1 Schrijvers ontmoeten in Stadhuismuseum Geniet van zacht water specialist i Kinetico Premier Compact water i 7 B.O.L.U.Z. BROMFIETSBEURS Op een mooie zomeravond een rondje op de brommer. Zonnetje, de geur van tweetakt in de neus en met een rustig gangetje toeren. Het is het ultieme genieten, zeggen Ad Wondergem en Sjacco Vermeulen. e zijn brommerlief hebbers pur sang. Beide zijn lid van B.O.L.U.Z.: Bromfiets I Oldtimer Liefhebbers Uit Zeeland. Een club met zo'n 140 leden uit heel Zeeland die dit jaar 15 jaar bestaat. ,,We zijn de enige club boven de Westerschelde", vertelt Sjacco Vermeulen, de pen ningmeester. Hij en Ad Wondergem hebben allebei een grote voorkeur voor Kreidlers uit de jaren vijftig. ,,Maar de meeste mensen hebben de voorkeur voor brommers uit de ja ren 70." Roestplekken koesteren Het is de periode waarin de 'buik schuivers' populair waren, brom mers met een liggende tank en laag stuur. Maar de gemene deler van de leden is de liefde voor de tweetakt. Het sleutelen, het toe ren, het poetsen (of juist niet). ,,Ik houd ervan om de brom mers te laten zoals ze zijn. Zodat je de geschiedenis kan zien", zegt mm. Vermeulen. Hij showt een echte oldtimer. Gespoten in de typische mint- groene kleur die in de jaren vijftig populair was. Er zitten roestplek- ken op en de stickers herinneren aan plekken waar een vorige eige naar is geweest. ,,Dat vind ik mooi." B.O.L.U.Z. is voor de leden een ontmoetingspunt. Soms alleen om tips uit te wisselen, soms om met een paar man te toeren of om mee te doen aan een van de zeven rit ten die de club ieder jaar uitzet. Op zaterdag 14 maart houdt de jarige club een bromfietsbeurs. Daar kan je terecht voor complete brom mers of voor onderdelen. De beurs is van 10.00 tot 15.00 uur in dorpshuis Ammekore, Her- tenweg 2 in Nieuwdorp. Niet één, maar twee bijzondere schrijvers melden zich dinsdag 10 maart in het Stadhuismuseum in Zierikzee. Boekhandel De Vries houdt daar een schrijversontmoe ting met Dido Michielsen en Ag- nita de Ranitz. Allebei de auteurs staan volop in de belangstelling. Michielsen sleepte vorige week de Boekhandelsprijs in de wacht. De Ranitz lanceerde een paar dagen terug haar nieuwe boek Kom Atir kom. Dat boek is geba seerd op de voetreis die Zarafa, de eerste giraffe in Frankrijk, in 1827 maakte van Marseille naar Parijs. De giraffe wordt begeleid door zo öloog Etienne Geoffroy Saint-Hi- laire en dierenverzorger Atir, die zo'n beetje in alles elkaars tegen polen zijn. Dido Michielsen schreef het boek Lichter dan ik, dat zij baseerde op het leven van haar Javaanse bet overgrootmoeder die bijvrouw (Njai) was van een Nederlandse officier in toenmalig Nederlands- Indië. Zij moest zich zien te red den met hun twee dochters toen hij er een punt achter zette. En daarin was hij niet uniek. Nog 3 weken www.water-specialist.nl/actie zaterdag 7 maart 2020 SD Heel veel liefde voor de tweetakt Melita Lanting Heinkenszand Sjacco Vermeulen tussen de oldtimers. foto marcelle davidse Meer informatie: www.boluz.nl Esme Soesman Zierikzee De schrijversontmoeting begint om 15.30 uur. Meer informatie via info@boekhandeldevries.nl montage Tel. 085 303 0961 V "U' info@water-specialist.nl Geldig t/m 28 maart, vraag naar de voorwaarden. 'The Boatshed' Oostschans 34 4463 AM Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 146