ECONOMIE 15 ft Vrouwelijke managers nog ver in de minderheid Vrouwen hoeven niet te twijfelen dat ze bij ons de top kunnen bereiken We kijken bij binnenkomst naar persoonlijkheids types „Precies. Een team dat alleen maar doelgericht is zou van alles doen zon der bij die beslissing stil te staan. Maar een team dat alleen maar har monie zoekt, gaat helemaal niet over tot actie. Nu is het zo dat doelgerichte types vaak man zijn. En harmonie- zoekende types vrouw. Als je die ty pes bij elkaar brengt, meng je die ver schillende soorten energie en krijg je evenwichtigere teams. Natuurlijk is niet iedere man alleen doelgericht en iedere vrouw alleen maar op zoek naar harmonie. Een man kan ook ge richt zijn op harmonie en een vrouw juist heel doelgericht. Er zijn daar- naast ook andere factoren die een rol spelen in iemands persoonlijkheid." ,,Als ik spreek vanuit eigen ervaring, dan zie ik dat het verschil maakt dat er nu evenveel vrouwen als mannen in de board zitten. Moet er een beslis sing genomen worden, dan komen verschillende invalshoeken aan bod en wordt er dan pas besloten. Het kost misschien iets meer tijd, maar op de langere termijn levert een juiste beslissing meer op dan eentje waar je van terug moet komen.'' ,,Ik heb zelf gemerkt dat, als er wel vrouwen bij zitten maar dat zij toch in de minderheid zijn, zij toch min der snel hun mening durven geven en meer afstand houden. Het even wicht daarin - dat zowel mannen als vrouwen zich evenveel laten horen - bereik je volgens mij alleen als de aantallen echt gelijk zijn.'' -Carola de Bont ,,In ons bedrijf is het de norm gewor den. Het zit verankerd in ons beleid en onze bedrijfscultuur. Vrouwen binnen onze organisatie hoeven er niet aan te twijfelen dat ze bij ons de top kunnen bereiken. Daar zijn im mers al vrouwen aanwezig. Pas als we bezoek hebben uit het buitenland of we een nieuw bestuurslid van buiten de organisatie krijgen, merk je aan hun verraste reacties dat het toch wel speciaal is. Zij zitten niet vaak met zoveel vrouwen om tafel, maar ze vinden het altijd leuk.'' ,,Over het algemeen wel, maar je moet je aan elkaar aanpassen. Ik kan me voorstellen dat de mannen soms denken, 'kunnen we hier niet sneller doorheen' en dat de vrouwen zich juist afvragen, 'ho wacht eens, we moeten dit en dat aspect nog bespre ken'. Maar uiteindelijk leveren de verschillen in hoe we naar bepaalde zaken kijken juist het meest op.'' ,,We zijn een heel eind gekomen, maar er zijn nog wat verbeterpunten. In de fabrieken zie je dat er nog steeds meer mannen werken. Boven dien hebben we een salesafdeling die vooral uit mannen bestaat en een marketingafdeling met vooral vrou wen - dat is zo'n klassiek onder scheid waar we op termijn wel vanaf willen. Er is dus nog genoeg werk aan de winkel.'' zaterdag 7 maart 2020 GO In Europa zijn er voor elke vrou welijke manager bijna dubbel zoveel mannen in leidingge vende posities. En dat ondanks het feit dat vrouwen 48 procent van de arbeidsmarkt vormen. Dat blijkt uit onderzoek van Euro- found, aan de vooravond van In ternationale Vrouwendag. Samen hebben de 27 lidstaten van de Europese Unie zo'n 6,7 miljoen managers - hiervan zijn er circa 2,5 miljoen van het vrou welijke geslacht ofwel gemiddeld 37 procent. Er zijn wel aanzienlijke verschil len in het aandeel van vrouwe lijke managers. In Litouwen, Hon garije, Bulgarije, Cyprus en Let land is meer dan 40 procent van de managers vrouw. Dat is meer dan 5 procent boven het EU-ge- middelde. In Griekenland en Tsjechië ligt dat percentage onder de 30 procent. En jullie willen niet alleen maar 'rode' kandidaten, of alleen maar 'groene' types... -Carola de Bont, directeur HR van Nestlé Terug naar de verhouding tussen mannen en vrouwen: wat levert het jullie als bedrijf op? En de wettelijk verplichte dertig procent, is dat niet hoog genoeg? Vinden jullie het zelf eigenlijk nog bijzonder dat er evenveel mannen als vrouwen zijn? A Zes van de acht vrouwelijke directeuren van Nestlé in Neder land. Staand,van links af: Marjolijn Niggebrugge, Va lerie van Schaick, Martine Olijslagers-Kuip. Zittend, van links af: Kassandra Surber, Natalia Eliseeva, Judy Schnitger - Zwin- kels. FOTO NESTLÉ Kunnen de mannen en de vrouwen het altijd eens worden in de board? Is Nestlé er nu helemaal, qua ge lijkheid tussen mannen en vrou wen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15