'Je moet dit niet aan de mensen zelf overlaten' GEZOND CORONAVIRUS MEDEWERKER ADRZ BESMET cfk regionale nieuws JOL MH17-proces begint met oplezen namen van slachtoffersP8 Lijder aan zeldzame vorm van kanker staat in de kou Walcheren Dossiers minder goed op orde en patiënten voelen zich niet gesteund door artsen .P20 De slaapingenieur verbetert je nachtrust en upgradet je hersenen nen flu1 Na een gezin in Scharendijke is gisteren besmetting met het coronavirus vastgesteld bij een medewerker van het ziekenhuis Adrz in Goes. De medewerker zit in quarahtaine en eij worden maatregelen genomen. Loep Passieux uit Goes maakt zich ernstig zotgen en vindt dat de overheid niet genoeg actid' onderneemt. „Hjfet wordt a^n de mensen zelf overgelaten. Dat is niet de juiste manier denk ik.'' voorbij'. ,,We zitten nog steeds in de fase waarin we proberen de ziekte in te dammen. Dat kan al leen als we dat met zijn 17 miljoe nen doen. Ik vraag u scherp te let ten op de algemene hygiënemaat- regelen die we allemaal kunnen nemen: handen wassen, vaker dan gewend. In de elleboog niezen en papieren zakdoekjes gebruiken. Daar komt nu een extra maatrege len bij: stop met handen schud den.'' Daarnaast roept het kabinet in woners van de provincie Noord Brabant op vanaf nu 'zoveel moge lijk thuis te werken'. In die provin- cie zijn de meeste besmettingen. Eerder werden alle Brabanders die zich ziek voelen of milde klachten hebben, opgeroepen binnen te blijven. Die oproep blijft in elk ge val nog zeven dagen, tot maandag 16 maart, van kracht. ,,Zo voorko- Het indammen van de ziekte lukt alleen als we het met z'n 17 miljoenen doen men we dat het virus zich verder kan verspreiden'', zegt RIVM- directeur Jaap van Dissel. Volgens Rutte volgen de komen de tijd mogelijk extra maatregelen. Maar vooralsnog zijn die niet no dig, benadrukte Rutte. ,,We be schikken over de meest deskun dige mensen op dit terrein in de wereld. Het is verstandig hun ad viezen op te volgen. We zijn een nuchter volkje. We zitten niet te wachten op symboolmaatregelen die nu niet nodig zijn. We willen maatregelen die werken.'' De maatregelen die voor Noord Brabant gelden, zijn niet van kracht in de rest van het land. Het kabinet hoopt dat het huidige pak ket maatregelen genoeg is om ver spreiding van het Covid 19-virus tegen te gaan. Gisteren kwamen er 56 besmettingen bij. De teller staat daarmee op 321 besmette personen. Van hen zijn vier mensen overle den. Het kabinet vindt het niet nodig uit voorzorg scholen te sluiten of evenementen af te gelasten. Wel zullen de Brabantse veiligheidsre gio's vandaag bekijken wat er in die provincie allemaal door kan gaan. Rutte: ,,De intentie is niet om alles stop te zetten.'' P3-6 dinsdag 10 maart 2020 Nieuwsmedia mZEELAND2 Rutte: Schud geen handen Alle Nederlanders moeten stop pen met handen schudden en in woners van Noord-Brabant moe ten vanaf nu zo veel mogelijk vanuit huis werken. Met die maatregelen hoopt het kabinet de verspreiding van het corona virus onder controle te krijgen. Hans van Soest Den Haag De meest betrokken ministers en het hoofd van het RIVM kwamen gisteren voor een crisisvergadering bijeen in Den Haag. Volgens pre mier Rutte is 'dit nog lang niet Premier Mark Rutte Natte pzc.nl dinsdag Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1