OP p1 O 3 dagen Twente**** Lenen doen we allemaal maar doe je het sljn/ OM: 180 uur taakstraf voor naaktvideo's handbalsters mum 8 NIEUWS STAATSBEZOEK INDONESIË Aan de vooravond van het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Maxima aan Indonesië gaat het weer over 'vooruitkijken' of 'terugblikken'. Twintig jaar geleden mondde het staatsbezoek nog uit in een diplomatieke ramp. Die wordt nu niet verwacht. Let op! Geld lenen kost geld oJfc zaterdag 7 maart 2020 LEEUWARDEN Het Openbaar Mi nisterie (OM) eist een taakstraf van 180 uur tegen de man die in 2018 naaktbeelden van leden van het vrouwenhandbalteam op een po pulaire pornosite heeft geplaatst. Daarnaast eist Justitie een voor waardelijke celstraf van een maand en 1500 euro schadevergoeding voor vijf speelsters. De verdachte is een 40-jarige inwo ner van Drachten. Hij ontkende gisteren niet dat hij twee filmpjes heeft geüpload en bood zijn excu ses aan. Er zaten volgens hem ech ter geen kwade bedoelingen bij. De beelden waren in 2016 in de kleed kamer van een sauna in Nederasselt gemaakt met een bewakings camera. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cre r Het staatsbezoek aan Indonesië ko mende week vindt plaats tijdens de stilte voor de storm. Die zal in september 2021 op steken, als de uitkomsten van een omvangrijk en onafhankelijk weten schappelijk onderzoek naar het Ne derlandse geweld in Indonesië tij dens de dekolonisatieperiode 1945 1950 wordt gepubliceerd. ,,Het zou kunnen dat het dit keer wel een rimpelloos staatsbezoek wordt'', zegt Fridus Steijlen, bijzon der hoogleraar Molukse migratie en cultuur aan de VU in Amsterdam. ,,De spanningen van destijds zijn er nu niet. Er zal in 2021 wel een kleine storm opsteken als de rapporten uit komen. In deze tijd is er meer ruimte voor een andere manier van kijken naar de geschiedenis." Die ruimte is er ook doordat de kracht van de veteranenlobby inmid dels is afgenomen. In de tweede helft van de jaren veertig moeten 12.000 mannen in opdracht van de Haagse politiek de orde herstellen in de kolo nie Nederlands-Indië, dat na de Tweede Wereldoorlog over zijn eigen lot wil beschikken nadat de Indone siërs op 17 augustus 1945 de onafhan kelijkheid uitroept, twee dagen na de capitulatie van het bezettende Japan. 'Politionele acties' luidt het eufe misme voor honderdduizend doden aan Indonesische zijde en vijfdui zend omgekomen militairen aan de Nederlandse kant in 1947 en 1949. Als Nederland vijftig jaar na de proclamatie die onafhankelijkheids- datum nog niet erkent, vraagt PvdA- minister van Ontwikkelingssamen werking Jan Pronk daar publiekelijk aandacht voor. Pronk: ,,De veteranen die terug waren gekomen, wilden niets weten van de Indonesische, ei gen onafhankelijkheidsverklaring. In december 1994 heb ik gezegd dat het tijd zou worden voor Nederland om die dan te erkennen. Erkenning gaat vooraf aan excuses, die heb ik niet eens genoemd.'' Geweten van de natie Niet alleen publiekelijk, maar ook in de beslotenheid van de ministerraad van het eerste kabinet-Kok sprak Pronk die wens uit. ,,Het was met name premier Wim Kok die mij alle hoeken van de Trêveszaal liet zien. Ik moest niet denken dat ik het geweten van de natie was. Ik sprak voor mijn beurt: wie dacht ik wel dat ik was?'' De omstandigheden waren ongun stig voor de erkenning van de onaf hankelijkheidsdatum. ,,Het kabinet was totaal niet van plan dat te doen. Ik moest mijn mond houden, ieder een wilde dolgraag naar Indonesië. Ze zijn gegaan, men wilde het uiter- ggr-e&mi Voor moor: incl. diner 4 dgn Sauerland HP 3 dagen Veluwe diner OQÏl 2 of 3 dagen familiehotel incl. toegang tot Phantasialand Doe de bespaarcheck op becam.nl GO Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting land worstelt met 'politiek van spijt' Jan Hoedeman Tonny van der Mee Den Haag In 1971 brachten ko ning Juliana en prins Bernhard een bezoek aan Indonesië. Ze deden daarbij onder meer Bandoeng aan. FOTO ANP Luxe 4* hotel, direct aan het bos gelegen, dichtbij Hengelo en de Duitse grens. 4* Fletcher Hotel De Broeierd - Enschede (8,2) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht), wifi en parkeren Aankomsten t/m juni. Betaal pas bij aankomst! 3* Hotel Lahnblick (8,0) I 4* Fletcher Hotel Amersfoort (7,8) 3 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi 2 nachten incl. ontbijtbuffet lx diner (hoofdgerec Incl. wifi en parkeren 3x 3-gangen diner/buffet lx diner (hoofdgerecht) Incl. zwembad sauna Yfi- Incl. wifi en parkeren Ojre™ JUFA Hotel Jülich im Brückenkopf-Park V 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1 x entree Phantasialand t.w.v. 52,50 p.p. V Gratis entree Brückenkopf-Park V Vrij gebruik wellness in het hotel V Tip! Familiekamers beschikbaar! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8