Jakkeren is pure armoe Meer Zeeuwen getest, niemand positief Vrijspraak duo van afpersing Kast CORONAVIRUS 2 LEKKAGES OVERVLOEDIGE REGENVALA Sta je midden in de nacht opeens in een plas water, in een drijfnatte pyjama, terwijl het water overal uit je plafond druppelt. Het overkwam Terneuzenaar Jack de Putter, toen hij poolshoogte ging nemen waar toch die druppelgeluiden vandaan kwamen. BEVEILIGING i a zaterdag 7 maart 2020 Commentaar Het zijn witte raven: de automobilisten die nu alvast 100 rijden. Om te wennen aan de afspraak die we hebben gemaakt. Binnenkort is 100 kilometer per uur overdag de maximumsnelheid. Dat is nodig om de natuur te bescher men tegen stikstof. En het is goed voor minder CO2 en voor de portemonnee. Uit een peiling van deze krant bleek afgelopen week dat bijna de helft van de automobilisten die dagelijks veel rijden, voorspelt zich niet aan 100 te zullen houden. Daar zal wat grootspraak bij zitten, maar het is toch verontrustend. Hoe krijgen we iedereen op één lijn? Het begint bij handhaving. Als de pakkans klein is, blijft de verleiding heel groot om door te trappen. Daarom is het jam mer dat de politie niet meteen de beschikking heeft over vol doende mobiele trajectcontroles. De tweede actie is gemakkelijk: geduld hebben. Naarmate de wegen drukker worden, neemt de kans om 130 te rijden af. Even doorrijden heeft ook steeds minder zin. Zo went iedereen goedschiks of kwaadschiks aan de snelheidsverlaging. Het derde houvast is de sociale druk om langzamer te rijden. Die zal toenemen als meer mensen beseffen wat er op het spel staat. Het duurde even voordat rokers paria's werden. Het duurde even voor 'glaasje op - laat je rijden' gewoon werd. Zo zal het ook gaan met de snelheidsverlaging. En uiteindelijk zal breed doordringen dat jakkeren armoe is en rustig rijden een luxe. Goedschiks of kwaadschiks, uiteindelijk went iedereen aan de snelheidsverlaging MIDDELBURG Twee Terneuzena- ren zijn gisteren bij de rechtbank in Middelburg vrijgesproken van af persing. De rechtbank achtte het niet bewezen dat de 41-jarige J. El H. en de 46-jarige R. S. drie jaar gele den 5000 euro probeerden af te per sen bij een Axelaar en/of zijn zoon. Tegen het duo waren celstraffen geëist die gelijk waren aan het voor arrest: 274 dagen plus nog een jaar voorwaardelijk voor El H., en 222 da gen plus 180 dagen voorwaardelijk voor S. Eind juni 2017 kwam El H. bij zijn slachtoffer aan de deur met de me dedeling dat er snel 5000 euro moest worden betaald. Als dat niet zou gebeuren, werd het café van zijn zoon in Axel in brand gestoken, was het dreigement. Volgens El H., die zei in opdracht van No Surrender te handelen, had het slachtoffer een slechte kwaliteit wiet geleverd waardoor er een schadevergoeding betaald moest worden. Een dag eerder hadden El H. en S. bij het café van de zoon ook duide lijk gemaakt dat ze beter wel kon den betalen. De rechtbank kwam tot de vrijspraak omdat de afgelegde getuigenverklaringen onderling nogal afweken, waardoor niet is vast te stellen wat er precies is gebeurd. Potje leeg fonds Zeemansbeurs Fietspad verzakt langs Koningsweg Het fietspad langs de wa terkant aan de Konings weg wordt vervangen. De helft van het tegelpad is weggezakt door het intril- len van damwanden ter hoogte van de Timmerfa briek. Er komt een tijdelijk fietspad aan de andere kant van de Timmerfa briek. Dat is vanaf woens dag 11 maart gebruiks klaar en volgt de nieuwe straat Dokwerker, die vanaf de toekomstige Dokbrug naar de De Wil lem Ruysstraat loopt. Tot die tijd is het fietspad af gezet en smaller gemaakt. Ondine van der Vleuten Vlissingen Het is inmiddels een paar weken geleden, maar het plafond ligt nog open. Jack de Putter is niet de enige. Verzekeraar ZLM schat het aantal waterschades door de aan houdende regen de afgelopen we ken op zo'n 150. Dag in dag uit komt het water met bakken tegelijk uit de hemel. ,,We hebben de handen vol aan lek kages", bevestigt Gert-Jan Vlaander van Vlaander Groep in Axel. Bij Jack de Putter in Axel heeft het bedrijf in opdracht van verzekeraar ZLM in middels gezorgd dat er geen regen meer binnenkomt. ,,Er was kenne lijk een vetplantje gaan groeien bij de afvoer", weet De Putter nu. De Putter kan nu weer een beetje lachen, maar dat was een paar we ken geleden wel anders. ,,Het was een uur of twaalf en ik hoorde in de kamer boven druppels vallen. Toen ik de deur opende, voelde ik dat er water op de vloer stond. Het was pikdonker, want het licht deed het niet meer, waarschijnlijk door het vocht. Op verschillende plekken kwam er water uit het plafond. Een van de gipsplaten was al doorge zakt." Ernstig Toen hij er een zaklantaarn bijge haald had, zag De Putter pas goed hoe ernstig de situatie was. ,,Ik trok de gipsplaat omlaag zodat het water naar beneden kon stromen. Ik dacht: dan loopt het tenminste niet in mijn contactdozen. Emmers vol kwamen eruit, ik was gelijk nat. Het water zat overal in, tussen de isola tie, over het hele plafond. Ik heb maar snel de bedrading van de spotjes losgetrokken. Ik ben nog uren aan het dweilen geweest." Laminaat vervangen Het leed is nog lang niet geleden. ,,Het plafond ligt open om te dro gen", vertelt De Putter. ,,Er moeten nieuwe gipsplaten in, alles moet ge verfd worden, het laminaat zal denk ik ook nog wel vervangen moeten worden. Vanmorgen is er nog een elektricien geweest om te Emmers vol kwamen eruit, ik was gelijk nat. Het water zat overal in, over het hele plafond -Jack de Putter, Terneuzen kijken hoe het met de bedrading zit." Het gemiddelde schadebedrag ligt rond de duizend euro, weet Hans Korstanje van de ZLM. Maar er zijn ook flinke uitschieters. Kor- INBRAAKBEVEILIGING a MELDKAMER PAC a TOEGANGSCONTROLE a ALARMOPVOLGING a BRANDBEVEILIGING *24-uurs meldkamer-service ALMANAK Aan de ontbijttafel lag de krant open. Het Terneuzense stel had het tussen de boterhammen door over Splinter Chabot, die deze week indruk maakte in het programma De Wereld Draait Door. ,,Die Splinter Chabot, die is uit de kast gekomen, hè'', zei de vrouw des huizes. ,,Huh? Die is toch al lang uit de kast?'', reageerde haar man verbaasd. Zij weer: ,,Nee hoor, gisteren pas, lees ik.'' Daarmee leek de kous af, totdat Jens, met zijn vijf jaar de jongste in het huis, er tóch nog een vraag over had. ,,Mama, zat hij vast in de kast dan?'' BIJ NADER INZIEN Orkestrepetitie is morgen GOES De Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en ZorgSaam hebben de afge lopen dagen meer mensen laten tes ten op het coronavirus. Na onder zoek bleek niemand het virus bij zich te dragen. Hoeveel personen zijn getest laten de ziekenhuizen niet weten. Adrz en ZorgSaam zijn gestopt met het dagelijks melden van het aantal coronatests dat is uitge voerd. ,,Het begint een mediahype te worden", zegt woordvoerder Mi riam van Zuilen van ADRZ. ,,We willen mensen niet onnodig onge rust maken. Daarom zijn we nu ex tra voorzichtig met het naar buiten brengen van cijfers. Vooralsnog is er niemand positief getest." De zieken huizen volgen daarmee de richtlij nen van het RIVM. Maandag krijgt ziekenhuis Adrz vanuit het laboratorium een nieuwe reeks uitslagen binnen. ,,Dan weten we meer", zegt Van Zuilen. ,,Maar ook dan weet ik niet of we cijfers gaan noemen." Beide ziekenhuizen nemen geen enkel risico. Het Adrz laat weten dat de veiligheid van pa tiënten voorop staat en verzoekt be zoekers met griepverschijnselen niet naar het ziekenhuis te komen. Eerder al werden in totaal 39 men sen op het coronavirus getest. II VLISSINGEN Het Fonds der Zeemans- en Vissersbeurs is leeg. Dit jaar wordt het laatst geld uitgedeeld uit het potje dat overbleef na de verkoop van het Zee manserve, het 17e- eeuwse Cornelia Quaks- hofje in Vlissingen, aan woningcorporatie l'Escaut in 1997. De eigenaar tot dan toe, de Commissie van Beheer van het Fonds der Zeemans- en Vissers- beurs, schonk na verkoop van de 24 woningen het eigen vermogen aan de gemeente op voorwaarde dat jaarlijks projecten met cultuurhistorische waarde zouden worden gesteund. Met de 4500 euro per jaar zijn de laatste jaren onder meer boeken ver schenen en is Wim Hof- mans Stoorworm op een muur aan het Waaigat ge schilderd. VLISSINGEN Overal uit Lewestraat43,4481 BC Goes Kloetinge Tel.0113213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl LJ CAMERABEWAKING Tip? redactie@pzc.nl De openbare repetities voor het voorjaarscon cert van Het Zeeuws Or kest vinden niet van daag plaats, zoals eer der in deze krant werd vermeld, maar morgen (zondag). De repetitie begint om 14.00 uur in de Zeeuwse Concert zaal in Middelburg. Het concert zelf wordt ge geven op 12 maart (Scheldetheater Terneu zen), 13 maart (De Mythe, Goes) en 14 maart (Zeeuwse Con certzaal, Middelburg), steeds om 20.00 uur. Op het programma staat onder meer het Viool concert van Beethoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30