Scalda kan op batterijauto oefenen ZEELAND 13 BOEKEN ACTIVITEITEN Vandaag barst de Boekenweek los. Er is van alles te doen en tal van schrijvers bezoeken Zeeland. vrijdag 6 maart 2020 Jan van Damme Middelburg Het thema van de Boe kenweek 2020 is 'Re bellen en dwarsden kers'. De beide hoofd rolspelers laten zich in Zeeland zien. Annejet van der Zijl schreef het boekenweekge schenk Leon Juliette, zij komt naar Middelburg. Özcan Akyol is de schrijver van het boekenweek essay Generaal zonder leger. Na korte stops in Goes en Vlissingen is hij een hele avond in Terneuzen. Naast hen zijn er nog vele auteurs van de partij, zoals Jacobus Bel lamy, Geert Mak, vader en zoon Chabot en Tom Lanoye. boekenweekgeschenk Leon Juliette. foto evert elzinga/anp Annejet van der Zijl schreef het muziekafdeling. 15.30 - 16.30 uur: de Zeeuwse band Yesterday's Pa pers laat (semi) akoestisch de mu ziek uit de jaren zestig en zeventig herleven. Kapelle, boekhandel Lectori, 10.30 - 12.00 uur: ontmoeting met Rem van den Bosch, fotograaf en beel dend kunstenaar, de man achter boek en project Zeeuws meisje. 14.00 - 15.30 uur: Gees R. van He- mert, auteur van Met de kop in de wind, traditie en innovatie in de Ne derlandse visserij door de generaties heen. Zondag 8 maart Kloetinge, Geerteskerk, 14.00 - 16.00 uur: schrijver en journalist Geert Mak over zijn boek Grote verwachtingen, waarin hij de eerste twee decennia van de 21ste eeuw beschrijft; hij wordt geïnterviewd door Karin van As. Maandag 9 maart Middelburg, boekhandel de Drvkkery, 19.30 uur: schrijver/per former Bart Chabot en zijn zoon Sebastiaan verzorgen de PZC/Drvkkerylezing. Van Bart Chabot is net verschenen Mijn va ders hand; van Sebastiaan ver schijnt in maart het boek De slaap die geen uren kent. PZC-verslagge- ver Jan van Damme gaat met hen in gesprek. Dinsdag 10 maart Zierikzee, Stadhuismuseum, 15.30-17.30 uur: schrijversontmoe ting met Dido Michielsen en Ag- nita de Ranitz. Dido Michielsen is met haar boek Lichter dan ik geno mineerd voor de boekhandelsprijs en staat op de Longlist van de Li- bris Literatuurprijs. Van Agnita de Ranitz is net verschenen Atir kom Atir over Zarafa, in 1827 de eerste giraffe in Frankrijk. Woensdag 11 maart Goes, boekhandel Het Paard van Troje, 14.00 - 15.00 uur: Meet and greet Özcan Akyol, schrijver van het boekenweekessay Generaal zonder leger. Vlissingen, boekhandel 't Spui, 16.00 - 17.00 uur: vertel- en sig neersessie Özcan Akyol, schrijver van het boekenweekessay. Middelburg, boekhandel de Drvkkery, 15.30 uur: emeritus pre dikant Wim Jansen presenteert zijn nieuwe boek O vader wij zijn samen geweest. Terneuzen, cultuurpodium Porgy en Bess, 20.00 uur: een avond met Özcan Akyol, schrijver van het boekenweekessay, en zijn speciale gast Levi Weemoedt. Sluis, Belfort, 20.00 uur: lezing Ilja Leonard Pfeijffer over zijn roman Grand Hotel Europa. Donderdag 12 maart Middelburg, boekhandel de Drvkkery, 16.00 uur: schrijfster Annejet van der Zijl gaat met PZC- verslaggever Jan van Damme in gesprek over haar boekenweekge schenk Leon Juliette. Hulst, Protestantse kerk, 20.00 uur: de Vlaamse auteur Tom La- noye geeft een interactieve lezing met fragmenten uit eigen werk; er is ruimte voor verzoeknummers. Zaterdag 14 maart Kapelle, boekhandel Lectori, 10.30 - 12.00 uur: maak kennis met Jan van Broekhoven en Cees Maas, de mannen van het fotoboek Zuver Zeeuws. Vlissingen, boekhandel 't Spui, 12.00 - 13.00 uur: schrijfster Marion Bloem vertelt over haar nieuwe boek Indo. Goes, boekhandel De Koperen Tuin, 15.30 uur: auteur en PZC-co- lumnist Jan Vantoortelboom in stalleert zich als huisschrijver in De Koperen Tuin. Zondag 15 maart Goes, boekhandel De Koperen Tuin, 14.00 uur: lezing Frank Krake en Hannelore, auteur en hoofdper soon van het boek Hannelore, meisje uit de sekte. Middelburg, Kloveniersdoelen, 14.00 uur: in het kader van de serie Zeeuwse Zondagen geeft Oscar Garschagen een lezing over we reldmacht China. Garschagen was tien jaar correspondent in China voor NRC-Handelsblad. Vrijdag 6 maart Meliskerke, boekhandel de Boe kenmolen, 20.00 uur: Arie Kok (1968) vertelt over zijn novelle Brood en stenen, het geschenk in de Week van het Christelijke Boek (4 tot en met 14 maart). Zaterdag 7 maart Middelburg, ZB Bibliotheek van Zeeland, 15.50 uur: opening expo sitie Fiere vrouwen, over dertig jaar feministische ontwikkeling en vrouwenkiesrecht; van 13.00 tot 17.00 wordt het congres Kracht in Crisis gehouden in het kader van de viering van Internationale Vrouwendag op 8 maart. Vlissingen, boekhandel 't Spui, 15.00 uur: Biograaf Loe Schout pre senteert zijn Jacobus Bellamy alias Zelandus, dichter en patriot in op standige tijden 1757-1786. Middelburg, boekhandel de Drvkkery, 12.30 - 16.30 uur: Isis van Geffen en Jasper van den Boven- kamp dragen gedichten voor en schrijven persoonlijke gedichten op maat. 15.00 - 15.30 uur: Alain Clark geeft naar aanleiding van zijn nieuwe album Sunday After noon een instore-optreden op de Claudia Sondervan Vlissingen Hybride auto's en losstaande auto elektromotoren hadden ze al in de sleutelwerkplaats van Scalda in Vlissingen. Nu staat er ook een complete 'batterijauto' om op te oe fenen. Studenten en docenten van Scalda verwelkomden gisteren de Nissan Leaf. De auto is aangeschaft met hulp van beheerder van het energienet werk Enduris en de provincie Zee land. Docent Jan van Breda had niet liever een Tesla gehad. ,,De techniek in die auto is zo afgeschermd en specialistisch. Je moet daar allerlei cursussen voor volgen en dan nog kun je maar aan een onderdeel wer ken. Deze Nissan Leaf uit 2012 is net als een elektrische Toyota veel toe gankelijker. Studenten kunnen aan de motor werken in samenhang met alle systemen in de auto." Volgens gedeputeerde Jo-Annes de Bat is de provincie er veel aan ge legen dat Zeeuwse studenten mo- torvoertuigtechniek behendig wor den met elektrische auto's en laad- palen. ,,Volkswagen bijvoorbeeld wil over tien jaar enkel nog elektri sche motoren maken. Al die Duit sers die naar Zeeland komen en hier pech krijgen moeten wel ge holpen kunnen worden." Hij wenste de studenten succes en: ,,Als het nodig is, zetten we er ge woon nog eentje bij." De Nissan Leaf wordt verwel komd. FOTO LEX DE MEESTER Week vol rebellen en dwarsdenkers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41