1 i specialist Geniet van zacht water Jumbo wil vergunning voor Foodmarkt Café water i Kinetico Premier Compact W 1995 7 B.O.L.U.Z. BROMFIETSBEURS Op een mooie zomeravond een rondje op de brommer. Zonnetje, de geur van tweetakt in de neus en met een rustig gangetje toeren. Het is het ultieme genieten, zeggen Ad Wondergem en Sjacco Vermeulen. *1 Ze zijn brommerlief hebbers pur sang. Beide zijn lid van B.O.L.U.Z.: Bromfiets Oldtimer Liefhebbers Uit Zeeland. Een club met zo'n 140 leden uit heel Zeeland die dit jaar 15 jaar bestaat. ,,We zijn de enige club boven de Westerschelde", vertelt Sjacco Vermeulen, de pen ningmeester. Hij en Ad Wondergem hebben allebei een grote voorkeur voor Kreidlers uit de jaren vijftig. ,,Maar de meeste mensen hebben de voorkeur voor brommers uit de ja ren 70." Roestplekken koesteren Het is de periode waarin de 'buik schuivers' populair waren, brom mers met een liggende tank en laag stuur. Maar de gemene deler van de leden is de liefde voor de tweetakt. Het sleutelen, het toe ren, het poetsen (of juist niet). ,,Ik houd ervan om de brom mers te laten zoals ze zijn. Zodat je de geschiedenis kan zien", zegt Vermeulen. Hij showt een echte oldtimer. Gespoten in de typische mint- groene kleur die in de jaren vijftig populair was. Er zitten roestplek- ken op en de stickers herinneren aan plekken waar een vorige eige naar is geweest. ,,Dat vind ik mooi." Tips B.O.L.U.Z. is voor de leden een ontmoetingspunt. Soms alleen om tips uit te wisselen, soms om met een paar man te toeren of om mee te doen aan een van de zeven rit ten die de club ieder jaar uitzet. Op zaterdag 14 maart houdt de jarige club een bromfietsbeurs. Daar kan je terecht voor complete brom mers of voor onderdelen. De beurs is van 10.00 tot 15.00 uur in dorpshuis Ammekore, Her- tenweg 2 in Nieuwdorp. Nog 3 weken W 4463 AM Goes www.water-specialist.nl/actieinfo@water-specialist.nl De Jumbo in Goes heeft bezwaar aangetekend tegen het besluit van de gemeente om geen vergunning te verlenen voor het zogeheten Foodmarkt Café. In dat café kunnen klanten iets drinken of één van de vers bereide producten opeten die ze in de win kel hebben gekocht. Het bevindt zich in de 'tweede' Goese Jumbo in het pand van de voormalige Agri- markt in Goes. Al sinds deze Jumbo Foodmarkt in november de deuren opende, is het horecagedeelte hele maal ingericht, maar de deuren er van bleven tot nu toe gesloten. De gemeente besloot zo'n ander halve maand geleden geen vergun ning te verlenen voor het uitbaten van het Foodmarkt Café, omdat het niet binnen het bestemmingsplan zou passen. Tegen dat besluit heeft de Brabantse supermarktgigant be zwaar gemaakt. ,,De behandeling daarvan loopt nu", laat een woord voerster van de gemeente weten. Ze benadrukt dat de gemeente en Jumbo ondertussen ook nog altijd in gesprek zijn over de kwestie. ,,We bekijken samen welke moge lijkheden er zijn." Of die gesprek ken vanuit de gemeente worden gevoerd met de intentie het Food- markt Café uiteindelijk te kunnen openen, wil ze niet zeggen. zaterdag 7 maart 2020 Heel veel liefde voor de tweetakt Melita Lanting Heinkenszand Sjacco Vermeulen tussen de oldtimers. foto marcelle davidse Meer informatie: www.boluz.nl Geldig t/m 28 maart, vraag naar de voorwaarden. m 'The Boatshed' Oostschans 34 Tel. 085 303 0961 V t Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 148