Bijeenkoms Tunnel onder spoor in Goes opent op 6 april Gereformeerde Gemeente is niet blij met spirituele beurs 2 MAIKEL HARTE Column Het was donderdagavond wel amusante televisie: het de bat met Mark Rutte over de marinierskazerne, al had het wel wat korter gekund. Veel mensen moesten toch ook nog eens zeggen hoe onbetrouwbaar het wel niet was van het kabinet, terwijl dat dan door twintig anderen ook al was gezegd. En dus bood Rutte dan voor de 21ste keer zijn excuses aan. Voor excuses kopen we natuurlijk helemaal niets, maar Rutte deed geen enkele toezegging, ondanks alle suggesties voor compensatie. Opvallend vond ik nog wel de uit leg over het afblazen van de mari nierskazerne. De verhuizing van de kazerne zou vooral binnen de ge zinnen van de mariniers op veel weerstand hebben gestuit. Een ma rinier is de helft van het jaar niet thuis en dan zou een verhuizing voor een gezin met een moeder die ook een baan heeft te belastend zijn. Dat begrijp ik niet: in het be drijfsleven zijn bedrijfsverhuizin- gen aan de orde van de dag en die nen gezinnen ook gewoon mee te verhuizen. Mag je bovendien van iemand en dus ook van zijn gezin, die voor volk en vaderland dient, niet nog wat meer flexibiliteit vra gen? Had je dan niet beter die ge zinnen kunnen compenseren in plaats van nu een hele provincie zo veel schade berokkenen? Een voordeel van deze hele af faire, en dat werd tijdens de bijeen komst ook terecht opgemerkt, is wel de verbroedering onder de Zeeuwen: met het kabinet als geza menlijke vijand verdween de eilan dencultuur als sneeuw voor de zon. Ik ben benieuwd hoe lang dit duurt als er geld te verdelen valt. In de Vlissingse gemeenteraad wekte kennelijk de roep om een tolvrije tunnel wrevel. Ten onrechte. De marinierskazerne is er gekomen als compensatie voor het verdwijnen van veel rijksdiensten uit de pro vincie, daarin is Zeeuws-Vlaande- ren met onder meer het weghalen van het UWV, de Belastingdienst en de rechtbank hard getroffen. De tol raakt bovendien heel veel Zeeu wen, het tolvrij maken is dan ook een logische vraag, dat zou het ook voor Vlissingers moet zijn. De eilandencultuur verdween als sneeuw voor de zon DE STELLING Vandaag: Wientjes is de ideale adviseur voor Zeeland Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NE&ERLANfe VOORZICHTIGER MET HAM&EN SCHUbtSEN Sluizen gestremd voor scheepvaart Coronavirus gijzelt Ilja Pfeijffer in Italië Middelburg Ook België ontdekt single Danny Vera De officiële opening is al op 2 april. Alle inwoners zijn die dag vanaf 15.30 uur welkom bij het informa tiecentrum aan de Lijnbaan. Na een openingshandeling en een al coholvrije toost mag iedereen tot 18.30 uur een kijkje nemen in en rondom de tunnel. Die wordt offi cieel overigens een spooronder- doorgang genoemd: de Ter Welle- gang. Rotondes Aan de spoortunnel, die voor een betere doorstroming van het ver keer moet zorgen, wordt al zo'n an derhalf jaar met man en macht ge werkt. Het treinverkeer werd er zelfs een paar weekenden voor stil gelegd. Aan zowel de noord- als zuidzijde van het spoor worden ro tondes en wegen aangelegd. Die worden in het weekend van 4 en 5 april aangesloten op de bestaande infrastructuur. Een nieuwe rotonde nabij het kantoor van Archikon vormt straks de spil in het gebied aan de zuid kant van het spoor. Vanaf die ro tonde kunnen mensen naar de tun nel, het Stationspark, de rotonde Poelplein of de nieuwe Jumbo. Die supermarkt ligt straks min of meer aan een doorlopende weg, want de huidige spoorwegovergang aan de Spoortunnel moet zorgen voor een betere doorstroming van het verkeer Van Hertumweg wordt afgesloten. Helemaal doodlopend is het niet, want via het parkeerterrein van de Jumbo en de Van Doornestraat kunnen automobilisten straks ook altijd nog naar de Anthony Fokker straat rijden. Aan de noordkant van de be staande overgang wordt ook een ro tonde aangelegd. Daar moest een deel van het parkeerterrein van de andere Jumbo-vestiging voor wij ken. Om het verlies van deze par keerplekken te compenseren zijn tegen het spoor aan nieuwe vakken aangelegd. Die zijn ondertussen be schikbaar. De beurs wordt gehouden door spi ritueel centrum 't Westlicht in Goes. Bezoekers kunnen onder meer (tarot)kaarten laten leggen en helderzienden, mediums en para gnosten raadplegen. Zaken die de goedkeuring van veel christenen niet kunnen wegdragen. Hoewel de zogeheten Spirituele Westlicht Beurs al vaker is gehouden in de ge noemde kerk, staan de leden van de Gereformeerde Gemeente er van daag voor het eerst. ,,In het verleden waren we wel altijd aanwezig bij de beurs Paraview, die eerst in de Zee landhallen en later in Omnium werd gehouden'', vertelt scriba Gijsbert Geijtenbeek. Bijbel Dat de beurs nu uitgerekend in een kerk plaatsvindt, maakt het volgens Geijtenbeek nog pijnlijker. Hij denkt dat de actie van vandaag echt zin heeft. ,,Juist omdat we daar veel mensen hopen tegen te komen waarmee we eigenlijk veel gemeen hebben", legt hij uit. ,,We zijn alle maal op zoek naar het onzichtbare, naar het spirituele. Alleen denken wij met de Bijbel het beste kompas te hebben om dat doel te bereiken.'' Geijtenbeek vindt dat christenen soms wel eens te verlegen zijn en hun boodschap wat luider zouden mogen uitdragen. Anderzijds wil hij er vandaag zeker niet met een opgeheven vinger staan. ,,Want eerlijk is eerlijk: daar hebben we soms ook een handje van.'' De le den van de evangelisatiecommissie hopen op een respectvolle wijze in gesprek te gaan met bezoekers van de beurs en eventueel ook voorbij gangers. Gesprek De Grote Kerk is eigendom van de Protestantse Gemeente in Goes. De verhuur ervan, voor allerlei evene menten, is in handen van een stich ting. Geijtenbeek sluit niet uit dat de Gereformeerde Gemeente bij hen nog eens aanklopt om te praten over het feit dat de kerk nu wordt verhuurd voor een spirituele beurs. Vooralsnog ligt de nadruk echter op het in gesprek gaan met bezoekers ervan. zaterdag 7 maart 2020 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik houd me keurig aan de 100 kilometer per uur 791 reacties OW HET GRIEPVIRUS HAHA.. IK. &ACHT FF... W-V/X- m TERNEUZEN Alle sluizen in Terneuzen worden gestremd voor de scheepvaart, omdat het peil in het Kanaal Gent-Terneuzen te hoog staat en de sluizen moe ten worden gebruikt om overtollig water te lozen op de Westerschelde. De Middensluis zal zaterdag gestremd zijn van 2.00 tot 11.30 uur en de be langrijkere West- en Oostsluis van 4.00 tot 10.00 uur. Het streefpeil voor het Kanaal Gent- Terneuzen is 2,13 meter boven NAP, dat lag gis termiddag bij de brug Sluiskil door overvloedige regenval op 2,45 meter boven NAP SLUIS De Nederlandse dichter, schrijver en essayist Ilja Leonard Pfeijffer heeft zijn Boekenweektoernee door Nederland afgelast. Pfeijffer woont in het Ita liaanse Genua, dat in een zone ligt waar de Neder landse overheid een ne gatief reisadvies voor heeft afgegeven. Pfeijffer schrijft in een verklaring dat ,,het op dit moment onverantwoord zou zijn om naar Nederland te reizen. Ik zou het mijzelf nooit vergeven als ik de gezondheid van mijn le zers ongewild en onge merkt door roekeloos en thousiasme in gevaar zou brengen. Woensdag zou Pfeijffer in Sluis zijn. Danny Vera bestormt voor het eerst ook de Vlaamse hitlijsten. Rol ler Coaster is deze week op nummer 46 binnen gekomen in de Ultratop, de officiële hitparade van België. Eerder stond het populaire nummer al 33 weken in de Neder landse Top 40, met een 14e plaats als hoogste notering. De nieuwe sin gle, Oblivious Desire, heeft de Top 40 nog niet gehaald. Danny Vera doet in het najaar tij dens zijn clubtour ook België aan. Op 23 okto ber speelt hij in de grote zaal van De Roma in Antwerpen. De nieuwe spoortunnel nabij de Van Hertumweg in Goes gaat op maandag 6 april open. Vanaf die dag kunnen automobilisten, fiet sers en voetgangers onder het spoor door. Rob Paardekam Goes De Gereformeerde Gemeente in Goes betreurt het dat er van daag een spirituele beurs wordt gehouden in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Leden van de evangelisatiecommissie van de kerk zullen tijdens het evenement in gesprek gaan met bezoekers. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2