u 'Aan tafel praat je over spelers, over opstellingen, noem maar op' 17 23-M' elkaar wijzen heeft geen zin, je doet het samen. Maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Met 7-1 verliezen, in zo'n mooi stadion. Het is beschamend." Woensdag, 20.36 uur De woorden die ruim 24 uur eer der zijn uitgesproken, echoën na. Verliezen, dat doen ze niet graag in het Arnemuidse gezin. De broers willen winnen, de beste zijn. ,,Voordat je binnenkwam, speelden ze een potje Fifa op de PlayStation'', vertelt vader Guus. ,,Je wilt niet weten wat ze dan al lemaal tegen elkaar roepen, haha.'' Het is niet altijd even gezellig, voegt hij eraan toe. ,,Bordspelle- tjes worden hier vaak ook niet af gemaakt. Dat levert wel eens ruzie op. Het was vroeger al zo als Klaas en Jan Paul met lego speelden. Dan bouwden ze allebei iets op en dat ging allemaal goed. Dan zaten ze lekker te spelen en met elkaar te praten. Tot ze daarna echt be gonnen met spelen en de één de ander bijvoorbeeld met een raket bestookte. Dan ging het mis, vlo gen de verwijten over en weer en waren ze snel klaar.'' Samen voetballen deden de broers ook vaak, op een pleintje in Arnemuiden. De grote vraag was altijd: wie komt er als eerste hui lend thuis. Huib: ,,Als ik in een ander team zat en dan van Jan Paul won, kwam ik als eerste hui lend thuis, omdat JP dan boos op me was geworden. Dan kreeg ik ook wel eens een schop van hem.'' Jan Paul: ,,Als ik verloor schoot ik de bal in de sloot en was ik weg.'' Guus senior: ,,Dan kwam er één thuis met een plek op zijn been en vertelde wat er was gebeurd. De volgende kwam dan met een ge zicht binnen alsof er niks was ge beurd.'' Dan komt er een mooie anek dote op tafel, van een jaar of vijf tien geleden. ,,Klaas speelde in de F'jes, ik was trainer en we moes ten naar Kapelle'', vertelt vader Guus. ,,Jan Paul zat nog niet op voetbal, hij was vier geloof ik, maar hij was al vrij groot. Hij ging wel altijd mee en omdat we één speler tekortkwamen, lieten we hem meedoen. Jan Paul werd neergelegd en ik zei dat hij hem mocht nemen. Terwijl Klaas nor maal gezien de strafschoppen nam. Toen kregen die twee dus ruzie in het veld.'' Klaas: ,,We stonden allebei aan die bal te trek- ken. Toen riep mijn pa dat Jan Paul 'm moest nemen. Nu loslaten Klaas! Nee, riep ik terug, ik neem 'm. Maar uiteindelijk nam Jan Paul die bal en scoorde natuurlijk ook nog. Ik was echt pissig. Nu ik erover nadenk pa, ben ik er nog steeds pissig over. Dat kon echt niet.'' Het gaat in huize Van Hecke lo gischerwijs heel veel over voetbal. ,,Soms ook over meiden'', lacht Klaas. ,,Nee, geintje, eigenlijk gaat het er een hele week over.'' Jan Paul: ,,En over het nieuws.'' De broers lachen. Vader Guus: ,,Ja, ik wil wel één keer per dag het nieuws zien. Maar verder draait het inderdaad vooral om voetbal. We weten trouwens wel dat er nu een coronavirus is.'' Guus junior: ,,Straks gaat de televisie ook weer aan, omdat Ajax tegen FC Utrecht speelt. Aan tafel praat je over spe lers, over opstellingen, noem maar op. Het gaat er eigenlijk con tinu over.'' De broers zijn allemaal begon nen bij Arnemuiden, de jongste drie speel den later bij JVOZ. Op vallend is dat ze alle drie de A- junioren over hebben geslagen. Ze waren er al lemaal aan toe. Vader Guus: ,,Op dat moment weet je niet of het een goede stap is. Pas na een half jaar kun je dat zeggen. Bij Klaas en Jan Paul heeft het goed uitgepakt.'' Huib is bij Kloetinge dan weer basisspeler en dan weer bankzitter. ,,Maar ik heb totaal geen spijt van mijn keuze'', zegt de 17-jarige aanvaller. Jan Paul: ,,Vroeger was Huib wel lui, nu absoluut niet meer. Hij werkt keihard in het veld.'' Donderdag, 22.54 uur Hard werken, daar ontbreekt het bij Jan Paul van Hecke ook niet aan. Of hij goed of slecht heeft ge speeld tegen Feyenoord, dat kan hij niet zeggen. ,,Ik ben verdediger en we hebben zeven goals tegen gehad'', vertelt hij in een volle mixed zone. ,,Dat is pijnlijk.'' De avond in Rotterdam was een harde les, die later in zijn carrière ongetwijfeld nog van pas zal ko men. En misschien speelt hij de bekerfinale nog wel eens, met NAC of een andere club. De ken ners zijn er van overtuigd dat Jan Paul van Hecke na de zomer in de eredivisie speelt. Zijn ouders en broers zullen hem blijven steunen, op de voet volgen, waar nodig van advies voorzien en zo vaak mogelijk op de tribune zitten. Alleen niet te vaak, op een avond dat ze zelf moeten trainen. GO ZATERDAG 7 MAART 2020 V»\ -;vV «5J i y w 1 -? J 'f >rZQr^, 'r~-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 65