KV I Met een gezin van zes voldoende hebben aan één kliko? Het kan IN DE REGIO Omwonenden profiteren mee 6 RENOVATIE VEERSTEIGER MIJN DORP, MIJN STAD ,,Iets meer dan de helft gaat naar Eversdijk en Schore. Omdat de windmolens ook dichtbijHans- weert en 's-Gravenpolder komen, maken we de rest over aan onze buurgemeenten", zegt wethouder Jon Herselman. Zeeuwind, Windforce-11 en E- Connection trekken samen op om acht nieuwe windmolens op drie locaties te bouwen (zie kaart). Ze vervangen twaalf verouderde tur bines. De hogere windmolens leve ren vijf keer zo veel elektriciteit op. Een groot deel wordt straks afgeno men door de fabrieken van Top Onions en Coroos. Met het instel len van een windfonds profiteren ook omwonenden, is het idee. - Mede door die toezegging én een uitgebreide communicatie met omwonenden en dorpsraden vooraf, valt het aantal kritische zienswijzen voor het plan volgens Herselman 'gigantisch mee'. Vol gens hem zijn hogere windmolens niet per se nadelig. „Natuurlijk zie je ze. Maar de massa van de tien windmolens die nu in de Willem- Annapolder staan, valt meer op dan de vier tachtig meter hogere mo lens die er voor terugkomen." Bezwaren Seasun De grootste bezwaren komen van tomaten- en paprikateler Seasun. Het bedrijf ziet haar uitbreidings ruimte in het geding komen als ze straks is ingeklemd tussen twee parken. Ook vrezen de onderne mers dat de 300 werknemers last krijgen van het geluid en de slag schaduw. ,,Voor wat betreft dat laat ste punt laten we in de vergunning opnemen dat de molens stilgezet worden als de zon zodanig staat dat men er last van heeft", zegt Hersel- man. Het ei van Columbus zat er (nog) niet bij. Maar dan blijkt dat wet houder Kees Weststrate van Bor- sele thuis wél een handig foefje heeft bedacht. ,,Wij hebben ge middeld een gezin van zes en toch is mijn container na veertien da gen maar voor de helft tot drie kwart vol", zegt hij. ,,Het kan dus." Net als iedereen worstelde ook Weststrate met de vraag hoe je al les kwijtraakt in één container. Platslaan Hij doet alle dingen die je veel te rugziet in de tips. Blikjes platslaan bijvoorbeeld. Papier goed scheiden van de rest en de hoeveelheid afval beperken door zelf een bood schappentas mee te nemen. Maar écht resultaat boekt hij met het los weggooien van plas tic. ,,Wij gooien het droge plastic afval los in de container, dus niet eerst verzamelen in een plastic zak. Daarmee verspreidt het zich beter en als daar een zwaardere zak met restafval bovenop komt, zakt het vanzelf in." Ook roept hij ie dereen op het gft-afval goed apart te houden. ,,Daar zit veel winst, blijkt uit onze laatste analyse." Weststrate erkent dat het niet iedereen zal lukken om alles in één container te krijgen. ,,Ik kan me voorstellen dat je met kleine kin deren in de luiers veel afval hebt." Zo is er ook een oplossing voor mensen die om medische redenen veel afval hebben. Maar hij is ervan overtuigd dat de meeste gezinnen met een beetje goede wil alles kwijt kunnen. Sinds Borsele op 1 januari is ge stopt met gescheiden inzameling, hebben 12 gezinnen een extra con tainer aangevraagd. Programmeren en websites bouwen Gabriele Kohl en Julio Melio Benefietdiner donderdag 5 maart 2020 BE Geld voor dorpen rond windparken Vier dorpen rond de drie nieuwe windparken ten zuiden van Ka- pelle mogen jaarlijks 50.000 euro verdelen. Dat heeft de ge meente afgesproken met de ini tiatiefnemers. Joeri Wisse Kapelle Plangebied windpark Willem-Annapolder Plangebied windpark Landmanslust Plangebied windpark Kapelle-Schore i i Kassengebied O Bestaande windmolens 's-Gravenpolder Zwaakse Weel 4 nieuwe molens gepland Biezelinge Eversdijk 2 nieuwe molens gepland 2 nieuwe molens gepland Hansweert Westerschelde WOLPHAARTSDIJK Wolphaartsdijk heeft straks weer een prachtige veersteiger. Zoveel is duidelijk nu de werkzaamheden al een heel eind gevorderd zijn. Het mocht ook wel, want de oude steiger was er slecht aan toe. Delen van het hout waren rot. Door lapmiddelen toe te passen, wist de gemeente de veiligheid de afgelopen jaren te waarborgen. De gemeente belooft dat de nieuwe steiger vóór het paas weekend klaar is. Dan gaat het toeristische pontje tussen Wolphaartsdijk en Kortgene weer varen. foto johan van der heijden Hoe krijg je alle afval weer in die ene grijze container als plastic en metaal niet meer apart worden ingezameld? Bor- sele en Noord-Beveland daag den inwoners uit tips te geven. Melita Lanting Heinkenszand THOLEN Bieb in de buurt Tholen houdt zaterdag een pro grammeermiddag voor kinderen tussen 7 en 12 jaar. Bij CoderDojo leren kinderen programmeren, websites bouwen, apps ontwikkelen, program ma's maken of games bouwen. Ouders zijn welkom om samen met hun kinderen te leren programmeren. De och tend is van 10.00 tot 12.00 uur en deelname is gratis. Een eigen lap top meenemen is nood zakelijk. Reserveren kan via bibliotheekooster- schelde.nl. SCHERPENISSE Gabriele Kohl en Julio Melio treden zaterdag op in Scherpenisse. Het optreden begint om 20.30 uur en vindt plaats in De Kunstkamer in Scherpenisse. Kaar ten kosten tien euro en zijn verkrijgbaar door een e-mail te sturen naar kunstkamerhh@ gmail.com of op de dag zelf aan de deur. SINT-ANNALAND Brasserie De Deu-Braek in Sint-Annaland houdt zondag een benefietdi- Gabriele Kohl treedt zaterdag samen met Julio Melio op in Scherpenisse. ner. Muzikaal gezel schap Luizter biedt de mogelijkheid om een persoonlijk (hoofd)stukje Luizterver- haal 'te kopen', waarvan de opbrengst naar de Stichting Vrienden van Siem gaat. Vanaf 15.30 uur is men welkom. Het viergangenmenu kost 39,95 euro, inclusief welkomstdrankje. Ook wordt er een loterij ge houden. Reserveren kan via luizter.nl. GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Bibliotheek, 13.30 15.30 uur: Gratis oe fenen met rekenen, taal en computeren HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein 09.30 uur: Wandelen; Gale rie 't Kunstuus, 13.00- 18.00 uur: Expositie André Klompmakers 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fitness KRUININGEN Brouwerijstraat 1, 09.00-12.00 uur: In loopspreekuur wijk agenten Gemeente Reimerswaal; Hof Cruninghe, 10.00 11.15 uur: Yoga RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 12.00 uur: Handwer ken SCHORE Zorgboer derij d'Ouwe Schoole, 09.30-11.30 uur: Repair Café WEMELDINGE De Wemel, 09.30 11.30 uur: Wandel tocht; 09.45-11.15 uur: Zangochtend Protes tantse Gemeente Wemeldinge; 13.30 16.00 uur: Sjoelen; 14.00-16.00 uur: Jeugdactiviteiten; 20.00-22.00 uur: Linedance WILHELMINADORP Stamperiusschool, 14.00-16.00 uur: Leespunt voor kinde ren YERSEKE Tehare, 09.00-09.45 uur: 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60