Pa en ma Van Hecke proberen altijd langs de lijn te staan 16 Een dag eerder is de sfeer totaal anders. De vier jongens Van Hecke nemen de twee banken in, vader Guus en moeder Neel pakken een stoel en bena drukken dat ze niet op de foto hoeven. „Het gaat om de jongens." Die hebben met z'n vieren de grootste lol, voor de lens van de fo tograaf. Guus (24) is de oudste, daarna komen (21), Jan Paul (19) en Huib (17). Ze wonen alle vier nog thuis. „Alleen maar jongens, ik heb dat altijd heel leuk gevon den", zegt moeder Neel. „Ja, nog steeds, hoor." Ze wordt op han den gedragen door haar vier zoons. ,,Ze zijn wel eens makke lijk, maar dat hoor je vaker bij jongens.'' Klaas, met een knipoog: ,,Niet allemaal hè... Ik zou wel een prima huisman kunnen zijn." Bij Neel van Hecke-Poortvliet thuis draaide vroeger ook heel veel om voetbal. Haar vader Klaas Poortvliet was in de jaren 50 en 60 een feno meen in de spits bij Ar- nemuiden, haar broers Paulus en Jan waren en zijn ook nog steeds gek op het spelletje. Jan Poortvliet speelde 19 in terlands en kwam in ac tie op het WK van 1978 en EK van 1980. Vader Guus vertelt: „De broers van Neel konden heel goed voetballen, ik vond voetbal vooral heel leuk. Ik was geen topper. Pas toen ik bij de Poortvlietjes ben geko men, ben ik fanatiek ge worden. Toen we zelf jon gens kregen, was dat ei genlijk wel leuk. Voet bal, voetbal, voetbal.'' Neel: ,,Alleen, altijd voetbal op tv, dat is wel jammer. Af en toe ben ik echt voetbalmoe. Dan heb ik soms zelfs geen zin om naar hen te gaan kijken. Even niet." Guus en Neel zijn ouders die er altijd voor hebben gezorgd dat ze vrijwel alle wedstrijden van hun jongens kunnen zien. Guus se nior: ,,Dan waren we 's ochtends bij Huib, gingen daarna bij Jan Paul kijken, 's middags bij Guus die al in de senioren speelde en op zondag bij Klaas, toen hij bij Goes voetbalde. Het weekend was altijd goed gevuld. Nu is het soms lastiger, omdat drie van de vier jongens op zaterdagmiddag Donderdag, 21.49 uur Hecke na het rustsig- naal richting de spe lerstunnel sjokt, ver bergt hij zijn hoofd even in zijn shirt. Hij is een winnaar, heeft een bloedhekel aan verliezen en schaamt zich. Woensdag, 20.10 uur spelen. Maar we probe ren er zoveel mogelijk te zijn." Dat hun ouders altijd langs de zijlijn staan, ervaren de zoons als bijzonder fijn. Guus junior: „Het zorgt voor een stukje extra motivatie. Het is voor een voetballer sowieso leuk als er fa milie of vrienden langs de kant staan. En na afloop kun je thuis de wedstrijd nog eens analyseren.'' Veel commentaar of kritiek heb ben de broers nooit gekregen, zegt Jan Paul. „Dat viel nogal mee, ja. Ik ken verhalen van jongens die er in de auto echt van langs kregen van hun vader, omdat ze niet goed hadden gespeeld. Dat hebben wij niet meege maakt." Neel: „Wij wer den vaak boos op iemand anders, als ze langs de lijn kritisch waren over de jongens." Guus senior: „Kom niet aan onze gasten, dat gevoel hebben wij dan." De broers Van Hecke zitten in vak VV, op de tweede ring. Guus laat de training bij Arnemuiden deze avond schieten, Klaas en Huib zouden eigenlijk bij Kloetinge op het veld moeten staan. „Dat kostte me wel moeite", bekent Klaas. „Ik ben niet iemand die snel een training zal overslaan. Maar dit was zo'n speciale wed strijd. Ik heb aan de trainer ge vraagd of het mocht en hij snapte me wel. Het was een dubbel ge voel. Ik wilde graag naar De Kuip, maar ik wilde ook graag trai nen." Vader Guus: „Dat zit er toch wel in hier. We gaan in de voorjaarsvakantie vaak een midweek weg. Dan gaan we naar Schouwen- Duiveland of Zeeuws-Vlaanderen, niet te ver weg. Die gasten rij den dan gewoon heen en weer naar de training. Wij zijn niet anders gewend." In De Kuip veren ze kort na rust even op, zonder hard te juichen. Jan Paul van Hecke kopt de 5-1 binnen, haalt de bal uit het net en rent terug richting de middenlijn. ,,Ik hoopte toen dat we er nog iets van konden maken, 5-2 of 5-3 misschien'', zegt de ver dediger later. Van Hecke bijt op zijn tanden, het huilen staat hem nader dan het lachen. ,,We stapel den vanavond fout op fout. Naar Klaas, Jan Paul, Guus en Huib van Hecke (van boven naar beneden). ZATERDAG 7 MAART 2020 GO VERVOLG VAN PAGINA 15 FOTO'S LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 64