Met eucalyptus heb je altijd opvulgroen in huis fp reiskatern.nl Eigen tuin eerst Romke van de Kaa Waterpret bij de Zeiler See Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Ben je een fan van bloemschikken, dan kun je deze maand een eucalyptusboompje planten. Pas op dat het geen woudreus wordt. Hoe moet je ze noemen, die takjes met groen of grijs blad die worden gebruikt om boeketten wat meer volume te geven? Opvulgroen? Boekettengroen? Ik geloof dat snij- groen de correcte benaming is. Een van de meestgebruikte vullers is dat takje met blauwgrijze blaadjes die als schijfjes aan een spies geregen lijken. Dat zijn de takken van Euca lyptus gunnii Azura. Je hoeft geen botanicus te zijn om een eucalyptus te herkennen; je moet het blad alleen maar fijn wrijven om de karakteristieke geur van menthol in je neus te krijgen. Als je van bloemschikken houdt, zou je deze maand eens zo'n eucalyptus kunnen planten. Het boompje is niet moeilijk te vinden; 'Azura' is te koop in elk tuincen trum. Deze eucalyptus is volkomen winterhard en heeft al heel wat strenge winters doorstaan, zoals de reeks koude winters rond 2013 die alweer zo ver weg lijken. Wie geen zin heeft om zijn huis te verlaten kan Eucalyptus gunnii Azura per post laten bezorgen, maar als er één boompje is dat je beter zelf kunt kopen dan is het wel deze Azura. Eucalyptussen worden na melijk altijd in een pot ver kocht, omdat dat gemakke lijk is voor de kweker, maar ook omdat de boompjes lastig aanslaan als ze uit de volle grond komen. Bomen die in een pot worden ver handeld, moeten niet te lang in die pot staan. Doen ze dat wel, dan groeien de wortels in zo'n pot een kurkentrekker in de rondte. Een eucalyptus is een snelle groeier en dat rondgroeien van wortels gebeurt dan ook gauw. Plant je zo'n boompje met een kurkentrekker, dan plantje eigenlijk een invalide. Want die eucalyptus groeit nooit goed vast, omdat de wortels zich niet voldoende kunnen spreiden. Hij zal zijn leven lang een steun paal nodig hebben om bij meer dan windkracht twee overeind te blijven. Ik heb het steeds over een boompje, maar als je Eucalyp tus gunnii Azura niet gere geld snoeit, dan groeit hij uit tot een woudreus. Daarnaast hebben veel eucalyptussen een grappige eigenschap: het blad van een volwassen boom lijkt helemaal niet op dat van een boom in zijn jeugdfase. Dat decoratieve, ronde blad dat je in boeketten ziet is het jeugdblad; het blad van de volwas sen boom is sikkelvormig. Maak dus voortdurend nieuwe boeketten en blijf de boom continu snoeien, waardoor de eucalyptus een sterk vertakte, jeugdige struik blijft. Dat gaat niet ten koste van de boom; een eucalyptus heeft voor hetere vuren gestaan en loopt zelfs na een bosbrand weer uit. Of een boom winterhard is, heeft te maken met de standplaats. Nu is het koude oosten van ons land eindelijk eens bevoordeeld boven het milde Zeeland of Noord- en Zuid-Holland. Een eucalyptus moet namelijk 's winters niet met zijn wortels in het water staan. En dan kun je beter op het zand van Gelderland wonen dan op kleffe klei in het westen. 4-, 5-, of 8-daags More inclusive arrangement Hotel Alpenrose Maishof en 1ÊL #pharosreizen Vanaf ZATERDAG 7 MAART 2020 PC Eucalyptus gunnii Azura. Zorg wel dat je 'm snoeit. Eucalyptus als opvuller. Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. V In 2019 gedeeltelijk gerenoveerd V Maishofen kortingskaart inclusief (mei t/m oktober) V Op enkele minuten van de Zeiler See Het gezellige dorpje Maishofen ligt tussen Zeil am See en Saalfelden aan de Zeiler See. Hierdoor is Maishofen de per fecte vakantiebestemming voor water sportliefhebbers. Er is een eigen strand, waar je kan kanoën en raften en er zijn verschillende buitenzwembaden. Liever de bergen in? Zowel vanuit Saalbach Hinterglemm als Zeil am See en Kaprun kun je heerlijke bergwandelingen maken. Of van het uitzicht genieten tijdens een hapje en drankje vanaf een terras bij een berghut. Ook de watervallen van Krimml, de reusachtige ijsgrot van Werfen en het pittoreske Zeil am See zijn een dagje uit waard. Kies jij deze zomer voor een tocht in een kayak op de Zeiler See, een wandeling door natuurgebied de Hohe Tauern of spring jij van de glijbaan in het strandbad? Tijdens deze vakantie naar Hotel Alpenrose kan het allemaal! Je verblijf Je logeert in het rustig gelegen en kleinschalige hotel Alpenrose. Dit door Nederlanders gerunde hotel combineert de bekende Oostenrijkse gemütlichkeit met het Nederlandse "gevoel van thuis". Door de centrale ligging is het de ideale uitvals basis om de omgeving te verkennen. Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijtbuffet welkomstdrankje dagelijks lunchpakket (zelf maken van het ontbijtbuffet) dagelijks viergangenkeuzediner lx per week grillavond gebruik van sauna en rustruimte (16.00-20.30 uur) lx per week begeleide wandeling •lxperweekbegeleide fietstocht Maishofner Urlaubsrabattblock met korting op diverse activiteiten zoals de bergbaan Saalbach-Hinterglemm en Schmittenhöhe, entree binnenzwembad Zeil am See, gratis entree Maishofner zwemmeer, entree museum Schloss Ritzen en de boottocht Zeiler See live-tips ter plaatse (via WhatsApp) C02-compensatie 16/04-16/05 17/05 - 20/06 21/06 - 04/07 05/07 - 22/08 23/08 - 05/09 06/09-10/10 11/10 -01/11 €129 €139 €159 €169 €159 €139 €129 €149 €249 €159 €279 179 €199 179 €159 €299 €329 €299 €269 €149 €239 Kinderkorting (bij min. 2 volb. per kamer) •0 t/m 5 jaar: GRATIS •6 t/m 14 jaar: 50% KORTING •3een4E persoon vanaf 15jaar: 10% KORTING Prijzen in p.p. o.b.v. verblijf in een 2-persoonskamer. Niet inbegrepen: toeristenbelasting, reserveringskosten 25,-) en kosten Calamiteiteinfonds 2,50). Meer informatie en boeken: Ga voor Waterpret bij de Zeiler See naar reiskatern.nl/pzc/pr1914 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (Lokaal tarief) met zoekcode 98502

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 76