MEDIA CULTUUR 25 De hilarische en ontroerende Broadwayhit slecht gaan, een jaar lang. Ik vind het in het moment ook niet erg om me kwetsbaar op te stellen.'' Lachend: ,,Nu denk ik wel: kut man, wat heb ik gedaan? Ik vind het fucked up, vooral hoe ik eruit zie. Ik geef geen fok om wat mensen denken, maar ik vind het vervelend dat de minderjarige kids die mij op een voetstuk hebben gezet, gaan zien dat ik superslecht ga.'' ,,Ja... maar ik vind het ook wel leer zaam voor ze. Ze zien dit nu van mij, maar er zijn meer mensen die kam pen met zulke problemen. En wat ik wel positief vind, is de progressie. Er zijn momenten dat ik kan zien: hier ben ik gestopt met wiet, ging ik spor ten, en ben ik in twee weken tijd on wijs afgevallen. Dat vind ik wel moti verend.'' Na een trek van een sigaret: ,,Het zijn gewoon twee levens, die ik leid. Op het moment ben ik vooral bezig met mijn muziek, met mijn nieuwe album.'' ,,Neenee. Elke dag sporten, vroeg slapen en goed eten: het is niet per se met te mixen met mijn artiestencar rière, maar het punt waarop ik nu zit, nachten doorgaan in de studio, dan werkt het niet. Het is niet dat ik het gevoel heb dat ik zonder wiet geen muziek kan maken, maar het is ge woon een feit dat je heel lang op een stoel kan blijven zitten als je blowt.'' ,,Dat is wel gek, ja. De reden dat ik dat zeg is omdat elk lichaam anders re ageert op zulke dingen. Kijk, ik heb ook een foto van Bob Marley aan m'n muur; hij kon die pressure wel aan. En mensen met adhd worden er rustig van. Maar voor mij is het eigenlijk wel fucked up, voor het overgrote deel van mijn leven. MaarLange stilte, nog een hijs van een sigaret. ,,Ik ga het gewoon fixen. Als m'n album uit is, ga ik de draad weer oppakken, vroeg slapen en stoppen met smoken. Ik heb al laten zien dat ik het kan: mijn eerste album heb ik gemaakt van mijn 15de tot mijn 19de, en ik be gon pas met wiet roken op mijn 18de.'' ,,Ik heb ongeveer 25 nummers af, maar moet nog een verhaal maken. Ik wil dat er dynamiek in zit, met af en toe een kwetsbaar liedje, soms een die wat meer rough is. Ik heb lang geen muziek uitgebracht, en ik vond het ook leuk om tussendoor wat lied jes met anderen uit te brengen. Mis schien ben ik te lang een kluizenaar geweest.'' Hoe lang was je een kluizenaar? ,,Vanaf Rémi, tot nu, en misschien voor Rémi ook wel. En ik vind het ook wel lekker om alleen te zijn. Als ik in een bepaalde mood zit, dan kan ik hier zomaar twee dagen achter elkaar playstationen met de gordijnen dicht.'' ,,Ik weet het in te calculeren. Nori is hier twee, drie keer per week, soms vaker. Ik begin steeds meer dingetjes te begrijpen. Als ik haar neerleg bij voorbeeld, en ze gaat huilen; vroeger pakte ik haar gelijk. Nu weet ik: ik moet haar even met rust laten, dan gaat ze slapen.'' Wilde je al lang kinderen? ,,Eigenlijk al mijn hele leven. Ik zie Het is gewoon een feit dat je heel lang op een stoel kan blijven zitten als je blowt het wel vaker om me heen, dat als je een stugge band hebt met je vader, dat een kind een nog grotere blessing kan zijn, omdat je.... ik wil het goed formuleren, want het is geen pay back. Maar het voelt goed dat er ie mand is die onvoorwaardelijk van je houdt. Dat je weet: op deze persoon kan ik forever rekenen.'' ,,Ik kan het eigenlijk beter relative ren. Er zijn absoluut geen negatieve gedachtes bijgekomen sinds zij is ge boren, eerder andersom.'' ,,Dat gevoel heb ik wel. Maar ik weet ook uit mijn omgeving dat als je niet alle middelen hebt om voor je kind te zorgen, en niet samen bent met de moeder, het allemaal hectisch kan lopen. Dat heeft eigenlijk niet per se met Nori te maken, ik denk dat ik het afgelopen jaar toch wat volwassener ben geworden. Ik vind het moeilijk om onder woorden te brengen. Het voelt niet alsof mijn vader me iets heeft aangedaan, en dus ook niet dat ik hem moet vergeven. Ik probeer nu gewoon onze band te fixen en er het beste van te maken.'' ,,Ik ben down voor alles, echt volwas sen ben ik niet en ga ik ook nooit worden.'' Lachend: ,,Ik zag filmpjes op internet van vaders die van die Frozen-jurken voor hun dochters aantrekken. Als Nori dat zou willen, trek ik zo'n jurk aan. Het gaat zo goed met haar; ze loopt al, is altijd vrolijk, en lacht de hele tijd. Dat is eigenlijk het enige wat ik moet regelen, toch?'' Bestel tickets op pzc.nl/boots Het voordeel van PZC zaterdag 7 maart 2020 PC kluizenaar En dat een van de succesvolste rappers van het land superveel blowt. Gaan die levens niet samen? Ronnie Flex tijdens een concert in Am sterdam. FOTO ANDREAS TERLAAK/LUMEN 3Doc: De vlucht van Ronnie (VPRO), vanavond, 22.05 uur, NPO 3 Wiet maakt je paranoïde en ze nuwachtig. En toch kan je het niet als iets fucked ups zien, zeg je in de documentaire. De lancering van je nieuwe album is op het laatste moment uitge steld. In de film zeg je ook dat het lekker lui gamen met vieze pizzadozen om je heen voorbij is met een kind. 44 Je vader vertrok op je dertiende naar de Verenigde Staten. Daarna is het contact verwaterd, mede vanwege financiële problemen. Kijk je anders naar jullie band nu je zelf een kind hebt? Je denkt niet: wie laat in gods naam z'n kind achter? Wat voor vader wil je voor jouw dochter zijn? Met o.a. Vajèn van den Bosch, Naidjim Severina en Jonathan Demoor In deze hilarische, brutale en ontroerende musical erft Charlie de slechtlopende schoenenfabriek van zijn vader. Dan komt Simon op zijn pad. De als bokser opgevoede Simon gaat het liefst door het leven als de flamboyante Lola. Om de fabriekte redden storten Charlie en 'Lola' zich op de markt van kinky laarzen voor dames die eigenlijk geen dames zijn. Niet iedereen in de fabriek is even blij met deze nieuwe richting. Een met prijzen overladen feel-good musical over nieuwe kansen en jezeLf kunnen zijn, met swingende choreografieën en muziek van wereldster Cyndi Lauper. *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25