Leerlingen schilderen geld bij elkaar voor kankerbestrijding II IN DE REGIO 6 Afspraken Beveland Wonen MIJN DORP, MIJN STAD Een kleine dertig schilderijen - ge maakt door leerlingen uit de groe pen 5 tot en met 8 - werden zelfs geveild. De kinderen hebben ze gemaakt met hulp van kunstena res Nelleke Dekker. Zij maakt zelf schilderijen waarvan de opbrengst naar KWF Kankerbestrijding gaat. Zo ontstond het idee om ook de schilderijen van de kinderen te veilen voor dit doel. Gul bieden Tijdens een kijkmiddag konden ouders en andere belangstellen den gisteren bieden op de creaties Op de kijkmiddag konden ouders en belangstellenden bieden op de kunst van de jonge kunstenaars. Ook de leerkrachten deden mee. Wie het hoogste bod uitbracht, mocht het betreffende schilderij hebben. De bezoekers lieten zich van hun gulste kant zien, want aan het einde van de middag stond de tel ler op 435 euro. ,,Daar zijn we heel blij mee!'', zei juf Elselien. Het kunstproject van de protes tants-christelijke school in de Goese Polder heeft sommige scho lieren enthousiast gemaakt. ,,Ik had hiervoor niet zoveel met schil deren'', vertelde Desya. ,,Maar nu ga ik er zeker mee door. Ik heb veel technieken geleerd. Het is leuk om te doen!'' Ook Lyra heeft genoten. Ze schilderde een kleurrijke kat. ,,Dat is mijn lievelingsdier'', verklaarde ze. ,,Ik hou heel erg van knutselen, dus ik vond dit leuk om te doen.'' Creativiteit de vrije loop Kunstena res Nelleke Dekker was zeer te spreken over de kwaliteit van de schilderijen van de leerlin gen. ,,Er zit hier zeker talent. Het leuke is dat de kinderen echt hun eigen ideeën hebben uitgewerkt. Ik heb een voorbeeld gegeven, maar daarna hebben ze hun eigen creativiteit de vrije loop gelaten. Er staan mooie en bijzondere schil derijen tussen.'' jonge mensen op de dorpen willen wonen." Alternatief Het hoeft volgens hem niet altij d in (dure) nieuwbouw, maar kan ook in naoorlogse woningen die duur zaam gemaakt worden. Een goed alternatief voor nieuwbouw, denkt De Putter. ,,Er wordt nu veel levensloopbe- stendig gebouwd. Daar kunnen na tuurlijk óók starters in, maar deze huizen zijn vaak te duur." Dat komt omdat deze huizen een slaap kamer en badkamer op de begane grond hebben. Veel oppervlakte dus, en bouwgrond is duur. Motie De Putter pleit ervoor dat woningcorporaties hun verouderde huurwo ningen niet per definitie slo pen, maar onderzoeken of verkoop aan starters een optie is. Daar kan de gemeente ook een rol spelen. Want de gemeente maakt afspra ken met de woningcorporatie Be veland Wonen over bijvoorbeeld nieuwbouw. Borsele kan proberen in de af spraken ook iets op te nemen over het voorkomen van sloop van goed te renoveren huizen. De Putter diende hierover tijdens de raads vergadering een motie in en kreeg daarvoor steun van alle fracties. Daarmee heeft wethouder Kees Weststrate de opdracht gekregen om te gaan praten met Beveland Wonen. Vaak wordt verondersteld dat jon geren niet in een dorp willen wonen, maar Hoedekens- kerke bewijst dat dit geen uitgemaakte zaak is. Enige voor waarde: er moeten wel geschikte, be taalbare huizen zijn. Hoe mooi is dat, dat jonge mensen op de dorpen willen wonen - Levien de Putter, raadslid Borsele In het dorp loopt momenteel een project om oude huurwoningen te verkopen aan starters. Een initiatief van de dorpsraad en de belangstel ling voor de zes huizen is zó groot dat Beveland Wonen al extra kijk- middagen heeft georganiseerd. ,,En hoe mooi is dat", zegt Levien de Putter, die naast raadslid in het dagelijks leven architect is. ,,Dat Tentoonstelling Josien Molenaar Nieuwe expositie van schilderijen Muziekmiddag zaterdag 7 maart 2020 BE Trots tonen de scholieren hun schilderijen. Op de bovenste rij Lyra, Omar, juf Nathalie en Damian (vlnr). Daaronder Ixchelle en Desya. foto lex de meester Basisschool 't Noorderlicht in Goes leek gistermiddag meer op een museum. Bijna alle loka len stonden vol kunstwerken die de kinderen de afgelopen weken hebben gemaakt. Rob Paardekam Goes Borsele zet zich in voor starters Bijna iedere dorpsraad droomt er wel van. Jonge mensen die in het dorp wonen en voor leven in de brouwerij zorgen. Maar het gebrek aan betaalbare huizen is een grote spelbreker. Raadslid Levien de Putter (foto) van Bor- sele wil daarom met de woning corporatie afspraken maken. Melita Lanting Heinkenszand SCHERPENISSE In Kunstkamer Holland Huis in Scherpenisse wordt vandaag om 15.00 uur een tentoonstelling van Josien Molenaar ge opend. De tentoonstelling is te zien tot 25 april in Kunstkamer Holland Huis aan de Laban Deurloostraat 28 in Scherpenisse. KATS Atelier Galerie Kats opent morgen om 15.00 uur de expositie Bro thers in Art. De schilde rijen zijn van Willem Ploum en Jan Capello. De expositie is daarna te zien van 12 maart tot 5 april, van donderdag tot en met zondag. De openingsuren zijn van 13.00 tot 17.00 uur. BIEZELINGE In de Mozeskerk in Bie- zelinge is morgen een muziekmiddag ten bate van Stichting Onyame. Onyame is een stichting die zich sterk maakt voor mensen in Ghana die onder de armoede grens leven. Dit doet ze door het bieden van ge zondheidszorg, onder- Er is morgen weer een muziekmiddag voor Stichting Onyame. archieffoto johan van der heijden wijs en kennis betref fende de landbouw. De muziekmiddag wordt om 14.30 uur afgetrapt met optredens van onder an dere Koor en Combo Nova Musica en de 16- plus band van 18-hoog. Naast de optredens zal er ook nog een presen tatie gegeven worden over het werk dat ver richt wordt door de stichting. Ook is het mo gelijk om Ghanese arti kelen te kopen. Zaterdag ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Opening expositie Van Kant en Wal GOES Ruilwinkel, 09.00 14.00 uur: Rommel markt; Maria Magda- lenakerk, 10.00 uur: Spirituele beurs; Westerkerk, 15.00 uur: Songs on a Wire speelt voor Ghana; De Mythe, 19.00 uur: Musical De Koning van Katoren; KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-16.00 uur: De monstratie 'Het enten van fruitbomen'; KORTGENE Julianaplein, 09.00 16.00 uur: Rommel markt; KRUININGEN Boerderij aan Hogen- akkerweg25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt; RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Podium Reimerswaal met cabaretshow De Gestampte Meisjes; SCHERPENISSE De Kunstkamer, 20.30 uur: Optreden Gabriele Kohl en Julio Melio; THOLEN Hof van Tholen 2, 10.00-12.00 uur: Games bouwen en programmeren WEMELDINGE De Wemel, 19.00 01.00 uur: Dans avond East River Line Dancers Zondag GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schatzoe kers voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar; KAPELLE FitXperience, Vroon- landsweg 47, 10.45 uur: Indoor Cycling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 147