1 1 Starterslening doet het goed, maar de blijverslening loopt wat minder Er komt een eind aan de bordenchaos in Goes 7 0 E GOEDERENLOODS PARKEERPLAATS Uitbater Jonathan Kint van de Goederenloods in Goes is het zat. Op het terrein waar zijn gasten parkeren, staan al twee weken tientallen taxibussen van Connexxion. „Toen ik laatst een uitvaart had, konden mensen met moeite hun auto kwijt.'' De Goederenloods is de horecavoorziening op het terrein van de Stroomtrein Goes- Borsele (SGB). ,,We hebben hier feesten waar wel 150 tot 200 mensen op afkomen'', zegt uitbater Jonathan Kint. ,,Zij moe ten fatsoenlijk kunnen parkeren.'' Dat kan normaal gesproken op een naastgelegen parkeerterrein. De verbazing van de horeca-onderne- mer was groot toen daar twee we ken geleden ineens doodleuk tien tallen taxibussen werden neerge zet door Connexxion. Het zijn er nu al iets minder dan in het begin, maar gisterochtend stonden er nog altijd een kleine veertig bus sen op het parkeerterrein. De grootste exemplaren steken ver het parkeervak uit. Connexxion zit met een par keerprobleem sinds een groot aan tal taxibussen werd overgenomen van de failliet verklaarde Taxi Cen trale Renesse (TCR). Connexxion heeft onder meer het wmo- en leerlingenvervoer op de Bevelan- den op zich genomen. Het bedrijf kan de extra bussen echter niet al lemaal kwijt op eigen terrein. ,,Maar het kan toch niet zo zijn dat je ze dan maar op een parkeerter rein neerzet waar andere onderne mers van afhankelijk zijn?'', vraagt Kint zich af. Hij erkent dat het een openbaar terrein is, maar volgens hem mag je daar als bedrijf niet zomaar een deel van je wagenpark neerzetten. Evenement Ook de SGB klaagde recent over de taxibussen. Tijdens een evene ment konden veel bezoekers geen parkeerplaats vinden. Kint heeft de kwestie aangekaart bij de ge meente, maar zonder het beoogde resultaat. ,,Ze willen het gedogen.'' Een woordvoerder van de ge- De gemeente is zo blij met Connexxion en ziet de situatie tijdelijk door de vingers meente beaamt dat. Volgens hem is de gemeente zo blij dat Connex- xion onder meer het leerlingen vervoer snel heeft kunnen overne men dat is besloten de situatie tij delijk door de vingers te zien. ,,Op voorwaarde dat Connexxion de si tuatie afstemt met de omgeving, waaronder De Goederenloods." Connexxion, dat vorige week nog beloofde de bussen snel weg te halen, laat weten vanaf komend weekend nog 'maar' een kwart van het parkeerterrein te zullen ge bruiken. ,,Daarmee ontlasten wij het terrein voor onder meer be zoekers van de horeca'', zegt een woordvoerster. Volgens haar wordt gezocht naar een structu rele oplossing voor het parkeren van de voertuigen. Kint zegt het fijn te vinden dat aan het pro bleem gewerkt wordt. ,,Maar als een kwart van het parkeerterrein wordt gebruikt voor de bussen, zijn dat nog altijd dertig plaatsen. Dat gaat bij een evenement als het Delta Bierfestival, waar gedurende de dag vijf- tot zeshonderd men sen op afkomen, problemen ge ven.'' Contact De ondernemer is gistermiddag al benaderd door Connexxion. Hij is blij dat er nu contact is, want dat was tot nu toe niet het geval. ,,We hebben afgesproken dat de bussen zoveel mogelijk aan de achterkant van het parkeerterrein worden ge zet.'' GOES Het ene bord is blauw, de ander wit of bruin. Het is in Goes nogal een ratjetoe met de borden die mensen de weg moeten wijzen naar een res taurant of camping. Wethouder Cees Pille van Goes maakt daar een einde aan. Ie dere onder nemer is vanaf nu ver plicht om met één en dezelfde on dernemer (Revis) in <-Q"Drie" Bezoekerscentru m De Lindeboom zee te gaan. En dat komt de uniformiteit ten goede. Alle borden krijgen een bruine achtergrond met witte letters. Alleen de borden die een bovenregionale functie hebben, zoals richting Om nium of de haven van Wol- phaartsdijk, blijven blauw zoals alle borden van de na tionale be- wegwijze- ringsdienst. Michiel Bouwman Tholen Sinds de lening in 2017 werd geïn troduceerd, is die 21 keer toegewe zen. In bijna alle gevallen vroegen starters om het maximumbedrag van 25.000 euro. Daarmee kunnen ze het verschil tussen de prijs van hun eerste huis en het bedrag wat ze bij de bank kunnen lenen over bruggen. Er zijn wel een paar voor waarden aan verbonden: de maxi male koopprijs van het huis is 180.000 euro, verbouwingskosten meegerekend. En de woning moet gebouwd zijn vóór 1980. Die voorwaarden mogen best versoepeld worden, vinden de meeste politieke partijen op Tho- len. De maximale koopprijs kan wat hen betreft worden aangepast aan de huidige huizenprijzen, zodat meer huizen en dus meer mensen in aanmerking kunnen komen. Wethouder Harmsen erkent dat, maar wil eerst de evaluatie van het project afwachten. Die staat voor eind dit jaar gepland. Waar de starterslening een suc ces is, geldt dat niet voor twee an- dere vormen van leningen die de gemeente tegelijkertijd begon: één die woningeigenaren helpt hun huis te verduurzamen, en de blij verslening, voor mensen die hun woning levensloopbestendig wil len maken. In de afgelopen twee jaar is welgeteld één keer één van die twee leningen verstrekt. Dat heeft mogelijk te maken met een gebrek aan bekendheid. ,,Want we verwachten juist dat mensen langer thuis blijven wonen", zegt Harm- sen. In de evaluatie wordt bekeken of de twee weinig populaire leningen nog wel moeten blijven bestaan, of dat de voorwaarden ook versoepeld moeten worden. donderdag 5 maart 2020 BE Horeca-uitbater baalt van taxibussen Rob Paardekam Goes - Woordvoerder gemeente De nieuwe borden voor de bewegwijzering. Tholenaren die voor het eerst een huis kopen, maken goed ge bruik van de starterslening die de gemeente aanbiedt. Zo goed, dat het potje bijna leeg is en aangevuld moet worden. Jonathan Kint baalt van de vele taxibussen die staan geparkeerd op het terrein waar ook zijn gasten een plek zoeken. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 61