NYNKE DE JONG Advocaat: Taghi is mishandeld bij aanhouding in Dubai ■ssa. njoyhotels.nl Alles inclusief hotels -rrr„r5-daa9sea,,-inraiM"'ie r €239, 6 Sauerland Duitse kust €199, Drenthe €199, Eifel €159, Enjoyhotel Bottler €199, Column Luxemburg neemt er tien. Frankrijk en Finland hebben ook al toegezegd om mee te helpen, al hebben ze nog niet ge zegd hoeveel. Nederland gaf eerst geen gehoor aan de oproep van Griekenland, dat in oktober 2019 aan de EU vroeg om 2500 kinderen uit de opvangkampen op te ne men. De Griekse kampen zitten overvol, in kamp Moira zitten tien keer zo veel vluchtelingen als waarvoor het kamp ooit gemaakt is. De omstandigheden zijn er barmelijk: mensen hebben geen warme kleren, vaak geen dak boven hun hoofd. De sfeer buiten het kamp wordt steeds grimmiger, omdat de originele bewoners van Lesbos zich ook geen raad meer weten met al die vluchte lingen. Geen ouders of andere familie. Ze zijn gewond door de oorlog die ze ontvlucht zijn. Ze zijn getraumati seerd. Sommigen praten niet meer. Ze zijn een makkelijke prooi voor verkrachters, voor mensen handelaren. Want niemand kijkt naar ze om. Maar omdat er in oktober niet heel enthousiast op de oproep van de Grieken is gereageerd, ook niet door de Nederlandse regering, trekken verschillende hulporganisaties nu bij de Nederlandse ge meenten aan de bel. Als zij nou vijfhonderd kin deren opnemen, alsjeblieft. wel helpen, als de regering hiertoe besluit. Amsterdam wil ook vluch telingenkinderen opvangen. Er zijn veel politici die bang zijn voor de populisten, die bij één ac tie van barmhartigheid meteen zullen gillen dat we de grenzen openstellen voor iedereen, voor een tsunami aan vluchtelingen die onze cultuur van ons komen af pakken. En omdat sommige politici bang zijn voor de roeptoeters, zit ten die zwaar getraumatiseerde kinderen nog op Lesbos, sommi gen pas 2 jaar oud. Geen familie, geen huis, geen school, geen warme kleren. Kinderen die de dupe zijn geworden van een vluchtelingenbeleid dat enkel tot chaos leidt. maar dromen van een dak boven hun hoofd in Nederland. Of is dat te veel gevraagd? Een makkelijke prooi voor verkrachters, voor mensenhandelaren Volgens Weski heeft Nederland bewust misleidende informatie gedeeld met Dubai en zijn inter nationale uitleveringsverdragen geschonden. In plaats van een uit leveringsverzoek te doen, ver klaarde Dubai Taghi tot onge wenst vreemdeling en vroeg Ne derland hem met een privévlieg- tuig op te halen. Dat gebeurde ook. Weski stelt dat er sprake is van een verpakte ontvoering, maar daar is volgens het OM niets van waar. ,,We kunnen over dit punt kort zijn: door de autoritei ten van Dubai is zelfstandig be sloten om Taghi aan Nederland te over te dragen'', zei het OM. Volgens Weski is Taghi bij zijn aanhouding stevig mishandeld en had hij onder meer de afdruk van een legerlaars op zijn gezicht. Op de foto die door Dubai werd verspreid en door Nieuwsuur werd gepubliceerd zou hij niet lijken. ,,Die foto moet gefotoshopt zijn'', zei Weski. Taghi kreeg naar eigen zeggen in het vliegtuig een koptelefoon op, maar deze zou niet goed heb ben gewerkt, waardoor hij de ge sprekken van de Nederlandse agenten kon opvangen. Volgens Taghi werd de sfeer in het vlieg tuig 'steeds uitgelatener' en werd het gezelschap 'steeds dronkener', vooral de leidinggevenden. Zij noemden de stewardessen 'mok- i Weski stelt dat er sprake is van een verpakte ontvoering kels'. Taghi maakte nog bezwaar dat hij niet naar Nederland wilde, maar naar Marokko. In Nederland aangekomen werd de crimineel naar Vught ge vlogen in een helikopter, waar van de deur in de kou zou zijn opengelaten. Onnodig, volgens Weski. De recherche heeft twee maal geprobeerd Taghi te verho ren, maar die beroept zich op zijn zwijgrecht. De recherche is ge vraagd Taghi niet meer op te ha len, omdat hij toch niet van plan is de vragen te beantwoorden. 5 dagen all-inclusive Sauerland Alpin Hotel 5 dagen all-inclusive "-hotel Hotel Vitalis Greetsiel 5 dagen all-inclusive Hotel Ruyghe Venne 4 of 5 dagen all-inclusive Hotel am Park zaterdag 7 maart 2020 GO ^0 @nynke Samaritanen En midden in de chaos lopen hon derden minderja rige kinderen rond, die niemand hebben om op te rug te vallen. Je hoeft geen barmhartige sa maritaan te zijn om te zien dat dit geen plek is waar een kind kan op groeien, zonder onderwijs, zonder gezondheidszorg. Leiden wil er wel 25. Utrecht wil Die kinderen kunnen nu alleen Ridouan Taghi is bij zijn aan houding mishandeld door de politie in Dubai, waardoor hij verwondingen aan zijn gezicht heeft opgelopen en amper nog kon lopen. Dat stelde zijn ad vocaat Inez Weski gisteren. Yelle Tieleman Amsterdam ENJOY DELUXE PR°F/T£re Sauerland - Schmal- lenberg - Winterberg Duitse kust Ost-Friesland Westerbork Drenthe Eifel Stadtkyll Moezelstreek - Veldenz Moezel v.A. SLECHTS p-p. v NIEUW! Koffiecorn?^dePgehé|3'dren' W'Jnen' ,enejer'J 011 apfeikorn Breng ookeeVbezoe^anhT"^1'0^6'5 inC'USief '^pakket Aankomstdata en prijzen 2020 2, 6,10,14 april 5,21 juni 3, 7,11,15, 19, 23, 31 juli 4,12,16, 20, 28 augustus €239,95 p.p. .€259,95 p.p. €259,95 p.p. €259,95 p.p. Alles-inclusief S dagen met eigen auto! Voor verdere aankomstdata zie www.enjoyhotels.nl Geen boekingskosten Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op Alle fouten voorbehouden Geen toeslag 1-persoonskamer www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6