12 ZEELAND Oud-zwemtopper overleden (85 jaar) IJzendijke bekert thuis tegen Emplina Rapide hervat met - op papier - makkie Vandaag pakken Steven en Lionel Fitsch de draad weer op met respectievelijk Hansweertse Boys en Kloetinge. „Vroeger waren we zes dagen in de week aan het voetballen. Mooie tijd was dat.'' VOETBAL DUBBELINTERVIEW B 1 Voormalig Zeeuws topzwemmer Chris Ver beek uit Oost-Souburg is onlangs op 85-jarige leeftijd overleden. Chris Verbeek was in de ja ren vijftig in drie opeenvolgende jaren de be ste Zeeuwse zwemmer in Scheldebeker, de roemruchte overtocht van de Westerschelde. Op de vraag of hij het een zware wedstrijd vond, zei hij jaren later: ,,Ik heb ze wel zwaar der gezwommen.'' Verbeek heeft in zijn car rière de nodige prijzen gewonnen, zoals Zeeuwse titels en de havenwedstrijd in Bres- kens. Hij was lid van de inmiddels verdwenen zwemvereniging De Zeehond uit Vlissingen. Bij die club was hij ook een begenadigd water- poloër. De voetbalsters van IJzendijke spelen in de halve finale de districtsbeker tegen Emplina uit Den Bosch. Op zaterdag 11 april speelt de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser thuis tegen het twee klassen lager spelende team. Op dezelfde dag spelen OVV'67 (Oosteind) en VVAC (Ot- toland) in de andere halve finale. Vandaag speelt eersteklaser IJzendijke in de competitie in Rotterdam in het Sparta-sta- dion als nummer twee tegen koploper Sparta/JVOZ (aftrap 16.30 uur). Vorig seizoen speelden de teams in de districtsbeker tegen elkaar. Na een 3-3-gelijkspel won Sparta/JVOZ toen na strafschoppen. Eerder dit seizoen won IJzendijke de derby thuis met 3-2. Bakx Eckel Quote van de dag Het vrouwenteam van HC Walcheren is nog vrij, maar de andere Zeeuwse hockeyteams moeten morgen weer aan de bak. De vaandel drager bij de vrouwen, Rapide uit Hulst, start met een - op papier - makkie in de derde klasse. De puntloze nummer laatst Tempo'34 is de opponent. Op de openingsdag won Ra- pide de thuiswedstrijd met 5-2. Na een mager slot van de eerste competitiehelft staat de Hulster ploeg vierde op vier punten van kop loper Derby. In de vierde klasse speelt Goes tegen Feyenoord en gaat gedeeld koploper Olympia bij Udenhout op bezoek. In de vierde klasse bij de mannen speelt Goes thuis tegen Tempo'34 en Walcheren tegen Rapid. 'Ik kijk veel naar wedstrijden van Juventus om te zien hoe Chiellini (foto) situaties in het veld oplost.' De broers Steven en Lio nel Fitsch werden ge boren aan de andere kant van de wereld en kwamen als kleine ventjes in Goes terecht. De 32-ja- rige Steven had volgens velen het meeste talent, maar een slepende knieblessure zette een streep door zijn ambities. Hij speelt zijn wed strijden al jaren voor vierdeklasser Hansweertse Boys. Jongere broer Lionel voetbalde wel op het hoog ste amateurniveau en speelt sinds dit seizoen voor Kloetinge. Een verhaal over onder meer broeder liefde, de aantrekkingskracht van Australië en het vaderschap. ,,Dat verandert je hele leven.'' In de gang van het huis van Lio nel Fitsch in Kloetinge staat een prachtige didgeridoo. Het blaasin strument is één van de verwijzin- Het was de mooiste tijd die ik heb meegemaakt. Ik zou het zo weer doen gen naar de roots van Steven (32) en Lionel (31) Fitsch, die één jaar en drie maanden schelen. Ze wer den geboren in Cairns, Queens land, aan de oostkust. ,,Het is het meest toeristische gebied in het oosten'', vertelt Lionel. ,,Bij het Great Barrier Reef in de buurt.'' Als hun ouders uit elkaar gaan, zijn de broers respectievelijk vijf en vier jaar oud. Steven: ,,Ik was een papa's kindje, Lionel een ma ma's kindje. Ik ging met mijn va der mee naar Nederland. Een jaar later heeft mijn moeder Lionel ook naar Nederland gestuurd. Ze vond dat wij bij elkaar hoorden. Broers horen niet uit elkaar te worden ge haald, zei ze. We moesten samen opgroeien.'' Moeder Rose woont nog steeds in Australië. Lionel: ,,We proberen om de twee jaar terug te gaan. Dat lukt niet altijd. We hebben twee jaar geleden voor het eerst kerst daar gevierd. Ik ga in oktober in Australië trouwen, dus dan gaan we weer die kant op. En Steven is vorig jaar acht maanden daar ge weest." Acht maanden?! „Ik heb mijn baan toen opgezegd en ben met mijn gezin naar Australië gegaan", vertelt Steven. „Mijn vriendin kon onbetaald verlof krijgen. Mool- boolaman, waar mijn moeder met haar nieuwe man woont, was onze basis. Van daaruit konden we overal naartoe. Met onze drie zoons heb ben we ook een rondreis gemaakt, met een cam per. De tweeling was toen anderhalf, onze oudste zoon bijna vier. Het was de mooiste tijd die ik heb meege maakt. Ik zou het zo weer doen." Samen met vriendin Dani que is Steven Fitsch nu aan het kijken of het mogelijk is om definitief te- rug te keren naar het land waar hij geboren is. ,,Ik ben niet zo lang ge leden voor mezelf begonnen, in de bouw. Ik probeer nu zoveel moge lijk ervaring op te doen, zodat ik er in Australië verder mee zou kun nen. Ik ben opgeleid als timmer man, net als Lionel en onze vader. Via mijn vader ben ik er ook een beetje ingerold. Hij had het heel druk met projecten en vroeg mij om te helpen.'' Paspoort Lionel staat niet te springen bij de gedachte dat zijn broer naar Aus tralië terugkeert. ,,Ik vind het niet leuk, nee. Toch is het niet zo dat ik probeer hem op an dere gedachten te brengen. Ik weet dat ze lie ver daar naar toe gaan. Wie weet heb ik Lionel Fitsch (links)met zoon Phyllon. Naast hen May^o, Reilly en Elay (rechts), met hun .v^dér Steven. foto marcelle davidseA zaterdag 7 maart 2020 GO ZWEMMEN VOETBAL Carmen Foks namens IJzendijke in de aanval in de heenwedstrijd tegen Sparta/JVOZ. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE HOCKEY Voetballer Ist- van Bakx (foto) uit Vlissingen incasseerde gisteren een nederlaag in casseren met Ajax Cape Town op het tweede niveau van Zuid-Afrika. In de stads derby van Kaapstad ver loor Bakx' ploeg, nota bene koploper, met 1-0 bij laaggeklas seerd Cape Umoya United. 2e Biljartster Syl via Eckel is de grootste ver rassing in finale van het Zeeuws kampi oenschap drie banden. In een poule met klep pers als Ray mond Nicodem, Onur Can werd Alfred van den Dries verras send eerste en Eckel knap tweede. Van daag wordt om 11.00 uur in Bowling Goes begonnen met de kwartfinales. Australië blijft trekken voor broers Fitsch Lohmjn «d - Voetballer Rick van Drongelen uit Axel in de podcast Pur der HSV. TBTJST Barry van der Hooft Kloetinge -Steven Fitsch (32)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40