O 24 MEDIA CULTUUI Met Waar is dat feestje?!, vanavond op SBS 6, is het Henny Huisman eindelijk gelukt om in een hoofdrol terug te keren op televisie. ,,Ze wilden iedereen, behalve mij", aldus de presentator, die zich maar niet kan neerleggen bij het feit dat hij zijn A-status lang geleden verloor. ANGELA KIJKT TV Als iets een trend is op tv, dan is het wel om als presentator een programma te maken waarin je eigen sores of aandoening cen traal staat. De halve medische encyclopedie trok afgelopen jaren voorbij op het scherm, van burn out en zwangerschap tot adhd en autisme. Maar ook particuliere problemen als 'wel of geen shot botox in de kraaienpootjes?' en 'wat doet mijn be roemdheid met mij en mijn omgeving?' waren goed voor minstens een aflevering of vier. Olcay Gulsen schaart zich sinds woensdag avond ook in dit rijtje. En tegelijkertijd ook weer niet, omdat haar Olcay Huiselijk Geweld (Net 5) er met kop en schouders bovenuit steekt. Dat komt niet alleen door het thema waar ik tot mijn schande (en opluchting, dat ook) niks van weet, terwijl er om de zes minuten een melding binnen komt bij de instanties. Nog los van alle gevallen die achter de voordeur verborgen blijven. Maar ook doordat Olcay zich helemaal bloot geeft. We zien haar voor het huis in Waalwijk waar ze van haar 4de tot haar 14de woonde en waar het 'de hel' was, met een schizofrene, ver slaafde vader die erop los mepte. ,,Elke dag als ik uit school kwam, was ik bang dat mama dood zou zijn.'' Ze kan 25 jaar later nog steeds niet naar de rijtjeswoning kijken zonder emotioneel te wor den. Maar ook zonder de tranen - die ik afgelopen da gen in allerlei interviews al zag langskomen, wat het effect er jammer genoeg een beetje van af haalde - voel je als kijker de spanning en weerzin die het wandelingetje door de straat bij haar op roept. En ook de innerlijke strijd om als stoere, selfmade vrouw haar kwetsbaarheid te tonen. ,,Mag ik hier nu weg?'' Op haar eigen bank gaat ze na jaren eindelijk het gesprek aan met haar vier zussen. Slim ge kozen, omdat ze allen hun eigen herinneringen hebben en op hun eigen manier met het verleden dealen. Maar het levert tegelijkertijd een beetje lucht op tussen de loodzware verhalen van andere slachtoffers die in de uitzending verweven zitten. Vijf kopietjes van Olcay, in alle mogelijke grada ties, is grappig om te zien. Belangrijker nog: er ging van dat plaatje iets on miskenbaar hoopvols uit. Een rotjeugd met een vader die slaat, scheldt en manipuleert in een om geving die wegkijkt, tekent je. Maar het kan een ongelofelijk krachtige drijfveer vormen om ervoor te gaan in het leven. Die vijf mooie vrouwen op de bank vormden de perfecte middelvinger naar hun verleden. Quote van de dag Ik snak naar het knuffelen met mijn kinderen, ontbijtjes maken en al die gewone moederdingen Serie over Sjakie Tomlinson cancelt show en high society- party, een schuur- feest op het platte land of een nachtje tussen de housegan- gers. Henny Huis man (68) is erbij voor zijn programma Waar is dat feestje?!. ,,En dan te bedenken dat ik niet zo'n feestganger ben. Ik heb een hekel aan polonaises", zegt Huisman, die het programma wel bedacht. ,,Sa- men met Willem Groeneveld, met wie ik zo'n bedrijfje heb, Stamrov. Het verzinnen van formats." ,,Ze vonden het bij Talpa TV een leuk idee. Maar er was ook scepsis. Waar ga je dan naar toe? Wat laat je dan zien? Nou, een avondje mee naar de Snollebollekes. Een andere keer naar een botox- en fillerparty bij dr. Babak of een man die 40 jaar wordt en Mick Harren als zanger heeft ingehuurd. Dan ga je praten en discussiëren met zo'n zender." „Uiteindelijk zeiden ze: ga het maar maken dan. Maar als ik heel eerlijk ben, wilden ze aanvankelijk iedereen behalve mij. Dat heeft te maken met mijn leeftijd en dat ik niet in hun sterrenstal zit. Ik ben immers niet in vaste dienst van Talpa, hè. En er klonk ook iets door van 'Henny Huisman, moeten we dat nog wel willen?''' Als je heel je leven hebt geschilderd en je wordt 65, gooi je dan die kwasten weg? ,,Het is mijn droge toon, mijn lullig heid en vooral mijn verbazing. Dat werkt. Ik heb hiervoor moeten knok ken, maar dat heb ik mijn hele leven gedaan." ,,Als je heel je leven lang hebt ge schilderd en je wordt 65, gooi je dan die kwasten weg? Het creatieve pro ces van televisie maken, met goede mensen om je heen, dat heb ik toch erg gemist. In die zin heb ik eigenlijk mijn hele leven lang nooit gewerkt, maar mijn hobby uitgeoefend. Ik heb ook veel geld verdiend, maar ik had het ook voor de helft gedaan en mis schien zelfs voor een tiende. Ik wil mensen vermaken. ,,Ik geniet zeer zeker van mijn kleinkinderen en zat ook echt niet zuur thuis. Maar het allerleukste had ik niet meer, mijn televisiewerk. En als ik dan werd gevraagd, was dat nooit voor een eigen programma, maar altijd als gast. Ik heb na 2002 zo veel gedaan: Henny Zoekt God, Koren slag, Surprise Surprise. Maar die bijrol stond mij helemaal niet aan, natuur lijk. Vooral ook, omdat de hoofdrol niet goed genoeg werd gedaan, vond ik. Kijk, als iemand die jonger is mij inhaalt en echt beter isMaar anders doe ik het liever zelf. Dat is toch eer lijk?" ,,Nee. Bij andere beroepen zal dat an ders zijn. Zoals 's ochtends vroeg het bed uit voor de bouw of weer naar Rot euad —Model Doutzen Kroes vertelt in een emotionele vlog vanuit Mexico dat ze worstelt met de balans werk/kinderen. vrijdag 6 maart 2020 TELEVISIE Regisseur Taika Waititi (Thor: Ragnarok, Jojo Rabbit) maakt voor Netflix een animatieserie die is geïnspi reerd op het kinderboek Sja kie en de choco ladefabriek. Net flix wil meer se ries maken van het werk van Roald Dahl. MUZIEK Louis Tomlinson annuleert zijn optreden in Mi laan van ko mende woens dag vanwege de uitbraak van het coronavirus. De voormalige One Direction-zan- ger kondigde op Twitter aan dat hij het advies van de overheid in Italië opvolgt. 3 ■u Gudo Tienhooven Stonden alle zenders meteen te juichen toen u aankwam met dit format? Was het ook meteen duidelijk dat u het zou presenteren? 44 Moeten we dat inderdaad nog wil len? Het lijkt toch echt een feit: u staat niet langer vooraan in de rij. Kunt u zich er echt niet gewoon bij neerleggen? terug op 1 schreeu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24