JOL Feyenoord blaast NAC omver: 7-1 Helft veelrijders niet van plan snelheid op snelweg te matigen Rotterdammers in bekerfinale Het decor in het Vlissingse Arsenaaltheater had iets weg van een boksring, met in het midden minister president Mark Rutte en daaromheen een paar honderd ontevreden Zeeuwen. Inzet was de marinierskazerne. De premier zei dat het kabinet maar één fout heeft gemaakt. De Zeeuwen zijn te laat geïnformeerd over de twijfels die er leefden over de verhuizing van het Korps Mariniers van Doorn naar Vlissingen. Net als staatssecretaris Barbara Visser maakte hij daarom zijn excuses, maar voor het overige gaf hij geen duimbreed toe. Hilversum De snelheidsverlaging die op 16 maart ingaat, verdeelt Nederland tot op het bot. Van de Nederlanders met een rijbewijs zegt 46 procent tegen de maatregel te zijn. Een zelfde percentage is vóór. Zoomen we in, dan blijkt er een groot con trast tussen dagelijkse en minder frequente automobilisten: van de ruim 13.000 deelnemers die elke dag de snelweg op moeten, zijn zes op de tien tegen de maatregel. Drie op de tien is voorstander. Bijna de helft (46 procent) geeft aan de snel heidsverlaging aan de laars te lap pen. Dankzij verklik-apps als Flits- meister denken zij boetes te kun nen ontlopen. Van de ruim 16.000 niet-dage- lijkse weggebruikers is 56 procent vóór de verlaging en 35 procent te gen. Bijna driekwart zegt de nieuwe limiet te zullen respecteren. De politie wil de pakkans verho gen door met vijftig tot honderd onopvallende politieauto's mobiele snelheidscontroles gaan verrichten. Maar de eerste wagens zullen pas in Voor tegenstanders is de verlaging echt een cultuuromslag 2021 de weg op kunnen. Deze maat regel komt bovenop de gewone snelheidscontroles. Volgens het Openbaar Ministerie zal sociale druk ervoor zorgen dat hardrijders toch vaart minderen. ,,Dagelijkse weggebruikers zijn tegen omdat zij simpelweg meer last ondervinden van de maatre gel'', stelt onderzoeker Jeroen Kester van EenVandaag. ,,Zij verwachten langer onderweg te zijn, menen dat zijzelf en anderen onveiliger gaan rijden en dat de verlaging van de maximumsnelheid amper milieu winst oplevert.'' Volgens Kester klinkt de frustra- tie en burgerlijke ongehoorzaam heid in veel antwoorden door. ,,Voor de tegenstanders is de snel heidsverlaging, nog afgezien van de praktische nadelen, echt een cul tuuromslag. Ik zie een parallel met andere veranderingen in onze maatschappij, die eveneens in eer ste instantie veel weerstand kre gen.'' De EenVandaag-onderzoeker stelt dat het van de handhaving af hangt of automobilisten zich alsnog aan de lagere snelheid gaan houden. ,,De frustratie blijft, maar op een ge geven moment wordt het te duur om principieel te zijn.'' P15 Nieuwsmedia P3 Automobilist lapt 100 aan laars Bijna de helft van de automobi listen die dagelijks op de snel weg rijden, zegt zich niet aan de komende snelheidsverlaging te zullen houden. Dat blijkt uit on derzoek van EenVandaag en deze krant onder ruim 30.000 Nederlanders met een rijbewijs. David Bremmer Ton Voermans - Jeroen Kester, onderzoeker Van het westen uit 8°C knapt het op pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1