II Herziening lespakket zorgt voor spanning 7 mmm FASHIONWEEK DANIËLLE CATHARI De carrière van ontwerpster Daniëlle Cathari (25) verloopt wat atypisch. Ze werkte voor Adidas al samen met Kendall Jenner. Ze houdt vandaag haar eerste grote modeshow in Nederland. De Amsterdamse Cathari heeft haar eigen naam verbonden aan haar kledinglijn voor vrouwen. ,,Ik sta voor een bepaalde look: com fortabel, maar met oog voor detail en een twist. Zo werk ik samen met de Rotterdamse kunstenaar Nazif Lopulissa. Hij heeft mijn werk letterlijk een 'krul' gegeven. Het is de krul die je kreeg als je al les goed had op school. Typisch Nederlands trouwens, die krul.'' Acht modellen laten vandaag vanaf 16.30 uur haar collectie zien op Amsterdam Fashion Week in Het Hem, een oude munitiefa briek die is omgetoverd tot een reusachtig cultuurcentrum. ,,Ik heb nu redelijk wat stressmomen ten, maar het wordt iets moois. Het decor is een huis waarin we het publiek meenemen naar stij len uit met name de jaren 50 en 60. Die periode is voor mij een grote inspiratiebron op het gebied van kleuren en vormen.'' Keramiek Cathari wil zich niet beperken tot kleding en zet in op een multidis ciplinair merk. ,,Zo ben ik gek op keramieken, dat is voor mij een zen-momentje. Het kan best zo zijn dat er binnenkort borden of vazen van keramiek aan de collec tie worden toegevoegd." De modebelofte maakte naam met het bewerken van de drie ver ticale Adidas-strepen. Dat deed ze tijdens haar opleiding aan het Am sterdam Fashion Institute. Haar ei gen versie van de iconische stre pen van het Duitse sportmerk, vielen niet alleen op bij haar do- centen, maar ook bij Adidas zelf. Het merk stapte niet naar de rech ter, maar nodigde Cathari na het zien van haar werk op Instagram, juist uit om mee te werken aan een van de collecties. Afgelopen najaar ontwierp ze alweer haar vierde collectie, de kledingstuk ken (onder meer trainingspakken en sportjurkjes) waren in een mum van tijd uitverkocht. Bij Adi das werkte ze samen met de we reldberoemde Kendall Jenner, mo del en mediapersoonlijkheid. Kendall en ik hebben dezelfde smaak, dus dat werkte prima ,,Kendall en ik zijn leeftijdsgeno ten, het klikte meteen. We hebben dezelfde smaak, dus dat werkte prima.'' Of de Amsterdamse dit jaar op nieuw een nieuwe lijn voor Adidas ontwerpt, is niet bekend. ,,Daar kan ik nog niets over zeggen, tot nu toe heeft het me in ieder geval veel gebracht. Ik zie het werk voor Adidas als een masterclass, heb er veel geleerd. Die ervaring gebruik ik om mijn eigen label uit te wer ken. Mijn eigen lijn is wat vrouwe lijker en volwassener.'' De kledingstukken (en vanaf april ook zonnebrillen) waren al te koop via haar eigen site in de VS en Canada. In ons land gaat de Bij enkorf haar collectie verkopen. Over eigen winkels denkt het mo detalent nog niet na. ,,Het gaat nu al razendsnel, laat mij eerst maar lekker bouwen aan het merk zelf.'' DEN HAAG De Tweede Kamer botste gisteren hard met Onder wijsminister Arie Slob over de herziening van het lespakket voor basisscholen en de onderbouw van de middelbare school. Slob wil doorgaan met de plannen, waarover al ruim vijf jaar wordt gesteggeld, maar een deel van de Kamer trapt op de rem. Ook rege ringspartijen CDA en D66 willen stoppen met het project in de hui dige vorm. Het huidige lesprogramma is ruim dertien jaar oud. Aanpassin gen zijn nodig om bijvoorbeeld de middelbare school beter te laten aansluiten op het basisonderwijs. Alleen is er geen overeenstem ming hoe dat moet gebeuren. Hoewel het aanpassen van het curriculum werd vastgelegd in het regeerakkoord, willen regerings partijen D66 en CDA nu stoppen met een 'groots en meeslepende' wijziging van het lespakket. ,,Ik zie bouwstenen, maar geen bouwplan'', aldus Paul van Mee- nen (D66) over de plannen. Slob temperde het idee van een grootse wijziging. ,,Het is geen herziening maar een bijstelling. Dit is gewoon achterstallig onder houd.'' De minister wil verder met de plannen en adviezen van docenten uitwerken. vrijdag 6 maart 2020 Ontwerpster breekt door met eigen draai aan Adidas-streep Sanne Schelfaut Amsterdam/Zaandam Cathari ontwierp deze collec tie voor het Duitse sportmerk Adidas. foto getty images M Gezicht van die collectie is model Kendall Jenner, links staat ontwerper Daniëlle Cathari zelf. FOTO AFP -Daniëlle Cathari LIBRIS Hogingen iets van maken Alleen in de Libns- en Blz.-boekhandel Gebonden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7