IN DE REGIO Ouderenbusje blijft rijden in Middelburg Dare2Care Festival j|n 6 Meer kans plan bij te sturen SPIEGELVIJVER MOLENWATERPARK MIJN DORP, MIJN STAD Zorgstroom Ontdek de zorg! Zoals de marinierskazerne die niet in Vlissingen komt, waardoor daar veel grond over blijft. ,,Daar moet je wel rekening mee houden", vindt Van Hal. ,,En er is een rapport ge maakt over de behoefte aan be- drijfsgrond in Zeeland. Ook daar moeten we nog eens naar kijken." Eigenlijk was die tijd er niet meer. De gemeenteraad van Mid delburg zou donderdagavond een besluit nemen over de investerin gen in de Trekdijk en hoe die terug verdiend moeten worden. Maar de raad had te grote twijfels. Een on derzoek naar de cijfers door een ex terne deskundige komt er niet. Wel mag de Werkgroep Trekdijk nog extra onderzoek doen en twee al ternatieve plannen indienen, waarin zij allerlei functies kunnen combineren: van bedrijven tot groen tot een huisartsenpost en zonnepanelen. Daar heeft de werk groep tot half mei de tijd voor. Alternatief Om het de Nieuwlanders makkelij ker te maken met een goed onder bouwd alternatief te komen, moet het college alle beschikbare infor matie en onderzoeken aan de werk- groep verstrekken. Dat heeft de LPM afgedwongen in een motie waar uiteindelijk een meerderheid van de gemeenteraad mee in stemde. Als je inwoners laat meepraten, dan moet je dat ook serieus doen, benadrukte fractievoorzitter Piet Kraan. Hijbespeurde terughou dendheid bij het college, maar wees erop dat de Werkgroep onvol doende informatie heeft om haar werk goed te kunnen doen. Een meerderheid van de raad steunde de LPM daarin. Gesprek met wethouder Van Hal is blij dat de Werkgroep Trekdijk meer gegevens kan krij gen, al kan hij niet inschatten of die nuttig zal zijn. ,,Ik weet nu niet wat we missen, dus ik weet ook niet hoe belangrijk die informatie zal zijn. We hadden erop vertrouwd dat we alles al hadden. Ik verwacht dus binnenkort een gesprek met de wethouder." Belangrijker vindt Van Hal dat er meer tijd komt om het plan voor het bedrijventerrein bij te sturen. ,,In april hebben we nog een verga dering van de dorpsraad, dus we kunnen met de dorpsgenoten pra ten over wat we willen en welk ad vies we gaan geven." De gemeente Middelburg wil een groot deel van het gebied aan de Trekdijk inrichten als bedrijventer rein voor met name logistieke be drijven. Verder moet er een groene bufferzone komen tussen de be drijven en het dorp. De gemeente raad heeft eerder ook al de grenzen voor overlast door de bedrijven, zo als geluid en stank, verlaagd om de inwoners te beschermen. werkenbij'zorgstroom.nl MIDDELBURG Ouderen in een groot deel van Middelburg hoe ven niet meer bang te zijn dat ze vanaf i mei zonder bus komen te zitten. Er blijft hoe dan ook een busje rijden, daar heeft de ge meenteraad voor gezorgd. In die bus kunnen mensen die slecht ter been zijn ook hun rol- lator meenemen. Dat is een eis van de gemeenteraad. Op 1 mei stopt de servicebus waarmee ouderen in het westen en noorden van Middelburg naar de binnenstad kunnen voor een bezoek aan de dokter, de winkels, de markt en het station. Wet houder Carla Doorn is al een tijdje in gesprek met de provincie en Connexxion over een oplos sing, maar zij liet eerder weten dat die er niet op tijd zal zijn. Buurtbus Een periode zonder bus was ech ter niet aanvaardbaar voor de ge meenteraad. Er moet een busje blijven rijden, al is het maar als tijdelijke oplossing. En dat is een buurtbus, die bestuurd wordt door vrijwilligers. Volgens de wethouders Carla Doorn (zorg en welzijn) en Chris Simons (verkeer) is dat bij nader inzien toch mogelijk. Zij waren zelf al met zo'n buurtbus bezig. Jongerenkoor Expo Zee-eeuw Werken van Elgar en Saint-Saëns Harpiste Merlijn van Mierlo en celliste Renate Apperloo geven van avond een concert in Middelburg. Er staan werken van onder an dere Saint-Saëns, Elgar, Part en Fauré op het programma. Het concert begint om 20.00 uur en is in de Doopsgezinde Exodus zaterdag 7 maart 2020 Bezoek Zorgstroom tijdens het 18 maart I 1 Lasloods M mM Vlissingen K- 13.00 -18.00 uurW m Werkgroep Trekdijk blij met inbreng Inwoners van Nieuw- en Sint Joosland krijgen nog een extra kans het plan voor een bedrij venterrein bij hun dorp bij te stu ren in de richting die zij zelf het beste vinden. ,,Dat is fijn, want er zijn de laatste maanden nog wel wat belangrijke dingen ge beurd", zegt Hans van Hal van de werkgroep Trekdijk. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland MIDDELBURG Een meter of 25 breed en maximaal 1 meter en 30 centimeter diep. De nieuwe Spiegelvijver in het Molenwaterpark is een prachtige plas water. Maar pas op: als het straks weer mooi weer is, mag je er toch niet in zwemmen. In de Spiegelvijver leven dieren, dus mensen mogen er niet in. Bovendien zit er geen zwemwater in; de vijver is de belangrijk ste opvangplek in het park voor water. Het Mo lenwaterpark moet regenwater uit de buurt opvangen, zodat er geen overlast ontstaat als het lang en veel regent. Daarom golft een deel van het park en liggen sommige delen iets die per. Ook daarin kan regenwater worden opge vangen. Dat is ook goed voor de planten en dieren in het park. foto lex de meester MIDDELBURG Het Christelijk Jonge renkoor Jigdaljahu geeft vanavond om 20.00 uur een concert in de Nieuwe Kerk van Mid delburg. Het koor, onder leiding van Bert Note- boom, brengt een geva rieerd programma. Kaar ten kosten 7,50 euro. VLISSINGEN Wethouder Rens Reijnierse opent van middag om 16.00 uur de expositie Zee-eeuw in Zorgcentrum Schelde- hof in Vlissingen. De ex positie bestaat uit wer- ken van cursisten van Schildercursus Vlissin- gen. De expositie is tot eind april te zien tijdens de openingstijden van Scheldehof aan de Pe- perdijk 263 te Vlissin- gen. MIDDELBURG InSalvation treedt vanavond op in Vlissingen. FOTO JOZUA DIELEMAN kerk aan de Lange Noordstraat. VLISSINGEN De band InSalvation komt vanavond met hun Exodustour naar de Stadskerk aan de Volta- weg 3 in Vlissingen. De band presenteert haar nieuwe album vanaf 19.30 uur. Kaarten via eventsforchrist.nl/event/ insalvation-exodus-tour. Zaterdag MIDDELBURG Zeeuws Archief, 10.00 uur: Internatio nale vrouwendag, bij eenkomst CDA Vrou wen; Cinema Middel burg, 19.00 uur: A Hidden Life; Schouw burg, 19.30 uur: Bal letschool Isabelle Zwaan; Koorkerk, 20.00 uur: Concert kamerkoor Cantus Choralis; Ontmoe- tingskerk, 20.00 uur: Concert Christian Verwoerd; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, 20.30 uur: optre- den Ruud Hermans; RITTHEM Theater de Verwach ting, 20.15 uur: Try- out Chris Verlaan; VLISSINGEN Het Bolwerk, 09.00 13.00 uur: Rommel markt Dansgroep Vlissingen; Edison- weg 10, 10.00-12.00 uur: Rommelmarkt t.b.v. goede doelen; Boekhandel 't Spui, 15.00 uur: Boekpre sentatie Lou Schout over het boek Jaco bus BellamyDe Piek, 21.00 uur: Tribute- band The Policed; ZOUTELANDE Dorpshuis, 19.30 uur: Muziekvereniging Luctor et Emergo; Zondag MIDDELBURG Koorkerk, 10.00-11.30 uur: Herdenkingscon cert Mathieu Meijs; Cinema Middelburg, 11.30 uur: Woman; Schouwburg, 13.30 uur: Balletschool Isa- belle Zwaan; OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Zoldergeheimen; VLISSINGEN Pakhuizen van het muZEEum, 11.30 12.30 uur: Concert Chekov pianotrio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34