MATTHAUS PASSION €47,50 mJ MEDIA CULTUUR 25 De favoriete compositie van Nederland het postkantoor. Een marktkoopman zei laatst tegen mij: 'Henny, laat ze al lemaal de pleuris krijgen. Ga lekker bij je vrouwtje thuis op de bank zit ten. Je gaat toch niet weer zo'n tv- avontuur aan?' Maar beste man, als ik op de markt regenjassen verkocht, was ik ook allang gestopt. André van Duin is nog te zien, Ron Brandsteder is nog actief op de radio, Joop van den Ende die al miljardair is, blijft ge woon werken. Net als John de Mol..." ,,Ik had een pilot gemaakt, die Joop heeft bekostigd. In Henny's Vaarwater heette het. Het bekijken van mensen op bootjes. Kakkers, patsers, rijkerds. Omroep WNL wilde het graag heb ben, maar de zenderbaas ging ervoor liggen. 'Henny Huisman? Nee joh, dat doen we niet. Dan moeten we minstens een jonger iemand aan boord hebben als matroos', wat na tuurlijk onzin is." ,,Ja, dat kan ik me wel voorstellen. Aan de andere kantHet echte ver haal is: Wilfred Genee zelf belde mij op. 'Als Johan Derksen iemand bele digd heeft, misschien wil je dan met een camera op pad en die persoon een bloemetje brengen. Lijkt dat je wat?' En dan hoor ik vervolgens: Henny heeft net zo lang zitten zeu ren tot hij weer op tv kon... Nee, Wil fred heeft m^' gevraagd. Uiteindelijk was het te opportunistisch bedacht. Derksen, maar ook René van der Gijp riepen het zelf in de uitzending al. 'Henny hoeft van ons echt geen bloe metje te brengen hoor.'" ,,Ik heb nierkanker gehad. Daar ben ik een heel tijd zoet mee geweest. Net als met mijn arm, die ik verbrijzelde bij een ongeluk. Ik was 'm bijna kwijt geweest. Dat herstel heeft twee jaar geduurd. Alles stond stil. En toen kreeg ik ook nog een enkelontste king. Kijk, je gaat niet met gips om presenteren. Ik heb veel dingen moe ten afzeggen. Tuurlijk waren er mo menten bij dat ik dacht: het is mooi geweest. Maar dan zou ik mezelf ver loochenen." Huisman laat een lange stilte vallen. ,,Nu ik er zo over nadenk... Wij - mijn ouders, zus en ik - woonden vroeger bij mijn oma in. Er was geen geld, niet eens een wieg. Ik wil geen zielig verhaal ophangen, maar om even aan te geven: ik lag in een ladekast van oma in de badkamer. Ik was een huil- baby. Ze werden helemaal gek van mij. Henny ging dan in die ladekast en de deur ging dicht. Daar ontstond al die schreeuw om aandacht. Op de middelbare school zat ik altijd ach terin in de domste rij. Dat vormt je wel. Maar ik heb dat overschreeuwd. Ik ben gaan drummen, heb in band jes gezeten, heb opgetreden. Ik heb Tuurlijk waren er momenten dat ik dacht: het is mooi geweest. Maar dan zou ik mezezelf verloochenen een lieve, maar harde opvoeding ge had. Als je als kind werd geroepen en je kwam niet, haalde mijn moeder al het beddengoed eraf en sliep je die nacht zonder dekens. Kachels waren er boven niet. Je moest gaan werken, dat vormt je. Het is een rare drang dus. Tja, misschien komt het allemaal daarvandaan." ,,Ja, dat blijkt. Anders kan ik het niet verklaren. Ik wil wel met wat moois komen. Ik wil natuurlijk niet iemand vermoorden en daarmee in de publi citeit komen. Jullie Angela de Jong (tv-columnist van deze krant, red.) vergeleek mij met Johan Vlemmix. 'Alles doen voor aandacht', schreef ze. Dat vond ik echt een grove beledi ging. Ik heb wel prijzen gehad en programma's bedacht. En eerlijk ge zegd denk ik dat Angela dit pro gramma heel leuk gaat vinden." Bestel tickets op pzc.nl/passion Het voordeel pvan PZC WS- BACH vrijdag 6 maart 2020 PC Zeggen zij niet: stop er eens mee? U was wel even te zien in Veronica Inside. Bestaat dan niet het gevaar dat mensen roepen: die Henny Huisman neemt blijkbaar elk rolle tje aan? Na die bijrollen in onder meer Sur prise Surprise werd het toch even stil rond u... Vanwaar die hang naar de spot lights? Hennie Huisman tijdens opnamen voor Waar is dat feestje?!. „En dan te bedenken dat ik niet zo'n feest ganger ben.'' FOTO'S TALPA, AD, HANS VAN DER 44 Uw terugkeer op televisie is dus een schreeuw om aandacht? m Waar is dat feestje?!, vanavond 21.55 uur, SBS 6 De Matthëus Passion geldt in Nederland als de favoriete compositie in de passietijd en is verankerd bij het Nederlandse publiek. The Bach Choir Orchestra zijn specialisten in het uitvoeren van deze compositie. De musici in het orkest bespelen authentieke instrumenten uit Bachs tijd en zij behoren tot de top uit Europese barokorkesten. The Bach Choir of the Netherlands wordt geroemd om haar dynamische en expressieve klank. Samen zijn deze musici als geen ander in staat de symboliek, emotie en troost over te brengen aan u als luisteraar. Concertdata zo. 29 mrt. Janskerk Utrecht 15.00 vr. 13 mrt. Grote Kerk Apeldoorn 19.00 vr. 3apr. Martinikerk Groningen 19.00 za. 14 mrt. Janskerk Utrecht 15.00 za. 4apr. Concertgebouw Amsterdam** zo. 15 mrt. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 zo. 5apr. Stevenskerk Nijmegen 14.30 19.00 do. 19 mrt. Dominicanenkerk Zwolle 19.00 di. 7apr. Catharinakerk Eindhoven 19.00 vr. 20 mrt. Martinuskerk Amersfoort 19.00 WO. 8apr. Martinikerk Groningen 19.00 za. 21 mrt. Marekerk Leiden 15.00 do. 9apr. Eusebiuskerk Arnhem 19.00 zo. 22 mrt. Concertgebouw Amsterdam** 19.30 vr. 10 apr. Grote Kerk Den Haag 14.30 19.00 do. 26 mrt. Hooglandse Kerk Leiden f'n'i za. 11 apr. Janskerk Utrecht 13.30 vr. 27 mrt. Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.00 za. 11 apr. Concertgebouw Amsterdam** 19.30 za. 28 mrt. Laurenskerk Rotterdam 14.30 19.00 zo. 12 apr. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 19.30 "Exclusief €6,95 servicekosten per bestelling, ""Concertgebouw Amsterdam €5,- toeslag per Rang 1 ticket inclusief gereserveerde plaats, ontvangst en pauze drankje, selecteer online zelf uw stoelen, Omdat je het verdient!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25