II Extra controleurs op bussen van De Lijn 5 aardig om er meer jongeren bij te krijgen. Op z'n Zeeuws gezegd: we zijn niet ontevreden. We zien de toekomst rooskleurig in, want jon geren brengen nieuwe ideeën in en geven de partij weer schwung." ,,Je mag wel stellen dat wij ons best hebben gedaan om jonge en talentvolle mensen te stimuleren om zich bij ons te ontwikkelen", zegt Frans van der Knaap, CDA- fractievoorzitter in Goes. ,,Dat heeft geleid tot jonge raadsleden, tot nieuwe fractie- en steunfrac- tieleden, maar ook tot een vijvertje jonge mensen die wethouder kun nen worden. Je blijft afhankelijk van wie er solliciteert, maar we zetten daar wel bewust op in. Dat is al twee keer heel goed uitgepakt. We hopen - en rekenen er eigen lijk op - dat het met Joost ook ge beurt." Ambitieus en actief De Bat en Alssema manifesteerden zich als ambitieuze, actieve wet houders die belangrijke dossiers oppakten. Hun optreden stimu leert ander politiek talent, merkt Van der Knaap. ,,Wij maken er geen geheim van dat we jonge mensen kansen geven. Dat trekt weer andere jonge mensen aan." Tientallen jongeren zijn volop actief binnen CDJA Zeeland, de jongerenafdeling. ,,Ieder nieuw lid loopt een dagje mee met Jo-Annes of bijvoorbeeld met een lokale wethouder, om jongeren er zo snel mogelijk bij te betrekken", zegt voorzitter Esther Francke. ,,Ze gaan mee naar raadsvergaderingen en krijgen steeds serieuzere func ties. Er wordt binnen het CDJA heel bewust gecoacht, om uitein delijk tot zoiets als wethouder te kunnen komen." Ook de meeste jongeren die bui ten de provincie gaan studeren of werken, blijven betrokken bij het Zeeuwse CDJA. Francke, nu be leidsmedewerker van de CDA- fractie in Rotterdam, is daar zelf een voorbeeld van. ,,Je merkt dat studenten trots blijven op hun Zeeuwse roots. Ze komen vaker terug voor CDJA-activiteiten dan ik durf te hopen." Het CDA is zeker niet de enige partij in Zeeland die inzet op jon geren. Op meerdere plaatsen laten ze zich gelden in de politieke arena. Op Tholen wordt de 31-ja- rige Corniel van Leeuwen (Chris tenunie) komende week geïnstal leerd als wethouder. Hij mag zich de jongste van Zeeland noemen, totdat De Goffau volgende maand die titel van hem overneemt. Toch is bij het CDA het duide lijkst sprake van een strategische aanpak. Het streven is om in elke Zeeuwse gemeenteraadsfractie een jongere te hebben, zegt De Bat. ,,We werken daar voortdu rend aan. Door jongeren kansen te geven en steeds te laten zien wat de politiek doet, proberen we er voor te zorgen dat er ook weer nieuwe jongeren komen." ,,Want ook bij de volgende ver kiezingen, over twee jaar, moeten er weer 18- en 19-jarigen gereed staan", aldus De Bat. ,,Dat is een We mikken bewust op jongeren, omdat we merkten dat we behoorlijk waren vergrijsd deel van de oplossing van het pro bleem waar heel veel partijen mee worstelen: hoe krijg je mensen überhaupt bereid om in de ge meenteraad zitting te nemen?" In de coulissen „Jongeren zorgen voor dynamiek, voor meer inventiviteit", zegt CDA-fractievoorzitter Van der Knaap. Hij is 'blij en ook wel een beetje trots' dat het, met De Gof- fau, opnieuw is gelukt een veelbe lovende jonge wethouder te vin den. ,,En ik heb er vertrouwen in dat er over vijfjaar wéér een of twee mensen in de coulissen klaarstaan om door te stromen." De buschauffeur reed rond 20.00 uur over de Glacisweg in Hulst. Plots zag hij midden op de kruising een auto staan. De chauffeur kon de bocht daardoor niet maken. Uit de auto stapte een man die met een soort ijzeren staaf de voorruit van de bus kapot sloeg. De chauffeur pakte een brand blusser uit zijn bus, stapte de bus uit en spoot de brandblusser leeg in de richting van de man. Deze stapte hierop in de auto en vertrok met hoge snelheid. Dashcam Getuigen op straat bevestigden het verhaal aan de politie. Agenten na men een aangifte op van de chauf feur. Zijn verhaal wordt mogelijk ondersteund door camerabeelden van zijn dashcam, maar die worden nog onderzocht door de politie. Agenten troffen rond 20.45 uur de auto met de inzittenden aan in de Rietstraat in Hulst. Het betreffen een man (40) uit Clinge en een vrouw (34) uit Terneuzen. Ze zijn overgebracht naar een politiecel lencomplex. Over de aanleiding van het incident is nog niets be kend. De aanleiding van het incident is onduidelijk, laat een woordvoerder Het kan gewoon baldadigheid zijn geweest of met een bedoeling van De Lijn weten: ,,Het kan ge woon baldadigheid zijn geweest of met een bedoeling. Zover we weten zaten de twee ook niet eerder die dag in de bus." De Lijn verhoogt ko mende tijd het toezicht door lijn- controleurs op bussen in de regio Hulst. Neergestoken Vorige week vrijdag werd een bus chauffeur van dezelfde buslijn in Hulst neergestoken. Drie jongeren stapten toen in bij een bushalte aan de Zandstraat. Ze zochten ruzie met andere reizigers en sloegen op de ramen van de bus. De buschauf feur sommeerde hen de bus te ver laten. Een van de jongeren pakte daarop een mes en stak de man in zijn borst. De man maakt het volgens De Lijn redelijk. Hij is nog steeds niet aan het werk. vrijdag 6 maart 2020 GO jonge CDA-wethouder op M Van links naar rechts: Jo Annes de Bat, Derk Alssema en Joost de Goffau. foto marcelle da- VIDSE ANKE BOT - Victor Slenter, voorzitter CDA Zeeland De politie heeft woensdagavond in Hulst een man en vrouw opge pakt voor het vernielen van een bus. Het is de tweede keer in een week tijd dat chauffeurs van de Belgische busmaatschappij De Lijn het moeten ontgelden in Hulst. De busmaatschappij ver hoogt nu het toezicht door lijn- controleurs in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Bas Bareman Hulst - woordvoerder De Lijn 45B3 Deze week werd een tweede chauffeur van busmaatschappij De Lijn belaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33