tf) Het gevaar komt steeds uit een onzichtbare hoek 6 Clint Eastwood vond het niet eens nodig om Paul Walter Hauser auditie te laten doen voor de titelrol in Richard Jewell. De gelijkenis met de bewaker die in 1996 tijdens de Spelen in Atlanta verdacht werd van een bomaanslag was voldoende. 'cm Top 5 in de bioscoop Nu in de bios The Lighthouse H I Emma. Les Misérables FILMNIEUWS Neeson in thriller Memory Een portret van vele vrouwen Foor Paul Walter Hauser (33) was de titelrol in Richard Je well, de nieuwe film van Hollywoodle- gende Clint East wood, naar eigen zeggen niets minder dan een godsge schenk. ,,Ik ben hem zeer dankbaar dat ik deze kans kreeg'', zegt de gelo vige acteur per telefoon vanuit zijn appartement in Los Angeles. De zin kan op twee manieren worden uitge legd. Bedoelt hij Onze Lieve Heer of Eastwood? ,,Mijn dank gaat eerst uit naar God'', zeg Hauser onomwonden. ,,Maar dat ik de rol in Richard Jewell The Invisible Man van Eastwood kreeg zonder dat ik au ditie hoefde te doen, is natuurlijk ook heel bijzonder.'' Eastwood, 89 inmid dels, maar nog steeds volop actief als De belangrijkste aanwijzing die ik van hem kreeg, was om mijn teksten niet al te traag uit te spreken regisseur, had voldoende aan een foto om Hauser de rol te gunnen als de bewaker Richard Jewell, die in 1996 wereldnieuws werd en de hoofdper soon is in zijn 41ste film als regisseur. De fysieke gelijkenis tussen de twee mannen was te groot om te negeren. Tijdens de Olympische Spelen in Atlanta ontplofte tijdens een concert een bom waarbij twee mensen om het leven kwamen. Door het kordate optreden van de bewaker Jewell werd erger voorkomen. Maar al snel wordt de held zelf de hoofdverdachte en door zijn naïviteit een doelwit van de media. ,,Ik had in eerste instantie geen idee wie Richard Jewell was'', bekent Hauser. ,,Maar toen ik mij in hem verdiepte, zag ik zijn tragiek. Veel mensen vonden hem destijds In 1897 publiceerde H. G. Wells een sf-roman waarin een man erin slaagt zichzelf onzichtbaar te maken. Deze behoorlijk trefzekere horrorthriller borduurt in een moderne setting voort op dat griezelthema. De getrau matiseerde Cecilia zit, op de vlucht voor haar gewelddadige ex, onderge doken bij vrienden. Als ze hoort dat haar ex zelfmoord heeft gepleegd is de opluchting groot: ze hoeft nooit meer over haar schouder te kijken. Ze kruipt net uit haar diepe dal als ze luchtverplaatsingen voelt, voorwer pen kwijtraakt en mysterieuze voet afdrukken ziet. Ze vermoedt dat haar ex nog leeft en een nieuwe manier gevonden heeft om haar te kwellen. Is Cecilia aan het doordraaien, of dreigt er werkelijk gevaar? Ondanks het tegenvallende naspel zitten op bouw en suspense redelijk goed in el kaar. Uiteraard draagt het geweldige spel van Moss daar zeker aan bij. Ook is het fijn dat de makers zelfverzekerd genoeg waren om niet alle span nende scènes dicht te smeren met een sturende muziekscore. donderdag 5 maart 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) De Beentjes van Sint-Hildegard €593.000 2 (2) Sonic €465.000 3 (3) 1917 €329.000 4 (4) Bad Boys for Life €287.000 5 (5) The Gentlemen €277.000 THRILLER Willem Dafoe en Robert Pattinson vormen een paar apart op een eiland waar ze een vuurtoren moeten onder houden. Het isolement maakt beiden gek. Slaan ze elkaar de hersens in of gaan ze met elkaar naar bed? Mt DRAMA Regisseur Autumn de Wilde maakte een trouwe, kleurrijke en soms gees tige versie van het boek Emma van Jane Austen. Het verhaal over de on verbeterlijke koppelaarster maakt de kijker deelgenoot van de praktijken van deze societydame. DRAMA Een eigentijdse versie van de klas sieke en talloze keren verfilmde roman van Victor Hugo voert de kijker mee naar de achterbuurten van Parijs. De wankele verhouding tussen politie en de inwoners van deze wijk domi neert deze uitstekende film. THRILLER De Ierse acteur Liam Neeson (onder meer Schindler's List en Taken) gaat de hoofdrol spelen in de thriller Memory. De film is geba seerd op de Vlaamse film De Zaak Alzheimer (2003) van re gisseur Erik van Looy. Het ver haal draait om een huurmoor denaar die zelf wordt opge jaagd. DOCU Woman, ge maakt door na tuurfotograaf Yann Arthus- Bertrand (Earth From Above) en filmmaker Anas- tasia Mikova, is een portret van tweeduizend vrouwen uit meer dan vijftig landen. Getui genissen van zeer verschil lende vrouwen, van staatshoof den tot bus chauffeurs. Vanaf 12 maart in de bioscoop. GO Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. E Een goedzak die van zijn voetstuk valt Ab Zagt 44 Paul Walter Hauser HORROR Regie: Leigh Whannell. Hoofdrollen: Elisabeth Moss en Aldis Hodge. - Maricke Nieuwdorp Cecilia (Elisabeth Moss) twijfelt aan alles en iedereen in The Invisi ble Man. FOTO UNIVERSAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50