IK GA eCHtMl€TMAAeZeelAMD O 2 <2 Ik Ni5T6ek ZEELAND 11 Drie maanden cel vooroude bekende van justitie f <MA<SCK(IHAp£ F zaterdag 7 maart 2020 MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 47- jarige Terneuzenaar W. K. een gevangenisstraf van drie maan den opgelegd. De van een res pectabel strafblad voorziene K. werd ervan verdacht op 4 augus tus vorig jaar bij een supermarkt in Terneuzen wasmiddelen te hebben gestolen en ruim twee weken later een waterkoker. Een dag na de diefstal van de waterkoker probeerde hij in The Man Cave in Terneuzen een vals briefje van vijftig uit te geven. Dat K. de winkeldiefstallen ont kende mocht niet baten: hij werd op camerabeelden herkend als 'oude bekende' van justitie. Voor deze feiten eiste officier van justitie twee weken geleden acht maanden cel plus nog eens twee maanden cel die hij nog te goed had van een eerder vonnis. Veelpleger Dat K. hulp nodig heeft staat voor de reclassering als een paal boven water. Alleen is er al van alles met hem geprobeerd, heeft niets geholpen en wil K. ook ner gens aan meewerken. De ISD- maatregel (twee jaar in een in stelling voor veelplegers) kan hem door aangescherpte regels (nog) niet worden opgelegd. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Windmolens De initiatiefnemers van de nieuwe windmolenparken in Ka- pelle hebben wethouder Hersel- man jaarlijks 50.000 euro (totaal ongeveer 50.000 euro x 20 jaar één miljoen euro) beloofd als compensatie voor de te ver wachte overlast van deze molens (krant 5 maart). In de betreffende dorpen zijn ze het geld al aan het verdelen! Maar als er bij voorbaat een cadeau en/of een geldbedrag wordt aangeboden om iets voor elkaar te krijgen, heet dat in ge woon Nederlands toch omkoping of steekpenningen. Maar in de klimaatwereld heet dit normaal. Heel vreemd? Ps, gemeenteraad van Kapelle, u heeft het laatste woord. Gaat u mee in deze (omkoop?)zaak, of heeft u een eigen mening? W. S. M. Fakkeldij, Biezelinge Tiny forest In de gemeente Terneuzen is er een 'Direct Duidelijk Deal' over 'heldere taal' door ambtenaren en onlangs trok de overheid 3 mil joen euro uit voor taalcursussen voor ambtenaren. Toch moet er nog veel geleerd worden, want CORDEJONGE hier nog eens een voorbeeld van idioot taalgebruik. In Sas van Gent is er op het Kanaaleiland door basisscholieren met hulp van de gemeente Terneuzen een parkje met boompjes aangelegd en dat noemen ze een 'tiny fo rest'. Gelukkig leren de kinderen op basisschool De Statie wél 'heldere taal' en ze hebben dan ook zelf een naam gekozen voor hun bosje. Ze noemen het 't Sasje (krant 5 maart). De leerlingen van groep 5 en 6 zijn de kinderbos wachters en ze werken dus niet in de 'tiny forest' maar in 't Sasje. Eddy Kalfsvel, Sas van Gent Marinierskazerne 61 'Leger springt bij als er toch een epidemie komt'(krant 4 maart). De overheid wil ons gerust stel len. Wat is die geruststelling waard? Hoe betrouwbaar is een staatssecretaris van defensie, die accepteert dat een elite-eenheid insubordinatie pleegt? Vroeger stond daar gevangenisstraf op. Hoe betrouwbaar zijn haar toe zeggingen nog? Hopelijk worden bij calamiteiten geen mariniers ingezet. De laatste ontwikkeling leert dat vertrouwen en zeker heid bij deze eenheid een utopie is. Het risico is aanwezig dat ze het niet zien zitten, of dat hun commandant het begrijpelijk vindt en bang is dat ze weglopen, of ze mogen niet van hun vrou wen, die het te gevaarlijk vinden. Geen geruststellende gedachte. Met dank aan een legeronderdeel De 3-jarige Donovan Koole KM hard aan het I werk in 't Sasje. zonder ruggengraat en staatsse cretaris. Er komt een keer gerech tigheid. Over een jaar of tien vindt een Kamerlid het dossier marinierskazerne en vindt dat de Zeeuwen schandelijk zijn bedro gen en alsnog moet een staatsse cretaris opstappen met dank aan zijn voorganger. Een infaam dos sier gesloten. Henk Kats, Middelburg Marinierskazerne 62 Wat een minachtende Rutte en Bosman (krant 5 maart). Zee- land=Rotterdam-Zuid en stelt in de verkiezingen niks voor. Dus tandpastaglimlach en bekende trucs om niets te zeggen. Excu ses? Laat me niet lachen. En wat doen we, gezagsgetrouwen, na tuurlijk weer VVD en CDA stem men. Ze lachen zich rot, de Vis sers, Beijlevelds, Bosmannen en en Ruttes. En de slappelingen in Doorn ook. Leen Wille, Oostburg Marinierskazerne 63 Voorzitter, de beraadslagingen in de Tweede Kamer en Provinciale Staten van Zeeland horende, als mede het publieke optreden van de minister-president met vijf honderd burgers die de Zeeuwse lijfspreuk Luctor et Emergo omarmen, ga ik uit van een goede oplossing voor alle belangheb benden. Een klein stemmetje zegt me dat over een jaar of tien de leden van de Raad van State en hun voorzit ter in het bijzonder, geen andere conclusie kunnen trekken dan dat het mandaat van de naar Zee land gestuurde speciale gazant onvolledig was, en dat daarin het begrip ruimhartige compensatie onvoldoende is gedefinieerd. Vanuit de Tweede Kamer zal daarom een speciale Kamercom missie aangesteld worden om te onderzoeken hoe dat heeft kun nen gebeuren. Overgaande tot de orde van de dag, etc. Vertaald naar het Zeeuws: ik gun de Zeeuwse bestuurders een ruimhartige compensatie waarbij de belangen van alle (toekom stige) inwoners worden bewaakt, en ga er daarom van uit dat ze zich niet met een kluitje in het riet laten sturen. Johan de Reu, Biervliet Marinierskazerne 64 Bijna drie weken na de politieke watersnoodramp in Zeeland ver eerde Rutte ons in te gaan op een uitnodiging van zijn achterban. Na deze 'collegetour' is duidelijk dat ministers politiek bedrijven zonder garantie en dat zij hoofd pijndossiers doorschuiven naar gecreëerde functies als een staats secretaris. Dat gewezen bewinds vrouw Hennis een bestuurlijke chaos heeft achtergelaten, moge men Barbara niet kwalijk nemen. Zij heeft ons volgens Rutte niet onjuist geïnformeerd. Zorgelijk voor onze democratie, is dat Defensie onder controle blijkt te zijn van een quasi-mili- taire junta die zonder consequen ties de politieke koers in ons land beïnvloedt en bepaalt. Met de hand op de knip gaf Rutte aan dat er compensatie is te ver wachten, maar de door Ton Ver aart geclaimde 2 miljard zal een utopisch bedrag blijken dat alleen via de rechter mogelijk binnen te halen valt. Resumé van de avond: Rutte ver woordde wat velen reeds ver wachtten en zijn achterban kon hij niet overtuigend geruststel len. Abko Paauwe, Goes FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39