5 Becam JOL Bernard Wientjes Ronnie Flex Özcan Akyol: In het gezin Van Hecke Verbrand geen geld begint het proces over de aanslag op de MH17. Er vielen 298 doden, onder wie 196 Nederlanders. gerechtigheid Walcheren moet Zeeland aan compensatie helpen ZEELAND 1 'Misschien ben ik te lang een kluizenaar geweest' 'Het is alsof ik in een vreemde droom leef' 6eko draait alles om voetbal. De broers spelen bij NAC, Kloetinge en Arnemuiden Bespaar gemiddeld 3.000,- op je lening. doe de check op becam.nl jjè ff Joost Bosman Moskou ,,Wilt u een eerlijk ant woord? Ik word er niet warm of koud van'', zegt Doe binski. ,,Ik weet dat ik als Russische burger niet kan worden uitgeleverd. Het staat in de Russische grond wet. Die beschermt me.'' De inmiddels gepensio neerde generaal wordt me deverantwoordelijk gehou den voor het transport van de Buk-raket uit Rusland die op 17 juli 2014 vlucht MH17 neerhaalde. Daarbij kwamen alle 298 inzittenden om het leven, onder wie 196 Neder landers. Doebinski komt, net als de andere drie verdachten, niet naar het proces, dat maandag begint in de rechtbank bij Schiphol. ,,We zijn al als schuldigen aangewezen. Niet eens voor het afschieten van de Buk, alleen maar voor het transport ervan. Want ze kunnen niet zeggen wie de Buk heeft afgeschoten en waarvandaan. Toch hebben ze ons vieren schuldig ver klaard.'' De Rus vindt het bewijs tegen hem niet geldig. ,,Er zijn verdachten aangewezen. En er zijn tien tot twaalf anonieme getuigen. Het Openbaar Ministerie mag kennelijk doen wat het wil en anonieme getuigen mo gen praten over de zoge naamde lancering van een Buk. Dat is je reinste mani pulatie. Want er is geen en kel bewijs.'' Een vriend van Doebinski verklaart tegenover deze krant dat de oud-generaal met hem sprak over de MH17-ramp. Doebinski zou hem hebben gezegd dat Moskou achter de aanslag zit. Maar dat ontkent de oud- generaal. ,,Hij is een voorma lige vriend. En als hij liegt, is dat zijn keuze." De afgetapte telefoongesprekken die als bewijs tegen hem gelden, zijn volgens Doebinski 'ge monteerd'. Aan de nabestaanden van de slachtoffers van MH17 zegt Doebinski: „Niemand van ons heeft ook maar iets te maken met het neerschie ten van MH17. Niemand heeft een bevel gegeven, nie mand heeft op een knop ge drukt. En natuurlijk heb ik medelijden met de slachtof fers en nabestaanden. Geen normaal mens zou dat niet hebben. Maar ik heb een schoon geweten.'' Wat er dan wel is gebeurd op 17 juli 2014, zegt Doe- binski niet te weten. ,,Of het was een Oekraïense Buk, of een straaljager, of een ge vechtsvliegtuig. Zodra de zwarte dozen werden ge vonden, hebben we ze over gedragen. Terwijl we de mo gelijkheid hadden ermee te knoeien.'' zaterdag 7 maart 2020 Nieuwsmedia 1688 zi c? Handgel heeft geen zin! Wel doen: wassen met zeep katern ZO P5 P24 BOEKENWEEKMAGAZINE Z-katern 15, 16 en 17 ZATERDAG 7 ZONDAG 8 MAART 2020 rÏS ïéimmmm MH17-verdachte: 'Schoon geweten' Let opl Geld lenen kost geld oJT De Russische ex-generaal Sergej Doebinski voelt zich volkomen veilig nu de strafzaak tegen hem en drie andere verdachten van de aanslag op vlucht MH17 komende maandag begint. Dat zegt hij in ge sprek met deze krant. Bijlage Z Vanaf zondag opnieuw 9°C regen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1