Deze buitenschoolse opvang gaat ook echt naar buiten m IN DE REGIO 6 Schade storm deels hersteld mm Jesse zoeft op zijn step over de baan. foto lex de meester Het strand bij Zoutelande wordt opgehoogd. foto lex de meester MIJN DORP, MIJN STAD Maurits Sep Oostkapelle Fietscrossen, handboogschieten, een waterspeelplek, voet- en bas ketballen, een dierenparkje. De buitenschoolse opvang op De Pe- kelinge biedt allerlei outdooracti- viteiten aan. Maar het is geen kwestie van vrij spelen. De kinde ren doen per keer één activiteit sa men om die goed onder de knie te krijgen. Zo leren ze ook in een groep werken en gaan ze elkaar helpen. De outdoor-bso is gisteren offi- cieel begonnen met één groep van vijf kinderen van De Aventurijn in Middelburg. KOW wil dat al snel uitbreiden met een extra groep van een andere school, zegt Cor Overduin. ,,We gaan nu bekijken welke school dat is en waar de be langstelling het grootst is. We wil len na de meivakantie een groep op maandag of dinsdag erbij heb ben." Sport en spel is één van de ankers van de buitenschoolse opvang, natuur is een andere De kinderen van De Aventurijn worden om 14.30 uur met een busje op school opgehaald, naar Oostkapelle gebracht en om 18.00 uur weer bij school afgezet. Daar kunnen de ouders hun kroost weer ophalen. De kosten voor de opvang zelf blijven hetzelfde, ze moeten alleen 2,50 euro per dag betalen voor het vervoer. Natuur Sport en spel is één van de ankers van de buitenschoolse opvang, na tuur is een andere. De omgeving van de camping met outdooracti- viteiten past goed bij deze twee ankers, vindt KOW. Voor camping De Pekelinge is de samenwerking interessant, omdat die allerlei voorzieningen heeft die zeker tijdens de schoolweken am per worden gebruikt. KOW en De Pekelinge zoeken ook nog naar ie mand die voor beide organisaties wil werken, als pedagogisch me dewerker in de kinderopvang en als recreatieleider op de camping. Emile Calon Zoutelande Want de Stichting Strandexploita- tie Veere (SSV) mag geen zand uit andere strandvakken halen om de schade te herstellen die is aange richt tijdens de storm Ciara van be gin februari. Het voorbereiden van het strand voor het seizoen is een jaarlijks te rugkerende activiteit van de SSV. Er zijn echter ook stukken waar zo veel zand is verdwenen dat daar geen plateaus kunnen worden aan gelegd en geen strandhokjes of slaaphuisjes worden geplaatst. Het gaat om zes strandvakken tussen Westkapelle en Zoutelande, één bij Zoutelande en twee tussen Dis hoek en Vlissingen. Maar ook op enkele stranden langs de noord- westelijke kust van Walcheren is veel zand verdwenen. Het gaat om twee strandvakken bij Domburg en twee bij Vrouwenpolder. Alleen als Rijkswaterstaat toestemming geeft om voor de zomer zand op te spui ten, wordt het strand daar weer breed genoeg. Tot nu toe is die toe stemming echter niet gegeven, om dat die dienst vindt dat de veilig heid niet in het geding is. Scheldezicht Strandpaviljoens ondervinden ook de gevolgen van de storm. Zo zijn er enkele nu moeilijk bereikbaar voor de bevoorrading, aldus Tim Wou ters van de SSV. Eén daarvan is Scheldezicht bij Westkapelle. ,,Tij- dens hoogwater kan dat inderdaad niet", aldus Bob Maas van het pavil joen. ,,Daar moeten we dus goed re kening mee houden." Volgens Wouters zijn er zelfs paviljoens waar tijdens de storm zo veel zand is verdwenen, dat vrachtwagens met de bevoorrading niet eens meer tot aan het laadplatform kun nen komen. Concert Luctor et Emergo Concert in de Ontmoetingskerk Repair Café vrijdag 6 maart 2020 De klimwand was door de regen erg nat en glibberig. Maar op de eerste dag van de outdoor-bso van Kinderopvang Walcheren en camping De Pe- kelinge waren buiten genoeg andere voorzieningen voor een actieve en spannende middag. Stranden worden iets opgehoogd Het strand bij Zoutelande wordt wat op hoogte gebracht, zodat daar tijdens het toeristisch sei zoen hokjes kunnen staan en be zoekers kunnen liggen. Dat ge beurt met zand dat daar al ligt. ZOUTELANDE Muziekvereniging Luctor et Emergo houdt mor gen haar jaarlijkse con cert in Zoutelande. Dit jaar staat het concert in het teken van heroes. Ie dereen heeft zo zijn hel den, zo ook Luctor et Emergo. De vereniging eert haar heroes door werken van ze te spelen. De werken variëren van fanfare-arrangementen tot swingende bigband tunes. Tevens geeft diri gent Junior Huigen een voorproefje van zijn mu zikale James Bond-pro ject. Het concert begint om 19.30 uur in Dorps huis De Stoute Schakel. Kaarten kosten 4,00 euro per stuk en worden aan de deur verkocht MIDDELBURG Christian Verwoerd, christelijke zanger en liedjesschrijver, geeft morgenavond een con cert in de Ontmoetings kerk. Samen met zijn band presenteert hij zijn nieuwe album genaamd U Alleen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten voor volwasse nen (12,50 euro) en voor kinderen (8,50 euro) zijn te koop via de website truetickets.nl. Chris tian Ver woerd geeft morgen avond een concert in de Ont moetings kerk. MIDDELBURG In de Kruitmolen wordt morgen tussen 10.00 en 14.00 uur een Repair Café gehouden. Er worden reparaties verricht aan onder meer laptops, tablets, kleding, fietsen, koffiemachines en stofzuigers. De reparaties zijn koste loos, alleen de kostprijs van de materialen dient afgerekend te worden. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, Oosterscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In loopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Grand Café Willem Oranjelaan 17, 19.30 uur: Informatieavond 'Hoe zorgen we goed voor de aarde?'; ZB, 20.00 uur: Lezing Ankie Hettema over haar boek 'De Para dijsvogel en andere mythische dieren'; Schouwburg, 20.00 uur: Optreden Iris Hond; Griffioenstraat 44, 20.00 uur: Muziek quiz; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; OOST-SOUBURG Sporthal De Belt, 10.00-11.30 uur: Bad minton voor 55+; 18.15-19.30 uur: Bad- minton voor 8 t/m 16 jaar; 19.30-22.15 uur: Badminton v/a 17 jaar; De Rank, Kanaal straat 8, 13.30-16.30 uur: Inloophuis 'De Ontmoeting'; SEROOSKERKE Dorpshuis de Zand- put, 19.30 uur: Con cert muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34