Archie Bunker Tien nieuwe tips over dode vrouw in Westdorpe Taakstraf voor vrouw die eigen man doodreed Bruse hulpverleenster kan nog niet terug naar Lesbos 2 OSCAR GARSCHAGEN Column Heb je al een excuusbriefje ontvangen van de belasting inspecteur", schatert Els, mijn gids in de fiscale jungle. Vorig jaar redde ze mij uit de grijpgrage klauwen van die anonieme pen nenlikker en diens falende compu ters. Na een hartverzakking (bij mij) en een scherp geformuleerd briefje (van haar) kwam het goed. Maar verontschuldigingen? met bonnetjes bij haar inleverde, had zich een tweet van Pieter Klein van RTL Nieuws over de Be lastingdienst in mijn hoofd genes teld: ,,Kafka meets Orwell&Hotel California. Je ben ingecheckt zon der dat je het weet en komt er nooit meer uit.'' Klein, de beste onderzoeksjour nalist van Nederland, onthulde met een Trouw-collega het bestaan van zwarte, Chinees aandoende lijsten van mogelijke fraudeurs. En eerder ook de toeslagenaffaire die een komende week een ophefma kend vervolg krijgt. Politiek Den Haag schaamt zich kapot. Terecht. De verrotting van de Belasting dienst, het is een verhaal dat de Ar chie Bunker in mij wakker schudt. Geniet op You Tube van deze poli tiek incorrecte, immer relevante kankerpit, eens op de Amerikaanse tv. Gewoonlijk denk ik over belas ting betalen braaf: het mag wat kosten, maar je krijgt wat terug. Maar de twijfels groeien, en niet al leen in belastingtijd. Qua fiscale druk nadert Neder land de Scandinavische eredivisie. Nota bene onder een VVD-pre- mier. Van iedere verdiende euro gaat al bijna veertig procent naar de staat. Kopen we daarmee nave nant verbeterde zorg en onder wijs? Of een marinierskazerne in Vlissingen? Steeds luider klinken de klachten over de kille en geau tomatiseerde overheid, waarin de menselijke maat zoek is geraakt. Wordt het niet tijd voor een zware parlementaire enquête naar de ver dwijning van die zorgvuldige over heid, de Belastingdienst voorop? Graag ruim voor de verkiezingen, zodat we volgend jaar in het stem hokje kunnen afrekenen. Politiek Den Haag schaamt zich kapot. Terecht DE STELLING Vandaag: Ik houd me straks keurig aan de 100 km Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Hof vernietigt wet voor levensduur kerncentrale Bosman leidt commissie Lokeren Dido komt naar Lokerse Feesten De Belgische politie verspreidde dinsdagavond een nieuwe foto van de vrouw. Na meer dan 600 tips is haar identiteit nog altijd een raad sel. De Vlaamse politie bracht in de uitzending een nieuw detail naar buiten over de herkomst van de vuilniszak die bij de vrouw is aan getroffen. Die was afkomstig van winkelketen Intermarché. Doodgeschoten De vrouw werd 22 juni vorig jaar in een weiland langs de Sint-Antho- niekade aangetroffen, op enkele tientallen meters van Zelzate. Ze was naakt en lag half verstopt ach ter enkele struiken. Nederlandse, Belgische en Duitse politie bijten zich al maanden vast in de zaak. De vrouw is doodgeschoten. Haar lengte: net geen 1,60 meter groot. Geschatte leeftijd: tussen de 50 en 65 jaar. Ze heeft een blanke huids kleur en rossig haar. Haar gebit was goed onderhouden en ze had haar teennagels gelakt. Maar de vraag wie de vrouw is, is nog steeds niet Belgische politie verspreidde nieuwe foto van nog steeds onbekende vrouw beantwoord. De politie deed al tientallen oproepen. Met verschil lende foto's van de dode vrouw en met een hand gemaakte tekening van hoe ze eruit zou hebben kun nen zien. Door heel Europa zijn fly ers verspreid. Met de nieuwe foto van de Belgische politie, die ge maakt is met een computer, hopen de opsporingsdiensten op een nieuwe impuls. De vrouw ligt sinds augustus be graven in Terneuzen. Justitie be looft een beloning van 15.000 euro voor wie met de verlossende tip komt. De 58-jarige M. H. uit Sint Jansteen is gisteren in Middelburg veroor deeld tot een taakstraf van 240 uur en twee jaar niet rijden. Dit wegens haar betrokkenheid bij een ver keersongeval waarbij haar echtge noot kwam te overlijden. Er was een celstraf van een jaar waarvan vier voorwaardelijk plus een rijont zegging van drie jaar geëist. Het drama speelde zich af in de late uren van juni 2018, bij de kan tine van de voetbalvereniging in Hulst. De vrouw was onder in vloed, had ruzie met haar man en wilde naar huis. Ze stapte in de auto en wilde wegrijden. Haar man pro- beerde de deur van de bestuurders zijde te openen om haar te beletten weg te rijden, maar vergeefs. Hij kwam ten val en overleed later aan hersenletsel. Zonder zich om haar zwaargewonde man te bekomme ren reed ze weg. Tijdens de behan deling van de zaak zei de vrouw zich weinig te kunnen herinneren, maar dat ze hem beslist niet had aangereden. Dat laatste leek de rechtbank overigens zeer onwaar schijnlijk. In haar vonnis hield de rechtbank rekening met het huise lijk geweld waarmee ze te maken had en de paniek die ze zei te heb ben toen haar man haar in de kan tine enkele keren bij de keel had ge grepen. De auto werd verbeurd ver klaard. LESBOS Het is voor hulpverleen ster Debora Molenaar uit Bruinisse nog niet veilig genoeg om terug te keren naar het Griekse eiland Les bos en haar werk in het vluchtelin genkamp Moria te hervatten. Euro- Relief, de organisatie waar ze voor werkt, heeft haar aangeraden in Athene af te wachten hoe het ko mend weekeinde verloopt. Molenaar was afgelopen week end toevallig voor een korte vakan tie in Athene, toen de vlam in de pan sloeg rond het vluchtelingen kamp. Medewerkers van Stichting Bootvluchteling werden belaagd door woedende Grieken, die onder meer auto's bewerkten met ijzeren staven. Hulporganisaties adviseer den hun vrijwilligers daarop in hun huizen te blijven, totdat de situatie weer wat is gekalmeerd. De woede van de lokale bevolking ontstond nadat Turkije de grens naar Grie kenland had opengezet en er zo een nieuwe vluchtelingenstroom op gang kwam. Momenteel is het re delijk rustig, begrijpt Molenaar van haar collega's die nog wel op het ei land verblijven. ,,Maar ze verwach ten dat het dit weekend mogelijk weer heftiger wordt." KWART 50-PLUSSERS FIETST MET TE VEEL &RANK OP vrijdag 6 maart 2020 Toen ik pas mijn 'schoenendoos' Reageer op pzc.nl Gisteren: Rutte toont lef door naar Zeeland te komen 2951 reacties DOEL Gaat kerncentrale Doel, pal over de grens bij Ant werpen, in 2023 definitief op slot? Volgens de Bel gische krant HLN heeft het Grondwettelijk Hof gisteren de wet vernie tigd die de levensduur van de kerncentrales Doel 1 en Doel 2 tot 2025 verlengt. Volgens het Hof had er een milieueffectenrap port en inspraakproce dure georganiseerd moe ten worden. De regering krijgt tot 2023 om alsnog zo'n rapport op te stellen en een inspraakproce dure te organiseren. DEN HAAG Het Zeeuwse Tweede Kamerlid André Bosman (VVD) leidt de commissie die de aanhoudende pro blemen bij onder meer de Belastingdienst, het UWV en het CBR onderzoekt. Deze Tijdelijke Commis sie Uitvoeringsorganisa ties is gisteren aan de slag gegaan. Behalve dat zij onderzoek doet naar de oorzaken van de pro blemen, bekijkt zij hoe de Tweede Kamer daarover wordt geïnformeerd en hoe deze haar controle rende taak kan uitvoeren. Na de zomer houdt de commissie openbare hoorzittingen. Het stre ven is dat zij in februari 2021 haar bevindingen presenteert. De Britse zangeres Dido doet op vrijdag 31 juli de Lokerse Feesten aan. De organisatie heeft ook de komst van Sea sick Steve, Supergrass, Craig David, Snelle De Lieve Jongens Band en Equal Idiots bekendge maakt. Dido treedt op dezelfde dag op als Lio nel Richie. Craig David en rapper Snelle sluiten aan bij Black Eyed Peas op zaterdag 1 augustus. Op maandag 3 augustus voegen Supergrass en Seasick Steve zich bij Snow Patrol. De garage punkers van Equal Idiots spelen op woensdag 5 augustus. De uitzending van het Vlaamse opsporingsprogramma Faroek heeft tien nieuwe tips opgele verd over de onbekende vrouw die acht maanden geleden dood werd gevonden in Westdorpe. Timo van de Kasteele Westdorpe Ad Roos Middelburg SHIT ALCOHOLCONTROLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2