In de Veerhaven zit je op de nieuwe steiger bijna in het water IN DE REGIO 6 Arbeidsmigranten Cadzand De inwoners van Cadzand kwamen in oktober vorig jaar in verzet tegen de bouw van appartementen en studio's voor drie- a vierhonderd tijdelijke werknemers. ,,Zo'n ontwikkeling past niet bij de schaal van een dorp als Cad zand", stelt wethouder Peter Ploe- gaert. ,,Dat staat los van de vraag of er zoveel behoefte is aan huisves ting voor tijdelijke werknemers." Dat er in Sluis woonruimte nodig is voor tijdelijke werknemers staat wel vast. Zeker in het hoogseizoen komt de toeristische sector handen te kort. Veel mensen van buitenaf werken dan op vakantieparken en in de horeca. Sluis beschikt niet over exacte cijfers. De denkgroep New Babylon 3 heeft het eens uit gezocht, weet Ploegaert, en die kwam uit op drie- a vijfhonderd tij delijke werknemers. Mogelijke overlast Dat is een beperkt aantal in verge lijking met de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone, waar de gemeente Ter- neuzen wel grootschalige huisves ting toestaat, zoals op het voormalig Philips-terrein. Het idee is dat dit de woonwijken ontlast, zeker in straten waar vrij veel arbeidsmi granten wonen en overlast op de loer ligt. Klachten over tijdelijke werknemers zijn er volgens Ploe- gaert nauwelijks in Sluis. ,,We ho ren er tijdens kernbezoeken ook zelden of nooit iets over." B en W van Sluis willen dit graag zo houden. Een serie nieuwe be leidsregels is daarom vorig jaar op gesteld voor de huisvesting van tij delijke arbeidskrachten. De inspraak is nu afgerond. De gemeenteraad beslist er deze maand over. Vinger aan de pols Sluis kiest voor kleinschalige huis vesting: vier tijdelijke werknemers per woning. Bij een groter aantal, tot maximaal tien, wordt een om gevingsvergunning verplicht. De gemeente kan zo de vinger aan de pols houden en er wordt voldaan aan eisen als brandveiligheid, be heer en dat er genoeg woonruimte per bewoner is. De leefbaarheid van een woonkern moet ook gewaar borgd zijn. Huisvesting op bedrij venterreinen blijft verboden, even als op vakantieparken, met uitzon dering van eigen personeel. Nieuw is dat B en W het gebruik van leegstaande panden in het bui tengebied willen toestaan, wat de gemeenteraad eerder bepleitte. In dat kader laat Ploegaert een ope ning voor de huisvesting van zo'n twintig tijdelijke werknemers aan de rand van Cadzand-dorp, in een loods en woonhuis aan de Maria- straat 42. Wielenfabrikant Gruva Techniek zit daar vlakbij. Instem ming van Gruva is nodig, aldus Ploegaert, om het plan uit te kun nen voeren. Multraship-kopstuk Muller en wethouder Van Hulle knipten even daarvoor een rood-wit- blauw lintje door. Dat was op zich een simpele handeling, maar wie de voorgeschiedenis kent, wist dat er veel symboliek achter zit. Al sinds 2004 is nagedacht over de aanpak van de Veerhaven. Drie jaar geleden kwamen de ontwik kelingen in een stroomversnelling, nadat Multraship de veerhaven van het Rijk overnam. ,,Voor die tijd zijn er een paar immense plan nen voorbij gekomen, maar wat we nu doen past veel beter bij de maat en het karakter van Terneu- zen'', stak Van Hulle de loftrom pet. De vorige steiger was er zo slecht aan toe, dat niemand er niet meer op mocht. De nieuwe, 160 meter De nieuwe, 160 meter lange steiger nodigt wandelaars uit om te verpozen lange steiger nodigt wandelaars juist uit om te verpozen. Wie op het bankje op de kop van de steiger plaatsneemt, zit haast letterlijk in het water. Dat gevoel wordt nog versterkt doordat de steiger mee beweegt met eb en vloed. Multra ship gaat er gebruik van maken. Volgende fase De aanpak van de veerhaven gaat weer een volgende fase in, na de aanleg van een scheepsspotters- plek en een speeltuin van wind molenonderdelen. Bij Brasserie Westbeer en op drie dijkovergangen komen beton nen balkons; zitplekken met zicht op zee. Ook wordt de parkeer plaats bij de Westbeer heringe richt. De eerste constructies zijn klaar voor de havendagen eind juni. Combinatie van topmuzikanten Vrouwendag in Malpertuus Sluitstuk Vogelvrij MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 7 maart 2020 Streep door omstreden huisvesting Grootschalige huisvesting van tijdelijke werknemers blijft taboe in de gemeente Sluis. Het college van B en W van Sluis geeft daarmee gehoor aan inwo ners van Cadzand. Harmen van der Werf Oostburg Kees Muller en Frank van Hulle zetten zich gistermiddag de monstratief op een bankje op de nieuwe steiger in de Veerha ven in Terneuzen. Ze gaven ermee het goede voorbeeld. In woners en toeristen mogen er vanaf nu flaneren en op een bankje genieten van het uit zicht op de haven en Wester- schelde. Raymond de Frel Terneuzen TERNEUZEN Niets is wat het lijkt. Een prachtige combinatie van topmuzikanten met een unieke combinatie van instrumenten, zang stem, harmonium en Steinway-vleugel. Bart Rodyns, Nicolas Callot en Griet de Gey- ter geven morgenmid dag een concert in Ter- neuzen: een geweldige ervaring in een bijzon dere setting. Het concert begint om 15.00 uur en vindt plaats bij Porgy en Bess. Kaar ten kosten 17,50 euro per stuk en zijn verkrijg baar via porgyenbess.nl. CLINGE De eerste Vrouwendag in dorpshuis Malpertuus in Clinge was vorig jaar zo'n succes dat Sandra, Sophie en Anna Meer- schaert hebben beslo ten een tweede Vrou wendag te houden. Deze dag is morgen, op Internationale Vrouwen dag, van 13.00 tot 17.00 uur. Vijfendertig stands zijn er van vrouwelijke on dernemers uit de regi. Ook zijn er lezingen van onder andere osteopaat Martine De Vos en work shops yoga en mindful dance. Bart Rodyns is morgen te zien en te horen in Porgy en Bess. foto marco mertens SLUIS In de raadszaal van het Belfort in Sluis is mor gen het sluitstuk van de expositie So lach doch mal.... van Ramon en Bastiaan de Nennie. Het programma begint 14.00 uur met liedjes, zin gende zagen en een ge sprek over kunst en 'de filosoof met de hamer' onder leiding van kunst criticus Nico Out. Zaterdag AXEL De Halle, 09.30 -12.00 uur: kleding- beurs; 20.00 uur: Iers/Schots/Kelti sche muziekavond; BIERVLIET Dorps huis, 20.00 uur: To neel Kakentoe De Biervlietse paus; HOEK Langestraat 53, 09.00 uur: Snuf- felmarkt; HULST Tabakstraat 22, 09.00-12.00 uur: Madocke boeken markt; Den Dullaert, 20.30 uur: Minifesti- val Rock Trechter; OOSTBURG Ledel- theater, 12.00 uur: Heel Zeeland Bakt voor kinderen; SLUIS Raadszaal Belfort, 19.30 uur: Concert muziekver eniging Apollo Sluis; SINT JANSTEEN Dorpscentrum, 10.00 uur: Jaarmarkt; Kerk, 09.00 uur: Streekproducten- markt; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding; De Kameleon, 10.00 uur: Rommelmarkt; Zondag BIERVLIET Dorps- huis, 14.30 uur: To neel Kakentoe De Biervlietse paus; HULST De Lieve, 14.30 uur: Uit op zon dag; Bioscoop Koning van Engeland, Film Bombshell in het kader van Internatio nale Vrouwendag; OOSTBURG Ledel- theater, 14.30 uur: Voorstelling Toon (Hermans) Leeft; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 15.00 uur: The Sunset Bunch; SINT JANSTEEN De Warande, 09.00 uur: Postzegelclub, biljar ten. Kees Muller van Multraship en wethouder Frank van Hulle openden gistermiddag de nieuwe stei ger in de Veerhaven in Terneuzen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 149