nehead genomen voor het UK Open en die keuze heeft zich uitbe taald.'' Natuurlijk heb ik dingen gehoord en gelezen, dat doet wel iets met me. Maar ik heb een brede rug Van Gerwen gooide eerst de titel houder Nathan Aspinall naar huis en versloeg daarna nóg drie Pre mier League-deelnemers. Met in drukwekkende gemiddeldes ook. Tegen Rob Cross (kwartfinale) en Daryl Gurney (halve finale) kwam hij zelfs boven de 110 uit. In de fi nale tegen Gerwyn Price boog hij een 1-5 achterstand om en won met 11-9. Tussendoor floepte hij er ook een ninedarter uit tegen Gurney. Maar het belangrijkste vond Mighty Mike zijn toernooigemiddelde van 104. „Uitstekend, toch? Ik heb hier misschien wel beter staan gooien dan in de periode waarin ik zo do minant was en bijna alles won.'' Beter Of zo'n periode kan terugkeren? Van Gerwen weet het niet. ,,Dat was maar één jaar hè, in 2016. Ik ben ervan overtuigd dat ik het niveau van toen weer kan halen, maar of ik dan weer bijna alle prijzen pak, is de vraag. De concurrentie is sinds dien wel beter geworden, name lijk.'' Criticasters die al meenden dat het gedaan was met Van Gerwen, heeft hij voor zijn gevoel de mond gesnoerd. ,,Natuurlijk heb ik din gen gehoord en gelezen en dat doet wel iets met me. Maar niet veel. Ik heb een brede rug. Dat ik nu een toernooi heb gewonnen, is gewoon lekker. Mensen bleven er ook maar over praten waarom dat nog niet was gebeurd.'' Gabriela Bayardo (foto), die Nederland zal vertegen woordigen op de Olympi sche Spelen, krijgt van daag in Schinnen haar Ne derlandse paspoort. De 26-jarige Mexicaanse is de partner van Mike Schloes- ser en woont al vijf jaar in Nederland. Bayardo was er vier jaar geleden in Rio ook bij, toen nog voor Mexico. HANDBAL De Oranje mannen nemen het in de play-offs voor het WK van 2021 op tegen Oostenrijk. Oranje begint met een uit wedstrijd. De eerste duels worden van 5 tot en met 7 juni gespeeld en de returns van 9 tot en met 11 juni. Het WK vindt volgend jaar januari plaats in Egypte. In totaal doen er 32 landen mee. UITSLAGEN dinsdag 10 maart 2020 GO Van Gerwen zondagavond met de beker, nadat hij in de finale van het UK Open Gerwyn Price heeft verslagen. foto bsr 'Deze bevestiging had ik wel nodig' Max van der Put -Michael van Gerwen (30) ATLETIEK De Amerikaanse verspringer Jarrion Lawson is in het gelijk gesteld in zijn beroep tegen een do- pingschorsing van vier jaar. Het sporttribunaal CAS oordeelde dat het aanne melijk is dat de 25-jarige atleet in 2019 positief testte op epitrenbolone, na het eten van besmet rund vlees. Lawson pakte zilver bij het verspringen op de WK van 2017. HANDBOOGSCHIETEN Tennis Vrouwen. Monterrey, finale: Svito- lina (Oek/1) - Bouzkova (Tsj/9) 7-5 4-6 6-4. Voetbal Serie A: Sassuolo - Brescia 3-0. Wielrennen Parijs - Nice Tweede etappe, Chevreuse-Chalette sur Loing: 1. Nizzolo (Ita/NTT) 166 km in 3.49.57, 2. Ackermann (Dui/Bor) z.t., 3. Stuyven (Bel/Trk) z.t., 4. Politt (Dui/ISN) z.t., 5. Higuita (Col/Edu) z.t., 6. Würtz (Den/ISN) z.t., 7. Nibali (Ita/Trk) +0.03, 8. Schachmann (Dui/Bor) z.t., 9. Grossschartner (Oos/Bor) z.t., 10. Neilands (Let/ISN) z.t., 50. Eekhoff (Ned/ Sun) +1.22, 58. Bol (Ned/Sun) +1.25. Klassement: 1. Schachmann 7.22.06, 2. Nizzolo +0.15, 3. Stuyven +0.21, 4. Higuita +0.23, 5. Politt +0.25, 25. Bol +1.50. SC0UT24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27