Stefan de Bert mag (nog) niet naar Hoek mm -1 BARRY VAN DER HOOFT Laatste klus interim-trainer Goes ZEELAND 15 Daan Eikenhout zit vandaag voor de laatste keer op de bank als trainer van Goes. ,,De jongens moeten op deze weg verder gaan.'' A Goes Het avontuur van Daan Eikenhout bij Goes startte vorig jaar novem ber. Hij nam het stokje over van Ruud Pennings, die na een matige seizoenstart vertrok. Bij het debuut van Eikenhout als interim-trainer was FC Lisse nipt met 1-2 te sterk. Slechts één training kon hij zich voorbereiden op het duel. In de aanloop naar de wedstrijd stelde hij: ,,Je kunt niet verwachten dat ik al veel invloed heb op de groep.'' Toch was dat wel degelijk het ge val. Halverwege de ontmoeting schakelde de oefenmeester over naar een behoudener speelstijl. Na afloop overwoog hij de tactiek va ker toe te passen. ,,Het heeft weinig zin om constant open huis te hou den", zei hij destijds. Een week later bracht Eikenhout zijn 'her nieuwde' aanpak vanaf het eerste fluitsignaal in de praktijk. Het duel bleek het begin van de opmars van Goes. Grootmacht VVSB - op dat moment middenmoter - werd on verwachts met 0-2 verslagen. Da niël Wissel schoot bal vanaf de middenlijn in het doel en kroonde zich tot matchwinnaar. Het resultaat opende de ogen van de spelersgroep. ,,We hebben het zo gehouden", vertelt Eikenhout over de strijdwijze. ,,Hoog geklasseerde V f -a Als trainer heb je ook een beetje geluk nodig teams kunnen vrij voetballen. Als je voorlaatste staat, moet je realistisch naar je speelstijl kijken. Ik bepaal mijn formatie altijd op basis van de kwaliteiten binnen de selectie." Vandaag treffen de Goesenaren opnieuw de degradant uit de tweede divisie. Na afloop legt de in terim-trainer zijn taken neer. Vanaf maandag heeft Michel Leonhart de leiding. ,,De jongens moeten op deze weg verder gaan. Ze moeten uitgaan van hun eigen kracht en niet te veel naar de tegenstander kijken." Wonderdokter Onder leiding van Eikenhout klom Goes van de staart naar plek negen in de derde divisie. De tien duels zonder zijn inbreng leverden twee overwinningen en zeven punten op. Na het instapmoment won het elftal zeven van de twaalf wedstrij den en bemachtigde 24 punten. Eikenhout is 'enorm trots' op de behaalde resultaten. Hij roemt zijn spelers om hun eigen inbreng tij dens wedstrijden. ,,Als trainer heb je ook een beetje geluk nodig", be nadrukt hij bescheiden. ,,Ik ben geen wonderdokter." Met gemengde gevoelens aan schouwt de Middelburger zijn na derende afscheid, dat vanwege de vele regen mogelijk in het water valt. ,,Ik had het graag afgemaakt. Ik heb een goede band opgebouwd met de groep. Aan de andere kant wisten we allemaal dat dit kon ge beuren. We moeten er zakelijk en volwassen mee omgaan. Ik blijf de jongens in de toekomst volgen.'' Vandaag kan Eikenhout geen be roep doen op Sherief Tawfik (privé- omstandigheden). Ook Nazario de Fretes (enkelblessure), Hakan Basa- gac (ziek), Miquel Crucq (ziek) en Lorenzo Hoekman (schouderbles sure) zijn er niet bij. Reservedoel man Merlijn Swennen weer wel. Column De woorden van Jan Dirk van der Zee hebben nogal wat teweeg ge bracht. De directeur amateur voetbal van de KNVB lanceerde een nieuwe column op de site van de voetbalbond en één on derdeel bleef extra hangen. Dat was het deel waarin hij uitlegde dat er vanaf komend seizoen in het jeugdvoetbal bij de Onder 8 tot en met de Onder 12 geen stan den meer worden bijgehouden. Want als er veranderingen wor den doorgevoerd, levert dat altijd weerstand op. Aan dit plan zitten positieve kanten, zoals de in greep om niet twee competities per seizoen te maken (voor- en najaar) maar in vier fasen te wer ken. Een competitie van vijf, zes potjes, waarna op basis van de uitslagen weer een nieuwe com petitie wordt gevormd. Twee voor de winterstop, twee erna. Veel teams spelen daardoor meer op hun eigen niveau. Een half jaar lang alles verliezen is er dan ook niet meer bij. Over de nieuwe wedstrijdvor- men bij de jongste jeugd - in gevoerd in 2017 - hoor ik wei nig klachten. Maar de standen, die worden straks tot en met de Onder 12 niet meer bijgehouden. Nu is dat al tot en met de Onder 10. Dat het tot en met de Onder 12 wordt is bij veel mensen in het verkeerde keelgat geschoten. Van der Zee schrijft: 'Natuurlijk wil len kinderen winnen, maar de strijd om het kampioenschap leeft toch vooral onder vaders en moeders'. Dick Advocaat reageerde er Dick Advocaat reageerde er vinnig op deze week vinnig op. ,,Dat is dus het probleem hier in Nederland'', zei de coach van Feyenoord. ,,Het gaat wel om winnen en verlie zen. Daar word je sterk van. Als je verliest moet je nog sterker wor den.'' Dirk Kuyt en Willem van Hanegem hadden eerder al woorden van vergelijkbare strek king laten horen. Zou het veel helpen? Ik ver moed van niet, want bij de KNVB zijn ze niet zo buigzaam en houden ze graag vast aan de ideeën die ze zelf hebben gelan ceerd. 'Kinderen spelen met hun hart', legde Jan Dirk van der Zee ook nog uit. 'Ze worden hoofdza kelijk beziggehouden door de vraag of ze aan de bal komen, ac ties mogen maken, plezier heb ben en met hun vriendjes kun nen voetballen'. En toch ook wel of ze kampi oen worden, heb ik ervaren. Maar dat kan de jongste jeugd nu vier keer per seizoen worden, met die vier fasen. Niemand die kan bewijzen of het klopt, of een team echt de meeste punten heeft behaald, want de standen houden we niet meer bij. Om de nieuwste titel te vieren, vier keer per seizoen friet met mayo, cola en een frikandel speciaal. Of staat in het nieuwe plan van de KNVB dat dat ook niet goed is? Of dat bij Hoek wordt, is nog af wachten. ,,Ik train voorlopig ge woon mee'', legt De Bert uit, die ook oefenwedstrijden zou mogen spelen. ,,Ik heb de club gevraagd of ze deze maand duidelijkheid willen geven over wat ze met mij van plan zijn voor volgend seizoen. Daarna kan ik alles op een rijtje zetten en kijken wat ik wil. Er zijn nog wat andere opties.'' De KNVB maakte duidelijk dat de oud-speler van onder meer JVOZ en Sparta na zijn overgang van PEC Zwolle binnen een straal van tien kilometer van Hoek had moeten wonen, om overschrijving te krijgen. ,,Dat is helaas niet het ge val'', zegt de Vlissinger. ,,Daarom hebben ze het definitief afgewe zen.'' De selectie van Hoek bestaat daardoor nu uit twintig spelers. Drie van hen mogen zich vandaag bij het tweede elftal melden, dat thuis aantreedt tegen Oranje Wit 2. Sven Mbikulu kan minuten maken, net als Seppe Vereecke. Dat Francis Kabwe Manengela zich ook bij de reserves moet melden, is opvallend. De aanvaller had vorige week tegen Ter Leede (1-4-nederlaag) een ba sisplaats, maar behoort nu niet tot de zeventien spelers tellende wed strijdselectie die de reis naar Har derwijk maakt. Ik heb gevraagd of de club deze maand duidelijkheid willen geven over wat ze met mij van plan zijn Daar wacht het duel met hekken sluiter VVOG, de ploeg die op 11 ja nuari in Hoek nog met 6-0 opzij werd gezet. De resultaten van Hoek na dat duel waren bijzonder wisse lend. Waar VVOG in 2020 in zes duels twee puntjes vergaarde, pakte Hoek in zeven duels acht punten. Het gat naar de vierde plaats, die vrijwel zeker recht geeft op deel name aan de play-offs om promo tie, bedraagt zes punten. Hoek heeft nog tien duels om te klimmen op de ranglijst. Met welke elf Gevaert aantreedt in Harderwijk tegen de ploeg die slechts tien punten heeft en al 58 goals moest slikken, is nog ondui delijk. De trainer heeft voldoende keus. Erwin Franse viel vorige week in en maakte ook dinsdag minuten in een oefenduel met Zaamslag (4- 1-winst). Jonathan Constansia, die vorige week niet fit genoeg was, is er nu weer bij, net als Steven Smul- der die geschorst was. srima zaterdag 7 maart 2020 PM 'Ik ga vooral het plezier missen' Len Wolters Daan Eikenhout. foto ruben - Daan Eikenhout @Barryvdh9 Standen De reacties waren niet mals en dat was wel begrijpelijk. Francis Kabwe Manengele hoeft vandaag niet mee naar Harderwijk. Stefan de Bert komt dit seizoen niet meer in actie in officiële wedstrijden. De 20-jarige verde diger vertrok begin dit jaar bij PEC Zwolle - waar hij in de be loften speelde - en wilde bij de selectie van Hoek aansluiten. De KNVB heeft de tussentijdse overschrijving van De Bert ech ter definitief afgewezen, waar door hij pas volgend seizoen weer kan spelen. Barry van der Hooft Hoek Eerder dit seizoen won Hoek met 6-0 van VVOG. Dat was in de eerste wedstrijd na de win terstop. - Stefan de Bert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43