9 altijd je hoofd erbij houden en ner gens anders mee bezig zijn. Dat kon ik niet meer garanderen. Ik wist dat ik het zo druk zou krijgen, dus was het beter om de band af te geven", vertelt de Middelburger. Het is een gevolg van de lange werkweken die hij draait. Soms werkt hij zelfs zeven dagen per week. ,,Ik ben nu bezig met het afronden van projecten waar ik al anderhalf jaar mee bezig ben. Dat komt nu allemaal in een keer op mijn bord en het moet af. Dan wordt het overwerken." Thuis wordt het drukke leven van Luitwieler niet altijd gewaardeerd. In Middelburg woont hij met zijn vrouw en twee kinderen. Zondag is dan ook een echte familiedag. ,,Dan gaan we altijd iets leuks doen", zegt Luitwieler. „Doordeweeks zie ik mijn gezin amper dus op zo'n dag nemen we het ervan." Giro Ereklasse Zaterdag is de dag van de wedstrij den. Met Oemoemenoe heren i speelt hij op dit moment in de Giro Ereklasse. Jarenlang stond hij op de driekwartlijn, waar de wat snellere mensen staan en moest hij ervoor zorgen dat er gescoord werd. Nu staat hij achter de zogeheten scrum, waar er met acht tegen acht wordt gestreden om de bal. Als de bal zijn kant opkomt, moet Joey Luitwieler de bal naar voren spelen. ,,Mijn posi tie is veranderd, omdat ik toch wat minder explosief ben geworden. Ik merk wel dat ik aan het afbouwen ben. Ik raak ook al wat sneller ge blesseerd. Maar rugbyen blijft mijn passie. Ik kijk nog iedere week uit naar de wedstrijd." Terwijl de werkweek nog in volle gang is, begint bij Joey Luitwieler (30) uit Middel burg op donderdag de span ning naar de wedstrijd toe al te ko men. Naast zijn werk als projectlei der bij Airpack Nederland BV in Zie- rikzee zet hij alles opzij voor rugby. Al achttien jaar lang speelt hij bij de Middelburgse vereniging Oemoeme- noe. Via een uitzendbureau belandde Luitwieler bij Airpack, waar hij ver schillende functies heeft gehad. ,,Wij maken compressor- en en stikstofpakketten voor de olie- en gasindustrie", vertelt hij. ,,Als tech nisch projectleider maak ik de instal- laties technisch in orde. Ik zorg er voor dat alle hoofdonderdelen be steld worden en dat alles voldoet aan de specificaties. De rest van het be drijf stuur ik aan, zodat we het pre cies zo maken als de klant het wil. We doen veel testen, veel meetings. Dat doe ik nu bijna drie jaar." Op het werk is Luitwieler correct en beleefd, maar wanneer Luitwieler binnen de lijnen stapt gaat de knop volledig om. ,,Bij rugby moet je volle dig gefocust zijn. Ben je dat niet, dan raak je geblesseerd. Het is soms lastig. Bij wedstrijden gaat het vanzelf, maar op de training moet ik mijzelf soms wat meer motiveren. Op het veld ben ik echt een ander persoon dan op mijn werk. Dan komt het competitieve in mij naar boven. We gingen een keer op bedrijfsuitje en we deden een competitieve activiteit. Toen zag iedereen echt hoe fanatiek ik ben. Mijn collega's zagen het vuur in mijn ogen. Daar verbaasden zij zich wel over", lacht hij. Tot vorig jaar was hij aanvoerder, maar door het drukke werkschema moest hij de band aan iemand anders overdragen. ,,Als aanvoerder moet je Iedereen zag echt hoe fanatiek ik ben. Mijn collega's zagen het vuur in mijn ogen zaterdag 7 maart 2020 GO Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag. En dan is het week end; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voet bal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Deze week: Joey Luitwieler uit Middelburg. Koen Florusse - Joey Luitwieler FOTO BOVEN: ERNESTA VERBURG FOTO ONDER: RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37