Excuses wethouder voor liken omstreden tweet 7 WAARDE IS HET BEU WACHTEN OP NIEUWBOUW Overal worden ze gebouwd: levensloopbe- stendige huizen waar ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Maar tot frustratie van de dorpsraad in Waarde zit hun dorp al tijden nagenoeg op slot. - IhmI' Ook Biezelinge profiteert van windfonds Waarde et een vage belofte dat Reimerswaal binnen vijfjaar aan uitbreiding begint, I kan dorpsraadvoor zitter Kees Goud weinig. ,,Dat schiet niet op. Senioren die nu willen verhuizen, hebben daar niets aan." Waarde wil bouwen. Al vele jaren laat de dorpsraad deze boodschap, ondersteund door de resultaten van een dorpsenquête, klinken op gemeentelijk en pro vinciaal niveau. Het wensenlijstje is bescheiden. „Vijftien tot twintig woningen verspreid over vijf jaar is al genoeg", zegt Goud. Seniorenhuizen Deze week hield hij namens de dorpsraad een pleidooi in de ge meenteraad van Reimerswaal. Hij stelt voor om de wijk Dorpszicht uit te breiden met een mix van ge wone en seniorenhuizen. ,,Hier- mee worden niet alleen de senio ren geholpen. Zij zullen immers door het verlaten van hun huidige, grotere woningen plaatsmaken V: 1:1-./ T i\V 9 ^^liwSnROwn^Rg voor starters, doorstromers en ge zinnen. Die zijn voor de vitaliteit van het dorp ook welkom." Bijna alle partijen reageerden positief op het vurige pleidooi van Goud om nu eens 'has te heven'. De SGP wil zelfs dat er binnen twee jaar gebouwd gaat worden. Maar tot teleurstelling van de dorpsraad, lijkt dat niet haalbaar. Volgens wethouder Jaap Sinke is een periode van vijf jaar namelijk realistischer. De kans dat iemand anders de handschoen oppakt is klein: ook woningcorporatie Beve land Wonen en Cedrah hebben geen nieuwbouwplannen in Waarde. Vooral oudere inwoners zullen In legio plaatsen bouwen ze levensloopwoningen, maar hier komt het er maar niet van de gevolgen merken. ,,Wij worden stiefmoederlijk bedeeld", vindt Cees van den Bovenkamp (76). ,,In legio plaatsen bouwen ze levens loopwoningen, maar hier komt het er maar niet van." Hij en zijn vrouw wonen al 45 jaar in het 'unieke dorp' en willen graag op termijn verhuizen naar een gelijk vloerse woning, maar zien een voudigweg geen mogelijkheden. Ook Chris Mijnders (69) ziet het tekort alleen maar oplopen. „Wij hoeven voorlopig nog niet te ver huizen, maar als je hier kleiner wil gaan wonen is dat erg moeilijk. Voor de laatste twee huurhuizen die vervangen zijn, was er een grote wachtlijst." Volgens hem telt Waarde weinig huurwoningen. ,,En huizen die te koop komen zijn binnen een week verkocht." Eén van de redenen dat Rei- merswaal nog niet aan een uitbrei ding van Dorpszicht begint, is dat er nog bouwgrond van een pro- jectontwikkelaar in het dorp braak ligt. De ontwikkeling van de bouw van inbreidingslocatie Annahof loopt al jaren moeizaam. Goud: ,,Op dit moment is er wat licht aan de horizon, echter de eisen die ge steld worden aan duurzaamheid en parkeerruimte werken niet echt mee om daar betaalbare wo ningen aan te kunnen bieden." Ook wethouder Jaap Sinke is zich daarvan bewust. In het debat over de woonvisie legde hij de bal bij de gemeenteraad. Die zou moeten aangeven of het plan door een gemeentelijke bijdrage vlotge- trokken moet worden. ,,Anders bestaat de kans dat er over tien jaar nog niks is gebeurd." KAPELLE Het windfonds dat wordt opgericht na de bouw van drie nieuwe windparken ten zuiden van Kapelle komt ook ten goede aan Biezelinge. In de krant van gisteren noemde wethouder Jon Herselman van Kapelle al leen Schore en Eversdijk, maar Biezelinge hoort daar dus ook bij. Het windfonds zal jaarlijks 50.000 euro uitkeren. De ge meente Kapelle gaat het fonds beheren. Een deel van het geld wordt ook overgemaakt naar de gemeente Borsele en Reimers- waal. Dit omdat de windmolens ook dichtbij 's-Gravenpolder en Hansweert komen. Beverwijkse bazaar za 7 maart za 17 oktober 36,- Dagtocht Canterbury vr 27 maart do 23 juli €65,- Keukenhof vr3di21 april,wo6mei €45,- Verzorgde dagtocht Brussel wo 22 april 77,50 Musical Anastasia Designer Outlet Roermond Weekendje Londen v. za 25 april v.a. 129,- 2-daagse voorjaarsreis Parijs v.za23mei v.a. €129,- Zomerse dagtocht met buffetcruise do 11 juni €79,- 2-dagen Downton Abbey v. wo 26 augustus v.a. 229,- De Goese wethouder Cees Pille heeft excuses aangeboden voor het liken van een tweet met de tekst 'mocht ik besmet raken met het co ronavirus dan ga ik naar elke FvD- en PVV-bijeenkomst'. De fractie van Nieuw Goes had de kwestie aangekaart. Ze vindt dat de wethouder door het liken van de tweet (van ene Arjan Harlaar) een deel van de inwoners van Goes een ziekte of de dood toewenst. ,,Dat is onacceptabel'', aldus frac tievoorzitter Vincent Mareels. Burgemeester Margo Mulder laat weten dat wethouder Pille (VVD) de kwestie in het weekend meteen zelf aan de andere collegeleden heeft gemeld. Hij heeft aangegeven niemand te hebben willen kwet sen en bood zijn excuses aan. Die zijn door de andere collegeleden geaccepteerd. Het college geeft aan dat iedereen in Goes er toe doet en meedoet. Mareels laat weten blij te zijn dat de wethouder excuses heeft aange boden. ,,We hopen dat hij hiervan heeft geleerd en dat dit niet nog een keer gebeurt.'' Volgens Mareels kan een wethouder, die volgens hem de hele bevolking moet die nen, het niet maken om dergelijke tweets te ondersteunen. De frac tievoorzitter weet nog niet of de kwestie wat Nieuw Goes betreft een staartje krijgt. vrijdag 6 maart 2020 BE 'Heef eens has!' met die woningen Joeri Wisse ■jVGK, te Kees Goud op de inbreidingslocatie Annahof, waar tot nu toe nog maar drie huizen zijn gebouwd. De dorpsraad hoopt dat de gemeente het moeizaam verlopende project snel weer op de rails krijgt. fotojohan van der heijden - Cees van den Bovenkamp (76) Bezoek de grootste overdekte markt van Europa! Deze stad in Zuid-Engeland is de ideale mix van stedelijk, platteland en kust Het mooiste lentepark ter wereld! Met dit jaar als thema:'A world of colours' Verzorgde dagtocht naar Brussel met bezoek aan hetAtomium en centrum Romantische en spectaculaire musical over het mysterieuze leven van Tsaiendochter Anastasia do 23 april 95,- Dagje winkelen in Designer Outlet Roermond met 120 winkels en meer dan 200 topmerken! za 25 april 36,- De temperaturen stijgen in Londen en dat maakt de stad een ideale outdoorbestemming Parijs staat in het voorjaar helemaal in bloei: optimaal genieten! Inclusief proeverij en dinerbuffet aan boord Met bezoek aan Highdere Castle, het kasteel waar de Britse serie en film zijn opgenomen Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53