Ladies Niah O 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ronnie Flex (27) mag dan een van de succesvolste Nederlandse rappers van nu zijn: in een nieuwe documentaire ziet zijn leven er een stuk minder rooskleurig uit. ,,Ik vond 'm heavy, man.'' Laat ik de knuppel maar genadeloos in Me rels kippenhok werpen: ik denk niet dat het gaat lukken met Ladies Night. Hoe leuk ik sommige types op de bank ook vind, hoe zeer ik het toejuich dat er méér vrouwen hun me ning dürven geven op tv - dit wordt niks. Het is een boude bewering, dat realiseer ik me. Ik zie in gedachten die leuke Merel Westrik al samen met Linda de Mol dartpijltjes naar mijn foto gooien. Maar als je als makers na twee maanden koortsachtig brainstormen niets be ters kunt bedenken voor de opening van seizoen twee dan het volledig uitgekauwde 'goh wat is het fijn dat er tegenwoordig ook volle vrouwen en mannen met sproeten op de catwalk lopen', dan is pijnlijk duidelijk dat je weinig toe te voe gen hebt aan het bestaande aanbod op tv. De hardwerkende dertigplusvrouw, de doel groep van Ladies Night, offert daar heus niet snel een uur van haar kostbare vrije tijd aan op. Het luchtige gekoer over hoe vervelend het is dat er in hippe boutiques nooit een 42 hangt, terwijl dat wel de gemiddelde damesmaat is, heeft ze namelijk al honderd keer gehoord. En daarbij, als je mensen oproept hun vetrollen te omarmen, laat je dan als programma niet sponsoren door een nieuwe afslankformule. Dat is nogal hypo criet. De kijkcijfers zeggen hetzelfde. Merel zat af gelopen dagen in zo ongeveer elke tv-show om de boel te promoten, maar toch kwam ze woens dag niet boven de 257.000 kijkers uit. En vergeet de dooddoener dat vrouwen Net 5 nog moeten vinden. Een aangekochte dramaserie deed het afgelopen maanden op hetzelfde tijdstip bijna twee keer zo goed. Ook Olcay Huiselijk Geweld scoorde woensdag aansluitend aan Ladies Night stukken beter. Waarom het bij de mannen al jaren wél lukt? VI heeft het voetbal. Natuurlijk kijken er ook mensen die louter willen horen wat Derksen en Gijp over politiek of Bridget Maasland te zeggen hebben. Zoals ik. Maar voetbal is het actuele alibi waarom die drie uitgesproken karakters twee keer per week met elkaar aan tafel schuiven én wat het gros van de fans naar Veronica doet zappen. Zo'n alibi mist Ladies Night. Ik wil hier graag een suggestie aandragen, maar ik kan ook niet verzinnen wat dat zou moeten zijn. Als het op de bank bij Merel ineens elke week over politiek of tennis gaat, kijkt er nog niemand, vrees ik. De enige conclusie is dat een vrouwentalkshow volkomen overbodig is in Nederland. En dat is eigenlijk best positief. Quote van de dag Het zou zoveel makkelijker zijn met iemand naast je die je steunt en die je liefheeft om wie je bent Brief voor de Koning komt later Komedie Finkers veel bekeken DOCUMENTAIRE Hannah Stöve Het was begin 2018 groot nieuws: Ronnie Flex was in een kliniek opge nomen om zijn wietverslaving de kop in te drukken. Hij verbleef in een villa waar hij onder begeleiding van psychologen afkickte en werd door de media onthaald als voorbeeld voor de jeugd. ,,Rehab hielp zeker'', vertelt de rap per nu in zijn vrijstaande gezinswo ning in Capelle aan den IJssel. Hij kocht de woning zo'n twee jaar gele den. Het huis is speels ingericht voor zijn eenjarige dochtertje Nori, met grote knuffelberen, speelgoed en een felroze trapautootje in de woon kamer. Ze scharrelt gezellig rond en gooit haar gezichtje af en toe diep in haar vaders nek. ,,Niet roken is niet het probleem'', zegt hij. ,,Dat kan elke dag, dat kan ook nu. Maar om het/o- rever vol te houden, dat is zo moei lijk.'' Ronnie Flex werd het afgelopen jaar gevolgd voor De vlucht van Ron nie, het vervolg op een eerdere docu mentaire over hem. Filmmaker Sacha Vermeulen maakte een intiem por tret. We zien de rapper de ene na de andere dampende joint opsteken, en met een grauw gezicht en donkere wallen vertellen dat hij de wiet toch echt, echt wil opgeven. Intussen moet hij zijn rol als nieuwbakken vader uitvogelen - eind 2018 kreeg hij Nori met Wafae Kefi, beter bekend als dj Wef, met wie hij geen relatie heeft. En dan is er ook nog de druk om weer een hital bum af te leveren na het succes van de plaat Rémi (2017). De documen taire is geen lichte kost. ,,Ik vond 'm ook heavy, man. Ik wil 'm niet meer zien. Je ziet me gewoon de hele tijd Nori is hier twee, drie keer per week. Ik begin steeds meer dingetjes te begrijpen. Het gaat zo goed met haar —Gordon laat op Instagram weten nog altijd op zoek te zijn naar een grote liefde. zaterdag 7 maart 2020 NETFLIX De première van Netflix-serie The Letter for the King, naar het jeugdboek van Tonke Dragt, in Pathé Tuschinski op 16 maart is af gelast. Netflix wil, gelet op het coronavirus, geen risico nemen. FILM De Beentjes van Sint Hildegard, de eerste bios coopfilm van cabaretier Her man Finkers is al vier weken lang de best be zochte bios coopfilm van Nederland. Al bijna 400.000 mensen zagen de film. ■u 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24